• 3:0, 2:1, 4:1
osmifinále play-off   3.3.2018 - 17.30
HC Dvůr Králové nad Labem
VPPPPV
Rozhodčí: Jakub Šindel – Pavel Sedláček (oba Plzeň), Bc. Michal Rubáš (Klatovy), tresty: 7:7

Vitebský "A", Hamerský "C", Hlaváč, Petira, Junek, Karlík

D. Filip, Hejna, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Ježek, Valášek

Juraj Jurík

Baník zahájil osmifinále vysokým vítězstvím

Baník vstoupil do letošního play-off vysokou výhrou. Na svém ledě porazili sokolovští hokejisté svého soupeře z Dvora Králova jednoznačně 9:2 po třetinách 3:0, 2:1, 4:1.

Baník si v úvodu utkání vypracoval tlak, když Račanského formace, která zápas zahájila, na soupeře doslova vlétla. Ale byli to hosté, kteří měli první dvě brankové příležitosti. Poté již začal přebírat otěže zápasu domácí Baník, který lépe bruslil, kombinoval a vyhrával osobní souboje. Navíc se na začátku první třetiny povedly dvě přesilové hry. Nejprve vyloučení Vitebského potrestal Matěj Zadražil – 1:0 a zanedlouho další početní výhodu využil Milan Davídek – 2:0. Poté si přesilovku vyzkoušeli i hosté, ale neúspěšně.

A Baník na ledě i nadále kraloval. Výsledkem pak byl třetí gól v síti Čápa, když se prosadil Martin Trapl – 3:0. Sokolov měl v závěru první třetiny i další šance, ale skóre se již neměnilo. Úplný konec prvního dějství pak okořenila bitka mezi Harkabusem a Hejnou, kdy měl znatelně navrch domácí hráč, jenž tak ještě více podpořil sebevědomí domácího týmu. Pochvalu za tuto situaci zaslouží i rozhodčí, který měl pro oba kohouty pochopení a trestal pouze dvojnásobnými dvouminutovými tresty.

I ve druhé třetině to byl sokolovský tým, který měl na ledě převahu. V 27. minutě Čejka zpoza brány vyzval ke skórování Trapla a mladý sokolovský střelec se nemýlil – 4:0. Pak se ke slovu dostali také hosté. Kašparovo vyloučení Baník ještě ubránil, ale vzápětí Kuchaře z dorážky překonal David Hrazdira – 4:1 a vykřesal tak svému týmu naději. Jenže to trvalou pouze sedm vteřin. Aktivní Čejka zabojoval, Martin Strunz prostřelil Čápa a vyhnal ho z brány – 5:1. Druhý brankář Dvora Králové již ve druhé třetině neinkasoval a po dvou třetinách vedl Baník o čtyři góly.

Do třetího dějství již nenastoupili Harkabus s Kvapilem, které se trenéři rozhodli pošetřit a postupně s přibývajícím skóre odešli do šatny i Hruška se Zadražilem. Baník totiž přidával další góly a o vítězi bylo brzy jasno. Ve 42. minutě nejdříve Vojtěch Šik plachtícím obloučkem překonal Čápa – 6:1 a zanedlouho se zaslouženého gólu dočkal i Michael Čejka – 7:1. Poté ve 48. minutě Trapl napálil brankovou konstrukci a Pavel Kuběna již jen uklízel puk do odkryté brány – 8:1. Baník tak měl nahráno a mohl si dovolit polevit v tempu. V 53. minutě však domácí polevili až příliš a chybu v rozehrávce využil Milan Valášek – 8:2. Utkání se poté víceméně již dohrávalo. Sokolov měl ještě další šance, ale dočkal se až v 60. minutě, kdy po asistencích Šika a brankáře Kuchaře překonal Veselého Martin Strunz – 9:2.

Baník, který byl v utkání lepší ve všech směrech, si tak připsal v prvním utkání osmifinále vysokou výhru 9:2. Ale avšak i ta znamená pouze těsné vedení v sérii a v pondělí se hraje od nuly. Baník ve Dvoře Králové zcela jistě nečeká nic lehkého a Rodos nebude chtít dát kůži lacino. Na západ Čech se pak série vrátí ve středu 7.3., kdy třetí zápas osmifinále začne v 18:00 hodin.