VVPVP
SNVP
Rozhodčí: Malota – Fiala, Bc. Rubáš , tresty: 4:10
Vyloučení - 2 min.: 3:9, 10 min. (OT): 0:1
Mimořádné tresty: Proti týmu SOK nařízeno trestné střílení za faul hráče (Rulík) - Kýhos neproměnil, Bakrlík (MST) 10 min OT
Střely: 41:23, počet diváků: 735
  • 04:42 Čurda (Hruška D.)
  • 09:18 Kuběna (Vrána J., Michálek)
  • 10:48 Kuběna (Vrána J., Čurda)
  • 17:49 Šik (Čurda, Vrána J.)
  • 24:33 Mála (Čmolík)
  • 27:11 Smolka (V. Nedrda)
  • 52:27 Čurda (Šik, Vrána J.)
  • 55:39 Kuběna (Kovařík, Tomeček J.)
  • 57:35 Hrdlička (Kýhos)
  • 58:16 Mical
  • 59:50 Kýhos (Hrdlička)
Kobra Praha - Klatovy 2:4
Řisuty - Bílina 4:8
Nymburk - Trutnov 5:3
Jablonec - Vrchlabí 2:5
Kolín - Dvůr Král. 4:2

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator
Soupiska MOSTEČTÍ LVI

Hanuljak (21. Chabr)

Urbánek, Polák, Kunrt, Havlůj "C", Fučík, Plichta, Kuncl

T. Přeučil "A", Hrdlička, Bakrlík, Kýhos, Böhm, P. Přeučil, Smolka, V. Nedrda, Mical, Čmolík, Mála, T. Nedrda.

Trenéři:

Kamil Kašťák, Vladimír Šafner

Baník porazil i mostecké Lvy

Ve třetím kole druhé hokejové zvítězil Baník na domácím ledě proti týmu MOSTECKÝCH LVŮ 6:5 po třetinách 4:0, 0:2 a 2:3.

Za melodie od Vangelise (Dobytí ráje), jako v dobách první ligy, nastupoval Baník do utkání proti Mostu. A výkon baníkovců v první třetině snesl prvoligové měřítko. Úvodní okamžiky sice byly v režii hostů, ale následně se na ledě konal koncert sokolovských hokejistů, kteří šli do zápasu posilněni o obránce Ondřeje Šafáře.

Vše začalo v páté minutě. David Hruška vyhrál u mantinelu souboj, přihrál Martinovi Čurdovi a ten střelou od kruhů překonal Hanuljaka – 1:0. A vstřelený gól Baník nakopnul. V 10. minutě navýšil skóre Pavel Kuběna – 2:0. Mostečtí hráči v té době nestíhali a pomáhali si fauly. A právě po jednom z nich, při přesilové hře domácí hráči rozebrali bránící čtveřici a Pavel Kuběna zakončoval do prázdné brány – 3:0. Baník svého soupeře mačkal a do konce první třetiny přidal ještě jeden gól. Při přesilové hře 5 na 3 se ke střele dostal Vojtěch Šik – 4:0. Do kabin tak odcházeli hráči za potlesku a s vedením o čtyři góly. O čisté konto se zasloužil David Fečo, který vytáhl dva skvělé zákroky.

Do druhé třetiny Most vyměnil gólmany, kdy Hanuljaka nahradil Chabr. A pro soupeře to byla dobrá volba. Náhradní gólman v dalším průběhu zápasu předvedl několik výborných zákroků. A v 25. minutě navíc přišlo snížení, když po pěkné akci skóroval František Mála – 4:1. O chvíli později pak byl vyloučen Šik za nešťastné vyhození kotouče a přišel druhý gól v síti Feča, když přesilovou hru využil Pavel Smolka– 4:2. Do konce druhé třetiny se měnil pouze stav vyloučených, skóre nikoliv.

Třetí třetina začala přesilovkou Baníku, která zůstala nevyužita. A pokračoval boj o každý metr ledu. V čase 46:00 přišel možná klíčový okamžik zápasu. Rulík fauloval Kýhose v úniku a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil sám faulovaný hráč. Na Feča však nevyzrál. Domácí gólman předvedl důležitý zákrok lapačkou a podržel svůj tým. V 53. minutě hrál Baník další přesilovku 5 na 3 a znovu ji využil. Kouzlo Chabra konečně odčaroval Martin Čurda svým druhým gólem v zápase – 5:2. Navíc v 56. minutě završil hattrick Pavel Kuběna a zdálo se, že je o osudu zápasu rozhodnuto – 6:2. Jenže od času 57:35 do 59:50 vstřelil Most tři góly, kdy se postupně trefili Hrdlička, Mical, Kýhos a hostům ještě svitla naděje. Posledních deset vteřin již ale Baník ubránil a mohl tak slavit zisk tří bodů.

Baník tak potřetí za sebou zvítězil za plný počet bodů a vede tabulku. V dalším kole však na sokolovské hokejisty čeká další neporažený tým – Klatovy. Utkání se bude hrát v sobotu 22.9. na ledě soupeře. Doma se představí Baník opět ve středu 26.9.2019 od 18:00 proti Děčínu.

Trenér Karel Mlejnek:

Se vším respektem k soupeři jsme dnes odehráli po všech přípravných a třech mistrovských zápasech nejlepší první třetinu od té doby, co jsme na ledě. Chtěli jsme na to navázat i ve druhé třetině, bohužel jsme inkasovali po ztrátě kotouče v obranném pásmu a po vyhození kotouče v oslabení. Ve třetí třetině, minimálně v úvodu, jsme se vrátili k tomu, co jsme předváděli v první třetině. A odměnou nám bylo vysoké vedení 6:2. To, co se stalo v samotném závěru, tak nás velmi mrzí. Inkasovat tři branky za necelé dvě a půl minuty by se týmu, který máme, stávat nemělo. Nicméně, za to jak jsme odehráli to dnešní utkání v komplexním měřítku, tak si myslím, že jsme si tři body zasloužili. Klíčovými okamžiky vidím dvě proměněné přesilovky 5 na 3 a pak především za stavu 4:2 neproměněné trestné střílení soupeře. Zde si myslím, že se náš gólman vyznamenal a dal šanci našemu mužstvu se zvednout ze stavu 4:2 na 6:2.