V prvním dějství bylo znát, že na sebe narazili dva kvalitní soupeři. Hrálo se v rychlém tempu a na rozměry malém kluzišti se akce přelívaly ze strany na stranu. Obrany však pracovaly dobře, a tak ke koncovkám z bezprostřední blízkosti moc nedocházelo. Oba týmy si vyzkoušely i hru v početní převaze, ani to však ke změně skóre nevedlo. To se nakonec změnilo při druhé přesilovce Baníku, když v čase 15:57 po pěkné kombinaci s Vránou a Kovaříkem poslal hosty do vedení Pavel Kuběna– 0:1. To bylo, co se týká gólů, v první dvacetiminutovce všechno.

Ve druhé třetině už to s koncovkou bylo všechno jinak. Baníkovci rozjeli brankostroj a v zakončení se jim opravdu dařilo. V čase 22:16 vstřelil druhý gól hostů Josef Sříbrný po asistenci Čejky – 0:2. O čtyři minuty později si gólovou střelu zopakoval, tentokrát po přihrávce Zadražila – 0:3. V polovině 29. minuty se prosadil Lubomír Kovařík, kterému asistoval Hotěk – 0:4. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, avšak na dostřel Hruškovy svatyně se ocitali jen velmi sporadicky. Naopak ve 30. minutě zvýšil pěknou střelou z mezikruží Matěj Zadražil– 0:5. Asistovali Tomáš Rohan a Švec. Tentýž hráč o pět minut později zvýšil na 0:6 po přihrávkách Tomáše Rohana a Rulíka. Dvě a půl minuty před druhým klaksonem dokonal v přesilovce střeleckou přehlídku sokolovských ve druhé periodě Jakub Vrána po příhře Kuběny a Kovaříka – 0:7.

Vstup do třetí dvacetiminutovky se vydařil opět hostům, když po půlminutě hry zvyšoval na 0:8 Pavel Kuběna.Asistovali Kovařík a Vrána. Na koci 45. minuty zabojoval v útočném pásmu Michael Čejka a zvýšil z dorážky na 0:9. V 51. minutě se konečně dočkali i domácí borci. V přesilové hře tečoval střelu Dominika Šteinera obránce hostů a bylo sníženo na 1:9. Hosté však střelecky ještě neskončili. V čase 55:27 vstřelil desátou branku Baníku Tomáš Rohan po přihrávce Šika – 1:10. Kanonádu pak dovršil půl minuty před koncem utkání Jakub Vrána po asistencích Tomečka a Kuběny.

Baník tak vyhrál po kolektivním výkonu jednoznačně a v utkání dominoval. Je však potřeba s pokorou přistoupit k dalšímu utkání, které Baníkovce čeká na domácím ledě, a to v sobotu 6.10., kdy od 17.30 hodin přivítají sokolovští celek ze skupiny Střed – NED Hockey Nymburk.

Vyjádření trenéra Mlejnka: Náš tým předvedl trpělivý výkon během celého utkání, za který byl odměněn. Určitou roli v tom hrála i historie, neboť soupeř patří pro nás k nejméně oblíbeným. Od počátku dalšího týdne je potřeba od všech a všude jít zpět na cestu.