Miška, Ploch, Pokorný, Jančík, Petrus, Runza, Jágr, Gestberger, Kolenatý, Rejzek, Halman, Šimáček

Kyndl

Starší dorost vyhrál na nájezdy a je první

V šestém kole přijel do Sokolova tradičně kvalitní tým Pracovních záloh Kladno.

Utkání mělo od prvního okamžiku velmi rychlé tempo, obrany však pracovaly na obou stranách spolehlivě a oba gólmani drželi čistá konta. To se změnilo až v deváté minutě, kdy po velmi nepovedené rozehrávce domácíh z obranného pásma zachytil puk na modré kladenský útočník Slabý, z blízka nezaváhal a hosté šli do vedení. Baník pochopitelně chtěl manko co nejrychleji stáhnout, ale přicházely spíše nepřesnosti pramenící z přemíry snahy. To domácí hráče neodradilo, naopak, stále zvyšovali tlak na soupeřovu branku. Ten vygradoval v sedmnácté minutě, kdy si kotouč vyměnili nejdříve Zdeněk Troch s Jiřím Nídlem, přihrávka našla nakonec Josefa Hadáčka, který z úhlu překonal kladenského brankáře a bylo srovnáno na 1:1.

Ve druhé třetině hra pokračovala opět s oboustranně vysokým nasazením. Po dvou minutách si hráči první útočné řady vyměnil role a tentokrát byl úspěšným střelcem Jiří Nídl po asistenci Zdeňka Trocha a Josefa Hadáčka. Stejný obrat ve skóre jako Baník však dokázali předvést i hráči Kladna. Ve devětadvacáté minutě nejdříve srovnal na 2:2 Pokorný a když byl krátce nato vyloučen domácí Jan Petrov, hosté využili velmi rychle přesilovku a šli znovu do těsného vedení. V samotném závěru třetiny ale Baník dokázal srovnat. Branku po pěkné kombinaci vstřelil Josef Hadáček, asistovali mu Jiří Nídl a obránce Martin Doubek.

Do poslední části vstoupily oba týmy s chutí urvat všechny body a tomu odpovídalo i nasazení hráčů. Přeci jen však s pokračujícím časem začínalo být důležité především neinkasovat, a tak proti prvním dvěma třetinám ubylo střelby. To ale neplatilo v devětačtyřicáté minutě, kdy z obranného pásma rozehrál Patrik Kursa šikovně puk na našlápnutého Daniela Hafijaniče. Ten vjel do kladenské třetiny, šikovnou střelou schovanou za bránícím hráčem trefil přesně levý dolní růžek branky a Baník šel dnes podruhé do vedení. Jednobrankový náskok vydržel domácím bohužel jen několik desítek vteřin, na 4:4 srovnal hostující Petrus. Na obou stranách se do konce šedsáté minuty urodilo ještě několik náznaků šancí, ale na skóre se již nic nezměnilo.

O vítězství tedy rozhodly nájezdy. V nich byli lepší domácí hokejisté. V jejich brance stál velmi jistý Dominik Heger, který pochytal všech pět nájezdů kladenských útočníků, naopak za Baník ve třetí sérii uspěl útočník David Novotný.

K vidění bylo dramatické a vyrovnané utkání kvalitních soupeřů, které přineslo po šedesáti minutách hry spravedlivou remízu. Bonusový bod navíc si po úspěšnějších nájezdech připsali domácí.