PPV
Rozhodčí: Mgr. Martin Grech – Petr Fiala, Václav Juránek, tresty: 5:4
Vyloučení - 2 min.: 5:4
Počet diváků: 232
  • 01:25 Havlíček (Krátký, Kokeš)
  • 07:52 Trapl (Pfister) - PH
  • 12:37 Kuběna (Kašpar, Strunz)
  • 16:27 Havlíček (Krátký) - PH
  • 20:56 Kuběna (Strunz, Kašpar)
  • 28:32 Alinč (Sýkora) - OSL
  • 45:06 Kašpar - trestné střílení
  • 53:49 Slavíček (Rod)
  • 55:06 Kubinčák (Havlíček, Sýkora)

Hruška (Fečo)

Přindiš, Kuncl, Šik, Michálek, Beer, Hohl, Prachař, Gombár

Kuběna, Strunz, Kašpar, Čejka, Račanský, Říha, Šmejc, Pfister, Trapl, Šneberk, Sus, Hauzr

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator
Soupiska HC Most

Hora, Šefl, Krátký, Kokeš, Míka, Rod

Alinč, Slavíček, Kubinčák, Havlíček, Sýkora, Vorobjov, Hevorkijan, Tuček

Trenér:

Jaromír Šindel

S Mostem Baník doma prohrál 4:5

Ve čtvrtém přípravném zápase prohrál Baník na domácím ledě s Mostem 4:5 po třetinách 2:2, 1:1, 1:2. Góly Baníku zaznamenali 2x Pavel Kuběna, Martin Trapl a Roman Kašpar, jenž proměnil trestné střílení.
Most, jenž dle některých informací bude v lize nastupovat jako SHK Slaný, přivezl do Sokolova zajímavou sestavu, například se zkušenými bývalými hráči Litvínova a reprezentanty Vojtěchem Kubinčákem a stále skvělým Janem Alinčem. Baník oproti minulému zápasu nastoupil s Petrem Hruškou v bráně a v obraně s Vojtěchem Šikem.

Diváci teprve docházeli na svá místa a již se měnil stav utkání, když se prosadil hostující Ondřej Havlíček – 0:1. Na vyrovnání se čekalo do 8. minuty. Baník hrál přesilovou hru, nejprve Trapl vyzval ke skórování Pfistera, který svou šanci neproměnil, aby vzápětí si oba hráči role vyměnili a Martin Trapl byl již úspěšný – 1:1. Po několika pokusech na obou stranách šel do vedení Baník. Po pěkné akci celého útoku našel Kašpar před bránou Pavla Kuběnu a ten nezaváhal – 2:1. Mírný náskok však do konce první třetiny nevydržel. V přesilové hře odražený puk trefil ze vzduchu Ondřej Havlíček a srovnal skóre – 2:2.

Do druhého dějství naskočil Baník velmi dobře. Hned na konci úvodní minuty se druhým gólem v zápase prosadil Pavel Kuběna – 3:2. V 27. minutě šel na trestnou lavici hostující Kokeš na 2+2 minuty. Dlouhá přesilová hra se Baníku ale vůbec nevydařila a navíc ve vlastním oslabení zařídil matador Jan Alinč svému celku vyrovnání – 3:3. Do konce druhé třetiny ještě zahrozily oba týmy, ale stav se již neměnil.

Do třetí třetiny hosté vyměnili gólmana a do brankoviště se postavil nám dobře známý Ondřej Kuchař, který v loňské sezoně v Baníku působil. Na začátku 46. minuty nejprve Říha dostal skvělým obětavým zákrokem puk z vlastní třetiny, kotouč převzal Roman Kašpar, který ujel obránci a při zakončení byl faulován. Nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení, které zkušený domácí útočník proměnil a poslal svůj tým do vedení – 4:3. Po této brance Baník přidal na otáčkách a pátý gól visel ve vzduchu. Hosty ale podržel gólman Kuchař. Ale i na druhé straně se Petr Hruška musel otáčet, především když vychytal Sýkoru.

Velkou šanci měl následně i Kuncl, ale znovu začaroval Kuchař a skvělým zákrokem lapačkou domácího beka vychytal. A Most trestal. V 54. minutě při snaze o rychlou rozehrávku poskočil puk Beerovi, jenž tak „namazal“ přímo před bránu Rodovi, který posunul Bohumilovi Slavíčkovi a ten měl úkol již jednoduchý – 4:4. A za malou chvíli již Most vedl. Baníkovci nebyli důrazní v obranné třetině a Vojtěch Kubinčák nezaváhal – 4:5.

V závěru zkusil Baník i hru bez brankáře, ale úspěšný nebyl. A když Kuchař pokryl poslední střely, Přindiš svůj pěkný průnik zakončil střelou vedle a Kuběnovi v závěrečných vteřinách neposedný puk odskočil, dovedl Most zápas do vítězného konce.

Baník tak potřetí za sebou prohrál. Další přípravné utkání sehrají sokolovští hokejisté příští úterý v odvetě s dnešním soupeřem.