Za melodie od Vangelise (Dobytí ráje), jako v dobách první ligy, nastupoval Baník do utkání proti Mostu. A výkon baníkovců v první třetině snesl prvoligové měřítko. Úvodní okamžiky sice byly v režii hostů, ale následně se na ledě konal koncert sokolovských hokejistů, kteří šli do zápasu posilněni o obránce Ondřeje Šafáře.

Vše začalo v páté minutě. David Hruška vyhrál u mantinelu souboj, přihrál Martinovi Čurdovi a ten střelou od kruhů překonal Hanuljaka – 1:0. A vstřelený gól Baník nakopnul. V 10. minutě navýšil skóre Pavel Kuběna – 2:0. Mostečtí hráči v té době nestíhali a pomáhali si fauly. A právě po jednom z nich, při přesilové hře domácí hráči rozebrali bránící čtveřici a Pavel Kuběna zakončoval do prázdné brány – 3:0. Baník svého soupeře mačkal a do konce první třetiny přidal ještě jeden gól. Při přesilové hře 5 na 3 se ke střele dostal Vojtěch Šik – 4:0. Do kabin tak odcházeli hráči za potlesku a s vedením o čtyři góly. O čisté konto se zasloužil David Fečo, který vytáhl dva skvělé zákroky.

Do druhé třetiny Most vyměnil gólmany, kdy Hanuljaka nahradil Chabr. A pro soupeře to byla dobrá volba. Náhradní gólman v dalším průběhu zápasu předvedl několik výborných zákroků. A v 25. minutě navíc přišlo snížení, když po pěkné akci skóroval František Mála – 4:1. O chvíli později pak byl vyloučen Šik za nešťastné vyhození kotouče a přišel druhý gól v síti Feča, když přesilovou hru využil Pavel Smolka– 4:2. Do konce druhé třetiny se měnil pouze stav vyloučených, skóre nikoliv.

Třetí třetina začala přesilovkou Baníku, která zůstala nevyužita. A pokračoval boj o každý metr ledu. V čase 46:00 přišel možná klíčový okamžik zápasu. Rulík fauloval Kýhose v úniku a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil sám faulovaný hráč. Na Feča však nevyzrál. Domácí gólman předvedl důležitý zákrok lapačkou a podržel svůj tým. V 53. minutě hrál Baník další přesilovku 5 na 3 a znovu ji využil. Kouzlo Chabra konečně odčaroval Martin Čurda svým druhým gólem v zápase – 5:2. Navíc v 56. minutě završil hattrick Pavel Kuběna a zdálo se, že je o osudu zápasu rozhodnuto – 6:2. Jenže od času 57:35 do 59:50 vstřelil Most tři góly, kdy se postupně trefili Hrdlička, Mical, Kýhos a hostům ještě svitla naděje. Posledních deset vteřin již ale Baník ubránil a mohl tak slavit zisk tří bodů.

Baník tak potřetí za sebou zvítězil za plný počet bodů a vede tabulku. V dalším kole však na sokolovské hokejisty čeká další neporažený tým – Klatovy. Utkání se bude hrát v sobotu 22.9. na ledě soupeře. Doma se představí Baník opět ve středu 26.9.2019 od 18:00 proti Děčínu.

Trenér Karel Mlejnek:

Se vším respektem k soupeři jsme dnes odehráli po všech přípravných a třech mistrovských zápasech nejlepší první třetinu od té doby, co jsme na ledě. Chtěli jsme na to navázat i ve druhé třetině, bohužel jsme inkasovali po ztrátě kotouče v obranném pásmu a po vyhození kotouče v oslabení. Ve třetí třetině, minimálně v úvodu, jsme se vrátili k tomu, co jsme předváděli v první třetině. A odměnou nám bylo vysoké vedení 6:2. To, co se stalo v samotném závěru, tak nás velmi mrzí. Inkasovat tři branky za necelé dvě a půl minuty by se týmu, který máme, stávat nemělo. Nicméně, za to jak jsme odehráli to dnešní utkání v komplexním měřítku, tak si myslím, že jsme si tři body zasloužili. Klíčovými okamžiky vidím dvě proměněné přesilovky 5 na 3 a pak především za stavu 4:2 neproměněné trestné střílení soupeře. Zde si myslím, že se náš gólman vyznamenal a dal šanci našemu mužstvu se zvednout ze stavu 4:2 na 6:2.