Děčín - Tachov 1:30
Klášterec n/O - Most 0:9
Bílina - Mar. Lázně 10:13

Starší dorost zvítězil i v Mostě

Víkend vyplněný dvěma zápasy má za sebou starší dorost. Už v pátek 20. října hostil Baník na svém ledě tým Stadionu Litoměřice. Na rozdíl od úvodního utkání letošní sezony, odehraného právě v Litoměřicích, si naši dorostenci dokázali poradit se soupeřem v nelehkém duelu už v základní hrací době a po třetinách 0:0, 1:0 a 2:1 zvítězili celkem 3:1.

V neděli 22. října potom Baník odcestoval v téměř nezměněné sestavě k dopolednímu utkání do Mostu.

První třetina vyznívala opticky i střelecky lépe pro hosty, již v deváté minutě potvrdil vstřelenou brankou převahu Baníku Zdeněk Troch po asistenci kapitána Pavla Koca. Vedení však hosté neudrželi ani celou minutu, za domácí srovnal obránce Matys. Za tohoto stavu se šlo poprvé do šaten.

Druhá třetina byla gólově ještě chudší, přinesla pouze jeden zásah do sítě domácích, když od modré přesně zamířil Václav Stejskal po přihrávce Jana Karbulky. Mimo "desítky" pro Josefa Hadáčka za nesportovní chování a dvouminutového trestu Karla Petrů za nedovolené bránění se statistika druhé třetiny už nijak neměnila, protože mostečtí nedokázali početní převahu využít.

V poslední třetině domácí vyvinuli velkou snahu o vyrovnání a alespoň střelecky se dokázali se soupeřem srovnat. Přišla však devětačtyřicátá minuta, ve které se prosadil po přihrávce Dominika Houdka Jan Petrov a Baník odskočil do dvoubrankového vedení. O pět minut později byl vyloučen z týmu hostí za krosček Martin Berčík. Domácí si vzali time out a po něm nasadili do hry šest hráčů proti čtyřem, když na střídačce zůstal sedět gólman Tlach. Statisticky tento poměr není z pohledu útočícího mužstva příliš úspěšný a to se potvrdilo i v tomto duelu. Baník dobře bránil, prvním vyhozením ještě branku Mostu neohrozil, ale při pokusu o další kombinaci domácích v útočném pásmu vybojoval kotouč Václav Stejskal a od červené s přehledem zvýšil do prázdné klece již na 1:4. Naděje domácích na obrat definitivně zhasla tři minuty před koncem, když se za úder loktem nechal vyloučit obránce Beneš. Nabídnutou přesilovku po pěkné kombinaci s Danielem Stejskalem a Zdeňkem Trochem využil Daniel Hafijanič a uzavřel tak stav na konečných 1:5.

V šatně trenéři Baníku nešetřili chválou pro celý tým, a to nejen za výkon na ledě v Mostě. Šestibodový víkend znamená průběžné upevnění pozice našich starších dorostenců nejhůře na druhé příčce ligové tabulky.