Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík

Rychtera, Filip, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Ježek, Valášek

Michal Jäger, Lukáš Mensator

Baník vybojoval ve Dvoře postup

Vítězství 1:4 přinesl páteční duel ve Dvoře Králové. Díky výhře tak Baník postupuje do čtvrtfinále play-off.

Do Dvora Králové odjížděli baníkovci bez Petra Přindiše, který si odpykával poslední část svého disciplinárního trestu, Adama Rulíka (studijní povinnosti), Davida Hrušky (nemoc), ale i bez Milana Davídka, kterému byla dodatečně zastavena činnost do 22.3. za vyloučení v utkání v Jablonci.

A Baník nevstoupil do utkání vůbec dobře, neboť již ve třetí minutě inkasoval, když úspěšným střelcem byl Jakub Luštinec – 0:1. Baník v první třetině nevyužil několik velkých příležitostí, ale přesto se po první třetině odcházelo do kabin za remízového stavu. Po asistencích Zadražila a střílejícího Weinholda tečoval kotouč do brány Pavel Kuběna – 1:1.

Úvod druhého dějství byl pro Baník kritický. Tři vyloučení v krátkém sledu znamenala, že se Baník musel bránit dlouhou dobu ve třech. Sokolovští hokejisté se ale ubránili a zanedlouho se dokonce radovali ze vstřeleného gólu. Opět měl velký podíl na vstřeleném gólu Martin Weinhold, který předložil puk Michaelovi Čejkovi a ten se nemýlil. Po nevyužité přesilovce 5 na 3 to byl jeden z klíčových momentů. Navíc v 31. minutě zkompletoval hattrick v asistencích Weinhold a Vojtěch Šik v přesilové hře dostal puk do brány – 1:3. A za nedlouho přišel čtvrtý, uklidňující gól. V signalizované výhodě ujel Tomáš Rohan a nedal Čápovi šanci – 1:4. Po té se musel Baník bránit znovu ve třech, dokonce i proti šesti hráčům soupeře, ale i tentokrát nekapituloval.

Na začátku třetí třetiny si Baník znovu zkomplikoval situaci třemi vyloučení po sobě, ale znovu baníkovci oslabení ubránili. S postupujícím časem tak začínalo být o vítězi zápasu i celé série jasno a zápas se již víceméně dohrával. Baník dotáhl utkání do vítězného konce v poměru 1:4 a vyhrál v sérii 3:1 na zápasy.

Ve čtvrtfinále Sokolov opět narazí na soupeře nejvzdálenějšího a to Moravské Budějovice. Čtvrtfinálová série začne ve středu 14.3. od 18:00 na sokolovském ledě, u soupeře se bude hrát v pátek 16.3. od 18:00 a do Sokolova se soupeři vrátí v neděli 18.3., kdy utkání začne v 17:30 hodin. Případný 4. zápas by se hrál v úterý 20.3. na Moravě, případný 5. zápas ve čtvrtek 22.3. v Sokolově.

Trenér Michal Jäger:

„V první třetině jsme nevyužili pět stoprocentních šancí, naopak domácí svou šanci využili, a proto výsledek po dvaceti minutách nebyl odpovídající. Ve druhé třetině jsme hráli jedno oslabení za druhým. Ale kluci to fantasticky ubránili, ať už ve třech nebo ve čtyřech, kdy jsme hráli obětavě, soustředěně. Naopak my jsme poté trestali a rozhodli. Vítězství je naprosto zasloužené.“