VVVVP
VPP
Rozhodčí: Hlinka – Fiala, Tichý, tresty: 7:7
Vyloučení - 2 min.: 7:6
Mimořádné tresty: za faul hráče Málek (DEC) nařízeno trestné střílení - Stříbrný (SOK) proměnil
Počet diváků: 481
  • 19:59 Vrána J. (Kuběna, Kovařík)
  • 26:50 Zadražil (Přindiš)
  • 32:00 Stříbrný - trestné střílení
  • 46:45 Čurda (Hotěk)
  • 53:07 Šik (Čurda, Kovařík)
Řisuty - Klatovy 3:0
Bílina - Most 1:7
Nymburk - Letňany 4:3
Jablonec - Dvůr Král. 6:5
Vrchlabí - Trutnov 5:1

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator
Soupiska HC Děčín

Volke (Lavinger)

Hříbal, Hes, Kaltenböck "A", Málek, Loukota, Vaněk, Balcar

Zajan, Volráb "A", Bárdoš, Amirov, Oliverius "C", Petráš, Kordule, Sýkora, Navarra

Trenér:

Tomáš Mareš

Podruhé s čistým kontem

Podruhé za sebou zvítězil Baník s čistým kontem. Tentokrát Sokolov porazil Děčín 5:0.

Po výhře s nulou v Klatovech, tentokrát dostal důvěru David Fečo, mezi obránce se pak vrátil i Ondřej Šafář. V útoku pak Baník nastoupil kompletní.

Hned v úvodu si hosté zahráli přesilovou hru, ke které se dostali netradičně. Pavel Kuběna se totiž sám přiznal, že fauloval a byl vyloučen.V oslabení se Baník ubránil. Do tempa se však Sokolov tentokrát dostával pomaleji. Navíc přišla další dvě vyloučení a hosté měli téměř minutovou přesilovku 5 na 3. Toto oslabení, stejně jako všechna v zápase, ale Baník ubránil naprosto s přehledem. Na první gól se tedy čekalo a málem to byli hosté, kdo mohl jít v 16. minutě do vedení, ale proti byl domácí gólman David Fečo. V závěru první třetiny hrál Baník první přesilovou hru a využil ji. Zdálo se, že se půjde do kabin za bezgólového stavu, když se necelých devět vteřin před koncem vhazovalo před Fečem. Jenže druhý útok do toho šlápnul, následovala střela z křídla a odražený puk napálil zároveň se sirénou Jakub Vrána do polo odkryté brány – 1:0. Sokolovský nejproduktivnější hráč se tak téměř po dvou měsících dočkal gólu.

Druhá třetina pak již byla v režii Sokolova. Jedno vyloučení soupeře zůstalo nepotrestáno, ale při vyloučení Vaňka již udeřilo. Přindiš posunul puk na modrou čáru, kde byl připravený Matěj Zadražil a jeho čistý průstřel zastavila až síť – 2:0. Zanedlouho se sám na Volkeho řítil Vrána, ale neuspěl. Do stejné situace se pak dostal i Stříbrný, ale v úniku byl faulován a rozhodčí odpískal trestné střílení. To Josef Stříbrný s přehledem proměnil – 3:0. Hosté ve druhé třetině působili poměrně bezzubě a nic na tom nezměnila ani jejich přesilová hra při vyloučení Šika.

I ve třetím dějství měl navrch Baník. A ve 47. minutě se dočkal gólu. Hotěk našel Martina Čurdu a ten zvýšil vedení domácích – 4:0. V další přesilové hře pak na modré čáře napřáhnul Vojtěch Šik, Volke puk sice ztlumil, ale ten zapadnul za brankovou čáru – 5:0. O vítězi utkání tak v tu dobu bylo jasno. Nyní se již Baník snažil hrát na nulu vzadu a zbytek zápasu si užíval. David Fečo nakonec čisté konto vychytal a Baník si po právu a vítězství 5:0 připsal další tři body do tabulky.

V šestém kole hraje Baník na ledě pražské Kobry a to v sobotu 29.9. Doma se sokolovští hokejisté představí konečně také v sobotu 6.10 v utkání proti Nymburku. Dojde tak k prvnímu křížení se skupinou Střed. Utkání se bude hrát od 17:30.

Trenér Karel Mlejnek: Do dnešního utkání jsme nenastoupili, jak jsme si řekli. Kluci ale enormně chtěli, potřeba byla jen trpělivost. Extrémně nám pomohla první branka na konci první třetiny. Od druhé třetiny a od druhého gólu, věřím tomu a chci být pokorný, že nebylo pochyb o tom, kdo utkání ovládne. Na druhou stranu chci říct, že jsme do dnešního utkání nastoupili možná až s přílišným respektem, že soupeř v předchozím kole porazil našeho historicky nepříjemného soupeře Kobru Praha výsledkem 7:4. Takže po získaných třech bodech soupeř trochu energii v žilách měl. Jsem rád, že tou trpělivostí, závěrem první třetiny a od druhé branky jsme to utkání opravdu kontrolovali a dohráli ho tak, jak jsme chtěli. To znamená do třech získaných bodů…