Kadeřávek, Nerad, D. Novák, Hajič, A. Novák, Kozelnický

Klíma "C", Čajka, Wágner, Müller, Říha, Bláha, Pipek, Tupý, Rezek, Kanický, Strunz, Macháček

Miroslav Novák

Baník přehrál Kadaň

Dva dny po souboji s Ústím hostil Baník dalšího prvoligového soupeře – Kadaň. Tentokrát z měření sil vyšel vítězně Baník po výsledku 6:3.

Kadaň dorazila do Sokolova s omlazeným kádrem, kdy chyběli některé opory loňské sezony, ale i tak bylo v sestavě poměrně dost hráčů, kteří v první lize nastupovali. V sestavě pak hosté měli i Václava Rezka a Martina Strunze, tedy hráče, kteří za Baník hráli v loňské sezoně.

U Baníku tentokrát dostali volno Kuchař, Vodička a Stříbrný. Jejich místa zaujali Fečo, Přibyl, Slabý a Vašíček.

Úvodní vteřiny patřily soupeři, ale brzy se hra vyrovnala a ani jeden tým se v úvodu nedostal do větší střelecké šance. V 6. minutě Bláha nevybíravým zákrokem fauloval Hoťka a Baník si zahrál přesilovou hru. V ní byl v šanci Zadražil, ale Danylec dokázal reagovat.

Přesilovou hrou se ale Baník dostal výrazněji do hry a začal přebírat otěže zápasu. V 9. minutě pak před bránou zapracovalo hned několik hráčů a Jaroslav Vašíček při premiérovém startu za dospělé protlačil puk za brankovou čáru – 1:0. A o necelou půlminutu to bylo již o dva góly. Michal Hotěk stál před bránou na správném místě a uklidil puk do sítě – 2:0. Mladý útočník vstřelil taktéž první gól v dospělé kategorii. Baník vstřelené góly ještě více nabudili a na ledě dominoval. Navíc v přesilové hře střelu Šika přesně tečoval Pavel Kuběna a Sokolov vedl 3:0.

Jenže v 18. minutě byl poslán do sprch Michálek s trestem na pět minut + do konce utkání a Kadaň brzy snížila. Přes bránícího hráče z ideální pozice mezi kruhy vypálil František Wágner a prostřelil Feča - 3:1. Tento stav platil i po první třetině, kdy v jejím úplném závěru byl vyloučen hostující Kadeřávek.

Druhá třetina tedy začala hrou 4 na 4 a byl to Baník, který měl v úvodu druhé třetiny více ze hry. Velké šance měli například Vrána nebo Zadražil. A nakonec udeřilo na druhé straně, kdy se prosadil dorážející Lukáš Říha – 3:2. Jenže stav o jeden gól trval pouze krátce. Tomáš Přibyl vystřelil od modré čáry a přes několik hráčů zapadnul puk do sítě – 4:2. (Další premiérový gól v dospělé kategorii) .Do konce druhé třetiny padnul ještě jeden gól a znovu do sítě Kadaně. Baník šel v několika hráčích do brankoviště a puk, který poskakoval, nakonec do brány dopravil David Hruška – 5:2.

Ani ve třetí třetině Baník nepolevil. Další šance měli Vrána nebo Kovařík, Čejka dokonce trefil brankovou konstrukci. Ale ještě jednoho gólu do sítě soupeře se Baník dočkal. Hráč hostí namazal Davidovi Hruškovi, který vymetl pavučiny v bráně a Sokolov vedl 6:2. Poté měl Baník ještě výhodu dvou přesilových her, ale další gól nepřidal. Naopak závěrečné slovo měl soupeř, když svůj druhý gól v utkání zaznamenal Lukáš Říha – 6:3.

Baník tak ve druhém přípravném zápase zvítězil nad Kadaní o tři góly a nutno poznamenat, že vítězství je naprosto zasloužené. Baníkovci podali dobrý výkon a svého soupeře předčili.

Další zápas sehraje Baník příští čtvrtek v Klatovech. Doma se Sokolov představí až v sobotu 25. 8., kdy soupeřem bude německý Landshut.