Vágner, Mert, Zukal, Weinhold, Hes, J. Látal, R. Vaněk, Mlčoch

Melka, Roubík, Planý, Merta, Vrdlovec, Volf, Severa, Davídek, Krliš, Tůma, Costa, Dörner

Jan Čaloun, Vladimír Machulda

Vyrovnaný zápas, góly však dávalo Ústí

Hokejoví fanoušci se dočkali. Baník nastoupil k přípravnému zápasu již v červenci a prvním soupeřem mu bylo prvoligové Ústí nad Labem. Ačkoliv o tom konečný výsledek nevypovídá, Baník byl svému soupeři více než vyrovnaným soupeřem.

Sokolov, s novým trenérem Karlem Mlejnkem, představil téměř všechny své posily. Ústí, koučované olympijským vítězem Janem Čalounem, pak na západ Čech dorazilo i s Martinem Weinholdem a Milanem Davídkem, tedy hráči, kteří nastupovali za Baník v loňské sezoně.

Baník vstoupil do utkání aktivně a první pětka svému soupeři poměrně zatopila. Jenže hned ve druhé minutě přišla chyba při přechodu do útoku, do sólového úniku se dostal Daniel Vrdlovec a svůj nájezd proměnil - 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, měli k dispozici i první přesilovou hru, v ní však ujel Melka, jenže tentokrát ze sólového úniku vzešel vítězně brankář Kuchař. Vyrovnání se Baník dočkal v 11. minutě. Od modré čáry nastřelil puk na bránu Vojtěch Šik a Josef Stříbrný, hlídkující před gólmanem, se z dorážky nemýlil - 1:1. Následně si přesilovou hru zahráli i hosté, kteří se usilovně tlačili do brány, ale Baník v čele s Kuchařem odolal. Ve zbytku první třetiny se již stav neměnil, ačkoliv oba brankáři museli čelit několika střelám. Celkově se hrál poměrně svižný hokej, navzdory tomu, že se jednalo o první přípravný zápas.

Svižné tempo měla i druhá třetina. V ní byl o něco aktivnější Baník, který si vypracoval více šancí a produkoval i více střel, ale skóre se měnilo pouze ve 35. minutě, kdy se prosadil hostující Jiří Severa – 1:2. V posledních minutách druhého dějství si Baník vypracoval obrovský tlak a několik šancí v řadě za sebou, ale Groh odolal a Ústí tak po dvou třetinách vedlo 1:2.

I v úvodu třetí třetiny Baníku nechyběla aktivita, ale skóre se znovu měnilo na straně Severočechů. Po šťastném odrazu kotouče se z gólu radoval Lukáš Volf – 1:3. Na druhé Groha nepřekonal ani David Hruška a poté přišly chvíle hostů. Nejprve na 1:4 zvyšoval svým druhým gólem v utkání Daniel Vrdlovec a o 18 vteřin později přidal další gól Václav Krliš – 1:5. V závěru i díky čtyřgólovému náskoku Ústí tempo trochu opadlo, skóre se již neměnilo a tak úvodní přípravný zápas vyšel výsledkově lépe pro Slovan, který zvítězil 1:5.

Baník svého soupeře vysoko přestřílel 49:28. Ale Ústí si počínalo efektivněji a důsledněji v koncovce a rozhodlo tak o svém vítězství.

Další zápas sehraje Baník hned ve čtvrtek 2.8. od 18:00 hodin. Soupeřem bude další prvoligový tým – SK Trhači Kadaň. Zápas se hraje opět na sokolovském zimním stadionu.