• 0:1, 1:3, 0:1
osmifinále play-off   5.3.2018 - 18.00
VVKKVV
Rozhodčí: Jechoutek – Schopf, Tasch, tresty: 11:10
Vyloučení - 2 min.: 8:6, 5 min.: 1:2, 10 min. (OT): 1:0, do konce utkání (OK): 1:2
Mimořádné tresty: Hejna (DK) trest ve hře - úmyslné seknutí do oblasti hlavy, Luštinec (DK) 10 min OT - Přindiš (SOK) 5+OK naražení na hrazení, Davídek (SOK) 5+OK krosček

Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík

Filip, Hejna, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Ježek, Valášek

Juraj Jurík

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Baník zvítězil i ve druhém utkání

Dvůr Králové n/L - Ani ve druhém utkání osmifinálové série se nepodařilo týmu ze Dvora Králové nad sokolovskými hokejisty vyhrát. Utkání začali domácí svižně a vybojovali si několik přesilových her po sobě jdoucích, ale nic z toho nevytěžili, naopak vítěz základní části díky čtyřem proměněným přesilovkám a dobře organizované obranné hře nakonec odjížděl z města Safari s vítězstvím 1:5 po třetinách 0:1, 1:3 a 0:1.

Utkání začalo podle předpokladu ve velmi solidním tempu a domácí chtěli nátlakovou hrou získat rychlé vedení. Baníkovci měli zpočátku problémy s rozehrávkou při napadání domácích útočníků, ale hra se rychle srovnala. Na konci 3.minuty dostali domácí první možnost zahrát si první přesilovou hru a Kuchař musel ukázat několik pěkných zákroků. Poté musel i domácí brankář Čáp vytáhnout lapačkový semafor při nájezdu Strunze. Na konci 7.minuty byl vyloučen na pět minut plus do konce sokolovský obránce Přindiš za naražení soupeře na mantinel, nutno ale konstatovat, že tomu domácí útočník hodně pomohl a pád přifilmoval. V chaotické přesilovce se domácí dostali pouze k jedné šanci, když tečujícímu Sedláčkovi chyběly na brankovišti pouze milimetry. Po vyloučení Rulíka hráli domácí hokejisté minutu pět na tři, Kuchař si ale se všemi jejich pokusy, kterých moc nebylo, poradil. V závěru třetiny si i Sokolov zahrál přesilovku a na rozdíl od domácích nezaváhal, Pavel Kuběnapo rychlé přihrávce od Hrušky neměl žádný problém zavěsit – 0:1. Úvod druhého dějství patřil hostům, kteří si dobrým pohybem a kombinací vynutili přesilovou hru 5 na 3. Domácí se statečně bránili, přesto hosté z přesilovky vytěžili dvě branky: Vojtěch Šik ve 23. minutě propálil bombou nad ledem vše, co mu stálo v cestě, Michael Čejka o necelou minutu později zakončil zblízka do odkryté branky hezkou kombinaci s Traplem – 0:3.Ve 37. minutě se prosadili také domácí borci. Sokolovští trochu propadli v útočném pásmu a v přečíslení Hejna naservíroval puk Davidu Hrazdírovi, který pěknou střelou snížil na 1:3. O půldruhé minuty později vrátil hostům tříbrankový náskok David Hruška, který se v další přesilovce prosadil dorážkou na brankovišti –1:4.

Hned v úvodu třetí části utkání se opět vylučovalo do konce utkání. Zápas předčasně skončil pro domácího útočníka Hejmu, který zbytečně úmyslně zasáhl sokolovského obránce Hohla a nejenže tím vyrušil následující přesilovku svého mužstva, ale vysloužil si i trest ve hře. Ještě zdramatizovat zápas mohl v přesilovce domácí Ježek, při přečíslení tři na jednoho trefil pouze Kuchařovu vyrážečku. Pět minut před koncem trenéři HC RODOS vylepšili přesilovou hru odvoláním brankáře, po dalším vyloučení na obou stranách z toho bylo pět na tři, přičemž naprosto zbytečný vyšší trest dostal sokolovský útočník Davídek za krosček po odpískání. Sokolovská obranná pevnost ale odolala. Martin Strunz vracející se z trestné lavice naopak pečetil výhru hostů snadnou trefou do prázdné branky – 1:5.

Se Sokolovem prohrál HC RODOS pošesté v sezoně, ale toto utkání bylo pro sokolovské nejtěžší a výhra je opravdu cenná. Třetí osmifinálové utkání, ve kterém Baníkovci už mohou sérii rozhodnout, je na programu ve středu 7.3. od 18.00hodin na sokolovském ledě. Případné čtvrté utkání by v pátek hostil Dvůr Králové nad Labem.

Trenér Michal Jäger:

Většinu první třetiny jsme odehráli v oslabení, ať už ve čtyřech nebo ve třech. Takže pro nás výsledek 0:1 po dvaceti minutách byl úplně fantastický, protože jsme ubránili velké množství oslabení a naopak v naší přesilovce skórovali.
Ve druhé třetině to bylo takové hektické, hrálo se nahoru-dolů a opět byl velký počet vyloučených. Po dvou třetinách jsme ale vedli 4:1, když jsme přesilové hry proměnili.

Ve třetí třetině se utkání spíše dohrávalo. Situaci jsme si ještě zkomplikovali, když jsme poměrně hloupým faulem nabídli soupeři přesilovou hru 5 na 3, ale i toto oslabení jsme ubránili. A v powerplay jsme pátým gólem vítězství pečetili. Zápas rozhodly přesilovky, kdy jsme vstřelili 4 góly a naopak naše vyloučení jsme ubránili.

Kluci zaslouží poklonu, především vzhledem k ubráněným oslabením. Za výhru jsme šťastní, ale teď se již soustředíme na středeční utkání, kdy to budeme chtít dotáhnout do vítězného konce…