Kašpar, Doskočil, Hloucha, Tarant, Kastner

Hynek, Čonka, Šíma, Hotový, Tomeš, Brejcha, Říha, Rejnek

Jan Trefný

Starší dorost vyhrál a má jistou nadstavbu

Svůj další dvojzápasový víkend načal starší dorost v sobotu na domácím ledě duelem se Slovanem Louny.

Podle postavení v tabulce byl Baník v tomto utkání favoritem.

Hned v úvodu ale svoji bojovnost přehnal domácí útočník Daniel Stejskal a tak za podražení usedl na trestnou lavici. První střelu v oslabení ještě Jan Mráz vyrazil před sebe, ale dorážka z hole hostujícího Čonky zapadla za jeho záda a Slovan vedl 0:1. Domácí si věřili a rozhodně se nenechali inkasovaným gólem vyvést z rovnováhy. Soupeře v první třetině jasně přestříleli, v brance Loun však podával skvělý výkon František Pěkný. V patnácté minutě se ale po závaru před jeho brankou nejlépe zorientoval Daniel Stejskal a bylo srovnáno.

Druhá třetina byla spíše bojovná než hokejově zajímavá a oba brankáři tak měli velmi málo práce. V závěru prostřední části se Baník přeci jen prosadil. Nejdříve v početní převaze poslal svůj tým do vedení Samuel Kassal po šikovné přihrávce od Jana Petrova. Ten sám krátce na to přidal třetí branku, když společně s Oliverem Ouhrabkou ujeli sami na gólmana a situaci s přehledem zakončili.

V poslední třetině zdramatizoval ještě na chvíli vývoj utkání hostující obránce Kašpar, který potrestal chybu v rozehrávce Baníku přesnou střelou a snížením na 3:2. Domácí ale hned vzápětí znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl, tentokrát střílel Zdeněk Troch s asistencí Patrika Kursy. Další povedenou akci zakončil kapitán Pavel Koco, když si z pozice obránce sjel při přesilovce mezi kruhy a přihrávku od Jaroslava Malouška poslal za záda brankáře Pěkného. Ten do konce dnešního duelu vylovil ze své branky ještě další dva kotouče, oba mu tam poslal po asistencích Jana Petrova Samuel Kassal, který si tak připsal svůj první letošní hattrick.

Po utkání trenér Jiří Parkmann poděkoval celému týmu za velmi dobře odehraný zápas.

Dnešní vítězství znamená pro starší dorost zisk tří bodů a zároveň jistotu postupu do nadstavbové části regionální ligy již tři kola před koncem základní skupiny.