PVPVV

Brož, Fríd, Šuhaj, Novotný, Novák, Přibyl, Stauber, Pechlát, Švec

Trenér:

Radek Volf

Starší dorost vstoupil do nadstavby dvěma body

Hráči staršího dorostu po úspěchu v základní části rozehráli nadstavbu. V té je čeká dalších dvaadvacet utkání se silnými týmy, ke kterým přibyli soupeři ze středních a jižních Čech. Jako první se na ledě v Sokolově představil IHC Písek, postupující z druhé příčky skupiny "C".

Utkání začalo oboustranně ve vysokém tempu, obě mužstva ale hrála především pozorně dozadu. V osmé minutě však hosté vůbec nerozehráli dobře ve středním pásmu. Toho využil útočník Baníku Jan Karbulka, který vypíchl kotouč píseckým obráncům a dostal se tak do bleskového úniku. Před brankářem Křížem nic složitého nevymýšlel a z blízka poslal puk pod jeho pravou rukou do sítě. Baník se tak poměrně brzy ujal vedení, které mohl v další minutě navýšit při přesilovce, jenže ta se domácím příliš nevydařila. Do konce třetiny bylo k vidění na obou stranách ještě několik příležitostí, oba brankáři však byli pozorní a další branky už nepadaly.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Domácí obranu dokázal potrápit především velmi silný první útok Písku, stejně jako v dresu Baníku nezahálel tradičně nejpilnější střelec Jiří Nídl. Ten ostatně v dnešním duelu sám vyslal na Kříže více než třetinu z celkového počtu střel domácích. Přesto se do pětatřicáté minuty kromě dvou vyloučení z řad píseckých hráčů nic statisticky

podstatného neudálo. Na trestnou ale za krosček usedl také útočník Baníku Jaroslav Maloušek. Jeho spoluhráči oslabení ubránili, za další minutu však přišla chyba v obranném pásmu, po které se ke střele dostal písecký útočník Pechlát. Kotouč po několika tečích zapadl za záda Jana Charváta a bylo srovnáno - 1:1.

Závěrečná třetina přinesla opět velmi rychlý hokej, o šance na jedné i druhé straně rozhodně nebyla nouze. Oba týmy shodně několikrát zazvonily na konstrukci soupeřovy branky, ale skóre se v základní hrací době již nezměnilo.

Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy. V nich opět dominovali především oba brankáři, proto se rozhodovalo až v sedmé sérii. S Baníkem to na začátku nevypadalo příliš dobře. Hned druhý nájezd proměnil hostující Šuhaj, zatímco domácí střelci se neprosadili. Potom však přišly okamžiky Baníku, jmenovitě útočníka Jaroslava Malouška. Ten nejdříve srovnal ve čtvrté sérii na 1:1 a vzápětí svým druhým zásahem přihrál prémiový bod na konto domácích.

V šatně po utkání trenér Jiří Parkmann poděkoval za poctivě odmakané utkání všem hráčům. Zvlášť ještě pochválil brankáře Jana Charváta, který si odbyl skvělým výkonem svoji premiéru ve starší kategorii.