Tulačka "C", J. Roubal, Kristl, Vracovský "A", Vavřička, Maytášek, Uhlík "A", D. Roubal, M. Váchal, Markov, Červenka, Krs

Michal Straka, Ivan Vlček

Příprava: Odveta vítězně pro Klatovy

Baník po sérii vítězství v přípravě prohrál. Doma podlehl Klatovům těsně 3:4.

Po téměř dvaceti dnech na sebe znovu narazily týmy Baníku a Klatov. Na straně Baníku bylo změn minimum, hosté pak přeci jen nastoupili v trochu odlišné sestavě. Ještě než diváci dorazili na svá místa, již se měnilo skóre zápasu. Z pravého kruhu bombou prostřelil Feča Jan Matyášek a hosté vedli – 0:1. Následně si Baník zahrál přesilovou hru, ale v ní se neprosadil. Až na začátku šesté minuty našel zpoza brány Zadražil Tomáše Rohana, který z úhlu vymetl pavučiny v bráně Koláře – 1:1.

Po vstřeleném gólu zvýšil Baník na obrátkách a najednou bylo domácích hokejistů plný led. V další přesilovce Martin Čurda málem rozpůlil brankovou konstrukci, bohužel se puk ale od tyčky odrazil zpátky do hřiště. Tlak Sokolova pokračoval a v 8. minutě se Baník dostal do vedení. Lubomír Kovařík si vybruslil před bránu a premiérovým gólem za Baník poslal domácí do vedení 2:1.

A přestřelka pokračovala. V čase09:20 se k puku dostal Tomáš Vracovský a tentokrát to byl on, kdo vyhnal pavouky z brány na druhé straně – 2:2. Zanedlouho ale již vedl opět Baník. Hotěk obkroužil útočné pásmo, předal puk Kvapilovi, jehož střelu Kolář vyrazil, ale na dorážku Davida Hrušky již byl krátký – 3:2. V závěru první třetiny si Baník ještě vyzkoušel přesilovou hru 5 na 3, ale stav v prvních dvaceti minutách se již neměnil. Po první třetině tak Baník vedl, ačkoliv několik velmi těžkých zákroků si připsal brankář David Fečo.

Druhá třetina patřila Sokolovu, ikdyž úvod tomu neodpovídal a Fečo musel vytáhnout několik zákroků. Postupně se ale stále více začalo hrát na jednu bránu, avšak bez gólového efektu. Své šance postupně neproměnili Přindiš, Stříbrný nebo Šik. Po dvou třetinách tak i nadále byl stav 3:2 pro domácí tým.

Třetí třetina začala vyloučením na obou stranách a obě přesilovky zůstaly nevyužity. Následně se pokračovalo v mírně vlažnějším tempu a Baník na to doplatil. V signalizované výhodě se prosadil klatovský Richard Kristl a bylo srovnáno – 3:3.O dvě minuty později bylo pro domácí ještě hůře. V přesilové hře se se štěstím prosadil Vojtěch Tulačka a rázem Baník byl tím týmem, který musel dohánět ztrátu – 3:4.

Baník tedy vrhnul své síly do útoku, ale Klatovy, které bojovaly o první vítězství v přípravě, srdnatě bránily. Velkou šanci na vyrovnání měl ještě Rohan, Baník se dostal i do dalších příležitostí, ale gólman Kolář již další gól nepřipustil a tak hosté první vítězství v přípravě skutečně vybojovali. Baník prohrál doma s Klatovy 3:4.

Další zápas sehrají baníkovci hned ve čtvrtek 30.8., kdy od 18:00 nastoupí na ledě Kadaně.

Trenér Karel Mlejnek po utkání: Utkání jsme nezačali bohužel vůbec dobře. Již naše první střídání nebylo takové, jaké bychom si představovali. Celkově ta první třetina byla spíše přetahovanou, samozřejmě bohatou na branky. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem a troufnu si říct, že i týmem, který měl dvě-tři tutové příležitosti. Nicméně po dvou třetinách se šlo do kabin stále jen za jednobrankového náskoku. Ve třetí třetině soupeř vývoj pak otočil. Co mě mrzí je neproměňování střeleckých příležitostí a co mě extrémně mrzí je naše úspěšnost na buly. Dvě branky jsme inkasovali po prohraném bully v obranném pásmu. A to jsou pro mě věci, se kterými musí být naše mužstvo konfrontováno.