Ploch, Pokorný, Petrus, Runza, Hrubý, Kolenatý, Turek, Rejzek, Halman, Šimáček

Ivo Kyndl

Miroslav Táborský, Miroslav Diblík

Starší dorost podruhé v sezoně nebodoval

V neděli odehrál starší dorost druhé utkání ve dvou dnech, tentokrát na ledě PZ Kladno. Tři kola před koncem základní části potřebovali domácí nutně bodovat, aby si udrželi šanci na postup do nadstavby.

Podle toho také vlétli do zápasu od první sekundy a snaha se jim začala velmi záhy vyplácet. Baník, snad i díky dohrávce z předešlého dne, vůbec nezachytil začátek a už ve druhé minutě inkasoval po kombinaci Petruse se Slabým. To ale nebylo v úvodu za strany Kladenských zdaleka vše. O šedesát sekund později se prosadil po samostatné akci Turek a bylo to 2:0. V osmé minutě měli hosté možnost výsledek korigovat při vyloučení kladenského obránce Janegy, místo toho však přišla chyba v rozehrávce a svůj tým poslal ve vlastním oslabení do tříbrankového vedení Petrus. V tak krátké době vypadal tenhle náskok hrozivě, ale Baník se začal zvedat, zlepšil rozehrávku a několikrát ohrozil brankáře Zeithamla. Ten odolával jen do třinácté minuty. Jiří Nídl vybojoval kotouč u pravého mantinelu, vlétl do útočného pásma a poslal svojí střelu pod víko kladenské branky - 1:3. Ještě lépe to pro hosty vypadalo o čtyřiminuty později, kdy další přesilovku využili a Martin Berčík po kombinaci s Danem Kellnerem snížil na 2:3.

V prostřední části však Baník přijatelný výsledek neudržel. V čase 29:40 inkasoval počtvrté, tentokrát z hole Petruse a o deset minut později přidal pátou branku domácích Pokorný.

Do poslední třetiny se šlo za stavu 5:2 pro Kladno a na rozdíl čtyř branek navýšil náskok domácích hned v úvodu znovu Pokorný. Hosté ale stále ještě neskládali zbraně a brzy dokázali alespoň snížit opět Jiřím Nídlem na 3:6. Když se sedm minut před koncem za Baník trefil Josef Hadáček a domácí tak vedli už jen o dva góly, začali trochu ztrácet led pod nohama. Hosté ožili a najednou jich bylo plné útočné pásmo. Po time outu, kdy do konce třetiny chybělo jen něco kolem dvou minut, poslal trenér Miroslav Táborský do pole šest hráčů. Power play přinesla Baníku další šance, ale tentokrát možná i trocha střelecké smůly na hokejkách Baníku nedovolila zdramatizovat závěr utkání ještě výrazněji.

V šatně Miroslav Táborský pochválil hráče za jejich přístup a návrat do utkání především ve chvíli, kdy stav byl zralý spíše na ručník.

Z hlediska postupu porážka na kladenském ledě pro naše dorostence už nic neřeší, i tak byli hráči po utkání zklamaní, protože šlo teprve o druhou porážku bez zisku bodu v dosavadní sezóně.