Sičák "A", Rulík, M. Rohan, Kvapil, Šafář, Weinhold

T. Rachůnek, Balán "A", Flek, Stloukal, Kverka, Kohout, Vachovec, Skuhravý "C", Gorčík, Osmík, Tuominen, Janata

Martin Pešout, Tomáš Mariška, Pavel Kněžický

Pohár do Varů, podpora Toničce

Po více než dvaceti letech přijel do Sokolova karlovarský tým. Zápas o pohár hejtmanky Karlovarského kraje patří oprávněně týmu Energie, který zvítězil 3:9. Utkání ale především splnilo svůj účel. Před slušnou návštěvou putoval veškerý výtěžek z charitativní tomboly na podporu malé Toničky. A když se k tomu přidaly oba týmy, přispěla stará garda Baníku, rozhodčí, všechny pomocné funkce, fanclub Baníku v čele s panem Weberem a také pan Bohuš Eliáš, výtěžek z celé akce byl velmi slušný.

Karlovskému týmu chybělo několik hráčů, což ovlivnilo i soupisku Baníku, když především obránci, kteří nastupují i za Baník oblékli dnes zelenobílý dres. To však nebylo pro tento zápas až tak důležité. Za Baník tak nastoupili i hráči širšího kádru, vůbec poprvé v letošní sezoně oblékl dres Marek Váňa a pro toto utkání se do sestavy vrátil i Ivan Říha.

Úvodní čestné buly vhodil starosta města Bc. Jan Picka v doprovdu "malé starostové". Baník měl hned v úvodu dvě velké šance, ale nebyly využity a poté již Energie začala naplno prokazovat kvality týmu ze špičky WSM ligy. V krátkém sledu se trefili Martin Osmík s Petrem Stloukalem a hosté vedli 0:2. Když pak v průběhu první třetiny přidali další góly Tuominen a Skuhravý, bylo více než zřejmé, jakým směrem se bude utkání ubírat. Po první třetině tak svítil na ukazateli skóre stav 0:4.

O první přestávce následovalo utkání malých nadějí Baníku. Po pauze již do branky Karlových Varů nastoupil místo Novotného Kuchař a Baník v úvodu druhé třetiny byl aktivnější než jeho prvoligový soupeř. Ale bez gólového efektu. Naopak ve 26. a ve 27. minutě přidali další góly Vachovec a Tuominen a Karlovy Vary vedly 0:6.

Pak se konečně prosadil i Banik. Šanci Strunze Kuchař ještě chytil, ale na dorážku Filipa Šmejce již byl krátký – 1:6. Hosté ale odpověděli vzápětí, když se gólově prosadil Stloukal. Následně měl Baník další šance, ale neprosadil se například Čejka ani Trapl. Naopak účet druhé třetiny uzavřel Jiří Janata, který zvýšil na 1:8.

Po skončení druhé třetiny došlo na předání šeků, finančních darů a jiných darů rodině malé Toničky, když předávajícími byli Stará garda HC Baník Sokolov, rozhodčí, pan Bohuš Eliáš a zástupce sokolovského fanclubu Zdeněk Weber.

Třetí třetina začala gólem Sokolova, když se trefil karlovarský pendler Václav Rezek – 8:2. Následovala odpověď Tuominena – 2:9.

V čase 50:00 pak byla hra přerušena, když kapitáni obou týmů a Ing. Karel Jakobec předali rodičům malé Toničky šek na 42.384 Kč. Tuto částku tvořil výtěžek z charitativní tomboly a také příspěvek obou týmů.

Zbývajících deset minut se víceméně dohrávalo. Poslední „gólové slovo“ měli nakonec domácí, když přihrávku Hohla umístil do sítě Tomáš Pfister – 3:9. Další šance domácích zůstaly nevyužity, Energie se do útoku již nehnala a zápas tak skončil vítězstvím Karlových Varů o šest gólů.

Václav Skuhravý, kapitán vítězného týmu, pak z rukou Ing. Karla Jakobce převzal vítězný pohár. Následně oba týmy poděkovaly fanouškům a společné focení ukončilo vydařenou akci, na které se na podporu malé Toničky vybralo více než 60 tisíc korun.