Kříž "A", Hroudný, Tržický, J. Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek

Stehlík, Bičiště "A", Josefus "C", Král, Burda, Ďurač, Voženílek, Kolouch, Eis, Kačírek

Pavel Bičiště

První prohra, body si odvezl Nymburk

V osmém kole poprvé došlo ke křížení skupin Sever a Střed. Do Sokolova pak dorazil kvalitní a velmi dobře organizovaný soupeř z Nymburka.

Zápas pro Baník nezačal vůbec dobře, když ve druhé minutě zůstal před bránou volný David Voženílek a střelou z voleje nedal domácímu brankářovi Fečovi šanci – 0:1. Baník tak vůbec poprvé v sezoně prohrával. Na tom nic nezměnila ani následná přesilovka Baníku. Svou početní výhodu poté nevyužili ani hosté a Trapl po návratu na led skvělou přihrávkou od mantinelu našel Vincenta Kesziho, který zaznamenal premiérový gól v dresu Baníku – 1:1. V 15. minutě pak hosté znovu strhli vedení na svou stranu, když se trochu se štěstím trefil Ivan Ďurač – 1:2. První třetina tak skončila vedením Nymburka.

Ve druhé třetině sice nejdříve zahrozili hosté, ale jinak v tomto dějství měli převahu baníkovci. Bohužel však bez většího efektu. Baník si vypracoval několik šancí, po akci Švece pak puk poskakoval na brankové čáře, ale stav se stále neměnil. Nakonec se Sokolov dočkal až v závěru druhé třetiny. Po dohraném oslabení Baník svého soupeře přečíslil, Vrána posunul puk na Josefa Stříbrného, kterému stál v cestě již jen gólman a sokolovský útočník povedenou střelou nezaváhal – 2:2.

V úvodu třetího dějství Baník nevyužil dvě přesilové hry a přišel trest. Karel Bičiště při situaci dva na jednoho volil střelu a vymetl pavučiny domácí brány – 2:3. A zanedlouho bylo ještě hůře. Po další chybě přišla střela Stanislava Eise, taktéž do šibenice, a Nymburk již vedl o dva góly. Hostům narostla křídla a Baník se proti dobře organizované obraně hostí prosazoval jen obtížně. Navíc Baník se musel pět minut před koncem vyrovnat s oslabením. To zvládl a snažil se o zvrat. Dvě minuty před koncem se Baník odhodlal k power-play. Při ní čároví rozhodčí pustili jasné zakázané uvolnění, když obránce hostí pálil přes všechny čáry. Vzápětí Kříž střílel z vlastního pásma znovu, opět přes všechny čáry mimo. Ale tentokrát nebyl icing zapískán správně a Ivan Ďurač pohodlně zvýšil na 2:5. Dvacet vteřin před koncem byl za zbytečný zákrok vyloučen Rittig i s osobním trestem. V oslabení se ještě ale dostal k sólu Václav Burda a upravil výsledek na konečných 2:6.

Baník tak poprvé v sezoně prohrál, když rozdíl byl především v produktivitě obou celků. Další zápas na Sokolov čeká v sobotu 13.10. ve Slaném proti týmu Řisut. Doma se Baník představí ve středu 17.10. od 18:00 proti Bílině.

Trenér Karel Mlejnek: Vůbec se nám nepovedl vstup do zápasu. A od tohoto úvodu se odvíjela celá první třetina. Ve druhé třetině se hráči snažili vrátit do zápasu a myslím si, že to byla třetina, kdy jsme jednoznačně dominovali. Bohužel produktivita nebyla taková, jakou bychom si představovali. Ve třetí třetině jsme chtěli pokračovat ve hře, kterou jsme předváděli ve druhé třetině, a chtěli jsme být trpěliví. A trpěliví jsme byli, ale jen do branky na 2:3, kdy jsme udělali chybu v útočném pásmu a z přečíslení jsme dostali rozdílovou branku.  Shrnutí je zkrátka takové, že jsme se nedokázali prosadit v útočném pásmu a při přesilových hrách přes organizovaného soupeře. Nymburk hrál na efekt. Velmi dobře si počínal v obranném pásmu, čekal na brejky a ty proměnil. Tato taktika soupeři vyšla a tak si neodnášíme ani bod.