VVVKKV
Vyloučení - 2 min.: 4:5
Střely: 54:30, počet diváků: 752
  • 02:58 Ukhin (Luštinec)
  • 27:11 Hruška D. (Rohan T.)
  • 37:04 Petira (Hlaváč)
  • 48:44 Harkabus (Rohan T.)
  • 54:03 Valášek (Hrazdira)
Jablonec - Bílina 3:1, stav série: 2:1
Vrchlabí - Kobra Praha 6:1, stav série: 2:1
Děčín - Trutnov 6:1, stav série: 2:1
Havl. Brod - David Servis 7:4, stav série: 3:0
Žďár n/S - Klatovy 5:3, stav série: 3:0
Mor. Budějovice - Tábor 5:4 PP, stav série: 3:0
Kolín - Nymburk 5:2, stav série: 2:1

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator
Soupiska HC Dvůr Králové nad Labem

Čáp (Veselý)

Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík

Rychtera, D. Filip, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocian, Luštinec, Ukhin, Valášek

Trenér:

Juraj Jurik

Baník doma neuspěl a série tak bude pokračovat

Ve třetím osmifinále překvapivě zvítězil Dvůr Králové na ledě Sokolova 2:3, když prakticky z minima vytěžil maximum.

Baník šel do utkání bez distancovaných Přindiše s Davídkem. Hostům ze stejného důvodu chyběl Hejna. Fanoušci pak stále také postrádají Šafáře s Osmíkem, kteří jsou ale momentálně v kádru prvoligových Karlových Varů.

Pod dohledem hlavního rozhodčího, bývalého výborného hokejisty a reprezentanta Tomáše Micky, vstoupili do utkání aktivněji hosté, kteří v úvodu byli lepším týmem. Odměnou jim pak byl gól Yaroslava Ukhina, který ve třetí minutě skóroval po dorážce Luštincovi střely – 0:1.
Postupem času začínal přebírat iniciativu domácí celek a postupně začínal boj sokolovských hráčů s výborným brankářem Čápem. Velké šance měli Rohan, Kuběna, několikrát například i David Hruška, ale skóre se do konce první třetiny neměnilo.

I v úvodu druhé třetiny tlak Baníku pokračoval, ale domácí hokejisté stále naráželi na zeď jménem Josef Čáp. Kouzlo hostujícího gólmana opadlo až ve 28. minutě, kdy skóroval David Hruška – 1:1.
Baník se i nadále tlačil do ofenzivy, ale přidat druhý gól se ve druhé třetině nepodařilo. Naopak ve 38. minutě přišla další komplikace, když těsně před koncem přesilové hry skóroval Michal Petira – 1:2. Po druhé třetině tak hosté i nadále vedli o jeden gól.

Úvod třetí třetiny přinesl opět tlak Baníku, ale neúspěšný. Naopak ve 46. minutě mohli hosté zvýšit své vedení, ale Kuchař únik Valáška vychytal. Pokračovalo tak ostřelování Čápa. A ve 49. minutě to tam konečně spadlo. Na pravém křídle napřáhl Tomáš Harkabus a jeho dělovka se zastavila až v síti – 2:2.

Následně byl ale domácí střelec poměrně přísně vyloučen a Baník se musel bránit. V přesilovce však Dvůr nebyl vůbec nebezpečný, naopak přišli další střely na bránu Čápa. Na začátku 55. minuty ale přišel šok. Po velmi nešťastné situaci se puk dostal k Milanovi Valáškovi a ten poslal hostující tým znovu do vedení – 2:3.

Baník se tak znovu vydal na zteč a brzy dosáhl gólu, když puk za brankovou čáru dostal Tomáš Harkabus. Hlavní rozhodčí však puk ze svého pohledu neviděl, v době, kdy Harkabus dorážel puk do brány, přerušil hru a gól tak nemohl platit. Do té doby celkem solidně pískající rozhodčí si tak proti sobě pořádně poštval obecenstvo.

Baník se tak i nadále hnal za vyrovnáním, ale stále tu byl Čáp, jenž držel svůj tým ve vedení. Baníkovci poté nebyli úspěšní ani v power-play a hosté tak vedli zápas k překvapivému, vydřenému a především na výborném výkonu gólmana postaveném vítězství.

Série tak ještě nekončí a Baník se bude muset o postup poprat. V pátek tak sokolovské hokejisty čeká znovu dlouhá cesta do Dvora Králové, kde se bude hrát od 18:00 hodin. V případě výhry Dvora by pak rozhodnutí musel přinést pátý zápas, který by se hrál v neděli 11.03. od 17:30 hodin na sokolovském ledě.