Most, jenž dle některých informací bude v lize nastupovat jako SHK Slaný, přivezl do Sokolova zajímavou sestavu, například se zkušenými bývalými hráči Litvínova a reprezentanty Vojtěchem Kubinčákem a stále skvělým Janem Alinčem. Baník oproti minulému zápasu nastoupil s Petrem Hruškou v bráně a v obraně s Vojtěchem Šikem.

Diváci teprve docházeli na svá místa a již se měnil stav utkání, když se prosadil hostující Ondřej Havlíček – 0:1. Na vyrovnání se čekalo do 8. minuty. Baník hrál přesilovou hru, nejprve Trapl vyzval ke skórování Pfistera, který svou šanci neproměnil, aby vzápětí si oba hráči role vyměnili a Martin Trapl byl již úspěšný – 1:1. Po několika pokusech na obou stranách šel do vedení Baník. Po pěkné akci celého útoku našel Kašpar před bránou Pavla Kuběnu a ten nezaváhal – 2:1. Mírný náskok však do konce první třetiny nevydržel. V přesilové hře odražený puk trefil ze vzduchu Ondřej Havlíček a srovnal skóre – 2:2.

Do druhého dějství naskočil Baník velmi dobře. Hned na konci úvodní minuty se druhým gólem v zápase prosadil Pavel Kuběna – 3:2. V 27. minutě šel na trestnou lavici hostující Kokeš na 2+2 minuty. Dlouhá přesilová hra se Baníku ale vůbec nevydařila a navíc ve vlastním oslabení zařídil matador Jan Alinč svému celku vyrovnání – 3:3. Do konce druhé třetiny ještě zahrozily oba týmy, ale stav se již neměnil.

Do třetí třetiny hosté vyměnili gólmana a do brankoviště se postavil nám dobře známý Ondřej Kuchař, který v loňské sezoně v Baníku působil. Na začátku 46. minuty nejprve Říha dostal skvělým obětavým zákrokem puk z vlastní třetiny, kotouč převzal Roman Kašpar, který ujel obránci a při zakončení byl faulován. Nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení, které zkušený domácí útočník proměnil a poslal svůj tým do vedení – 4:3. Po této brance Baník přidal na otáčkách a pátý gól visel ve vzduchu. Hosty ale podržel gólman Kuchař. Ale i na druhé straně se Petr Hruška musel otáčet, především když vychytal Sýkoru.

Velkou šanci měl následně i Kuncl, ale znovu začaroval Kuchař a skvělým zákrokem lapačkou domácího beka vychytal. A Most trestal. V 54. minutě při snaze o rychlou rozehrávku poskočil puk Beerovi, jenž tak „namazal“ přímo před bránu Rodovi, který posunul Bohumilovi Slavíčkovi a ten měl úkol již jednoduchý – 4:4. A za malou chvíli již Most vedl. Baníkovci nebyli důrazní v obranné třetině a Vojtěch Kubinčák nezaváhal – 4:5.

V závěru zkusil Baník i hru bez brankáře, ale úspěšný nebyl. A když Kuchař pokryl poslední střely, Přindiš svůj pěkný průnik zakončil střelou vedle a Kuběnovi v závěrečných vteřinách neposedný puk odskočil, dovedl Most zápas do vítězného konce.

Baník tak potřetí za sebou prohrál. Další přípravné utkání sehrají sokolovští hokejisté příští úterý v odvetě s dnešním soupeřem.