Kristl, Vlček, Hanzlík, Červenka, Markov, Matiášek, Vracovský, Tulačka, Leština, Roubal, Vavřička

Michal Straka, Ivan Vlček

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Baník zvítězil i v Klatovech

Ve 4. kole základní části 2. ligy ČR se střetli dva tradiční soupeři, mužstva HC Klatovy a HC Baník Sokolov. Na ledě ač mladého, ale velmi silného celku sehrál Baník bezvadnou partii a po třetinách 0:0, 0:2 a 0:2 zvítězil 0:4.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, ale výraznější šanci si vytvořit nedokázali. Domácí vážněji zahrozili až v 7. minutě, kdy hráli svoji první přesilovou hru, hosté se však ubránili. V 10. minutě ověřil připravenost brankáře Baníku Vracovský, kotouč skončil na vyrážečce Hrušky. Ve 14. minutě to zkusil z úhlu Kovařík, ovšem neúspěšně. Nutno konstatovat, že hra plynula v rychlém tempu, málo se přerušovalo, útoky se valily z jedné strany na druhou, gólové vyjádření však v první dvacetiminutovce chybělo.

Ve 22. minutě se měnilo skóre, když se k odraženému puku dostal Lubomír Kovařík a jedovkou zápěstím ho poslal za záda domácího brankáře – 0:1. O čtyři minuty později bylo v táboře Baníku ještě veseleji, když se nad rameno Berana trefil Matěj Zadražil po asistenci Tomáše Rohana – 0:2. Ve 30. minutě to zkusili také domácí borci, od modré vypálil Houfek, jeho pokus tečoval Roubal, ale jen nad hostující branku. Ve 36. minutě vybojoval v oslabení kotouč Červenka a vydal se do úniku, jenže skvěle vracející Švec jej dohnal a puk mu odebral. Do konce třetiny se již skóre neměnilo, a tak Baníkovci odešli do útrob stadionu po 40. minutách spokojenější s dvoubrankovým vedením.

Úvod třetí třetiny byl bez vážnějších šancí na obou stranách, dobře se bránilo na obou stranách, a tak se oba útoky do koncovky velmi těžko prosazovaly. Skóre se změnilo až v 50. minutě, když se při skvěle sehrané přesilové hře přesnou ranou od modré prosadil Martin Čurda – 0:3. O dvě minuty později si vybral slabší chvilku jinak dobře chytající domácí gólman Beran, který chyboval v rozehrávce za brankou, chybu potrestal do prázdné branky Michal Hotěk – 0:4. Domácí se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale soupeř je do výraznějších šancí nepustil. V závěru se ještě vyznamenal domácí gólman, když chytil jistý gól Tomášovi Rohanovi. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou Baníku, který působil organizovaněji a byl aktivnější v koncovce.

Další utkání hrají Baníkovci na svém ledě, a to ve středu 26.9., když od 18.00 hodin hostí nevyzpytatelný tým HC Děčín.

Vyjádření trenéra Karla Mlejnka:
Odehráli jsme proti velmi dobře vedenému, mladému a energickému týmu organizované utkání, které jsme po zásluze dotáhli do vítězství. Po ne úplně vydařeném konci utkání ve středu s Mostem se tým extrémně dokázal zkoncentrovat na vstup do utkání, což bylo pro vývoj utkání velmi důležité.