Berger (Maurer)

Alt, Ettwein, Kronthaler "A", Nägele, Ostwald "A", Zitterbart

L. Abstreiter, Bassler, Ehl, Fischhaber, Forster "C", Jiřík, Pelletier, Schinko, Schmidpeter, Sedlar, Trinkberger

Zápas s Landshutem rozhodlo prodloužení

V dalším přípravném zápase nastoupil Baník proti německému Landshutu. V utkání s velkým počtem vyloučených se nakonec z vítězství radoval Baník, když se v prodloužení prosadil Matěj Zadražil, jenž si v utkání připsal tři kanadské body.

Zajímavý soupeř z německého Landshutu zavítal do Sokolov a s ním i početná skupina fanoušků. Sokolovští diváci tak mohli vidět konfrontaci německé a české třetí nejvyšší soutěže.

Hned v úvodu si Baník zahrál přesilovou hru, ale nic z ní nevytěžil. Stejně tak si počínal soupeř při vyloučení Kvapila. A při dalším vyloučení, premiérově za zastrčený dres, padnul první gól utkání. Střelu Zadražila brankář ještě vyrazil, ale kotouč se odrazil k Davidovi Hruškovi, který jej pohotově uklidil do brány – 1:0. Vedení domácích však netrvalo dlouho. V další přesilové hře totiž od modré čáry střílel vysoký obránce Ostwald a Aleš Jiřík těsně před Fečem tečoval puk do sítě – 1:1. V závěru první třetiny si šance vypracovali ještě Stříbrný a Vrána, ale stav se již neměnil.

I druhá třetina začala přesilovkou Baníku, ale gól padnul až o něco později při plném počtu hráčů na ledě. Krásnou individuální akcí se prezentoval Matěj Zadražil, jenž předčil obranu soupeře a před odkrytou bránu poslal puk Tomášovi Rohanovi, který se nemýlil – 2:1. Po sérii vyloučeních byly šance na obou stranách. Ale v brankovištích kralovali Berger a velmi dobře chytající Fečo. Navzdory šancím tak na ukazateli skóre po dvou třetinách svítil stav 2:1. Hra v tu dobu již byla ovlivněna velkým počtem vyloučených. Německý tým pak několikrát pykal za nedovolenou úpravu výstroje.

Třetí třetina na vyloučené již nebyla tak výrazná a ani jeden tým si nevytvořil souvislejší tlak. Ve 49. minutě pak Landshut vyrovnal, když se se štěstím prosadil Luis Schinko – 2:2. Brzy po inkasovaném gólu hrál Baník v oslabení a jen díky Fečovi neprohrával. Sokolovský gólman se blýsknul proti šanci Basslera. V závěru měl početní výhodu ještě Baník, ale utkání nakonec zamířilo do prodloužení.

V prodloužení sice nejprve zahrozil Pelletier, ale po něm fauloval jeho spoluhráč Hrušku a Baník po oddechovém čase početní výhodu využil. Dnes zřejmě nejlepší hráč na ledě - Matěj Zadražil tvrdou střelou nedal Bergerovi šanci a rozhodnul o vítězství Baníku – 3:2.

Ač obě mužstva nehrála nijak zákeřně, utkání ovlivnilo časté vylučování a hra byla rozkouskována. Diváci ale viděli zajímavý a poměrně vyrovnaný hokej, v prvních dvou třetinách měl víc šancí Baník a o vítězi nakonec rozhodlo prodloužení. Na další utkání nemusí sokolovští fanoušci čekat dlouho. Již v úterý 28. 8. 2018 od 18:00 se bude hrát další přípravný duel, tentokrát budeme hostit tým Klatov, který je z velké části tvořen plzeňskými mladíky.