Topinka, Vracovský, Kantner, Rubner, Vavřička, Pacanda, Vlček, Váchal, Kokoška, Kosnar, Němec, Vondrák

Prindiš, Váňa, Šik, Michálek, Hohl, Gombár, Beer, Prachař

Kuběna, Strunz, Hendrych, Kašpar, Račanský, Říha, Šneberk, Pfister, Trapl, Košťál, Sus, Hauzr

Michal Jäger

Baník na úvod přípravy vítězně

V prvním přípravném zápase zvítězili hokejisté Baníku na ledě Klatov 2:4 po třetinách 1:0, 0:3, 1:1.

K prvnímu přípravnému utkání na sezónu 2017/2018 zajížděli sokolovští hokejisté do Klatov. V soupisce se neobjevili pracovně vytížení Kuncl, Zicho, David Hruška, Šmejc a Fečo, přesto trenéři poskládali čtyři pětice – to je jev, ze zkušeností z posledních dvou let, opravdu neskutečný. Baníkovci ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězili 2:4 po třetinách 1:0, 0:3 a 1:1.

Utkání začalo na nejvyšší rychlostní stupeň a bylo znát, že obě mužstva jsou dobře trénovaná. Domácí v úvodu působili o něco jistěji, naopak na hostech byl znát fakt, že jde o jejich letošní první zápas. Šance se střídaly rovnoměrně na obou stranách, málo se přerušovalo a oba brankáři rychle předvedli několik výborných zákroků. Jediný gól první části hry vstřelil domácí útočník Lukáš Vlček, který dorazil střelu obránce Kaňáka. Stav po první dvacetiminutovce byl tedy 1:0 pro domácí tým.

Druhá třetina prakticky kopírovala tu první, s tím rozdílem, že o malinko lepší byli hosté a dařilo se jim zároveň v koncovce. Ve 24.minutě využili chyby domácích ve vlastním obranném pásmu Jakub Hendrych a střelou pod víko vyrovnal – 1:1. Ve 32. minutě se po asistencích Michálka a Šika dostal ke kotouči Ivan Říha, který nejprve naznačil, a poté do protipohybu domácího gólmana přesně trefil a poslal hosty do vedení – 1:2. Na začátku 39.minuty tečoval šikovně Michálkovu střelu Petr Račanský a zvýšil náskok Baníku na dvoubrankový – 1:3. To byl i výsledek po čtyřiceti minutách hry.

Ve 3.třetině domácí zkoušeli něco udělat s výsledkem, ale jejich šance končily na skvěle chytajícím Hruškovi. V 50.minutě měli klatovští výhodu přesilové hry 5 na 3, ale nevyužili jí, naopak z trestné lavice vracející se Vojta Šik se natlačil před Sochůrkovu branku a zvýšil náskok hostů na tři branky – 1:4. V 56.minutě se pak v nepřehledné situaci před Hruškovou svatyní nejlépe orientoval domácí útočník Martin Němec a upravil stav na závěrečných 2:4 pro sokolovský Baník.