Kos "C", Patyk, Urbanec, Krpata "A", Řepka, Vyskočil, Fortelka, Hampl, Kučera M., Rod "A", Kalla

Martin Procházka

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

S Řisuty rozhodovaly až nájezdy

Baník odcestoval do Slaného, kde své domácí zápasy hrají Řisuty, s novou posilou. Tomáš Vracovský hned při své premiéře v novém dresu vstřelil dva góly a na další přihrál, přesto se musel vyrovnat s porážkou po samostatných nájezdech. Sokolovští se vraceli s prohrou 5:4 po nájezdech a třetinách 1:1, 2:1 a 1:2

Řisutští Buldoci nejsou v domácím prostředí pro Baníkovce příjemným soupeřem a tak tomu bylo i tentokrát. Přestože byli hosté po dobu celého utkání aktivnějším a na puku silnějším týmem, domácí svým bojovným výkonem nedarovali sokolovským ani centimetr ledu zadarmo. Hosté se v čase 6:54 ujali vedení, když v útočném pásmu vybojoval puk Martin Trapla v pádu poslal kotouč za Stahlova záda – 0:1. Na konci 11. minuty bylo vyrovnáno. Akci Buldoků pěknou střelou zakončil Michal Fortelka– 1:1. Baník měl do konce třetiny ještě několik brankových příležitostí, ale bez gólového efektu.

Ve druhé třetině se příliš obraz hry nezměnil, hosté byli více na puku a snažili se o koncovku, domácí gólman byl však proti. V čase 26:18 naopak Buldoci využili přesilovou hru a šli do vedení. Autorem branky byl Ondřej Hampl– 2:1. Z vedení se však radovali jen do 28. minuty, svůj první gól v dresu Baníku vstřelil po asistencích Švece a Rohana Tomáš Vracovský– 2:2. O dvě minuty později bylo ale zase všechno jinak. Domácí Buldoci využili opět svou přesilovou hru a v podstatě jako okopírovanou tu první. Vyhrané buly ztečovaná střela a gól. Autorem byl Tomáš Rod – 3:2. Hosté se snažili o obrat, ale jejich akce buď vychytal výborný Stahl, nebo minuli branku. Největší příležitost měl David Hruška, ale přestřelil z těžké pozice prázdnou branku.

Ve třetím dějství byli hosté dominujícím tým, ovšem hraje se na góly. A to dokonale předvedli domácí, když využili svou třetí přesilovku a Ondřej Hampl poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku – 4:2. Hostující trenér Karel Mlejnek okamžitě zareagoval oddechovým časem, upozornil své svěřence, že musí hrát, jako by se začínalo od začátku a stáhl sestavu na tři pětice. Baník vyvinul na svého soupeře ohromný tlak a zahnal ho místy do drtivé defenzivy, kterou narušovala poněkud tendenční vylučování hlavního arbitra. V čase 51:37 skvěle tečoval Přindišovu střelu Tomáš Rohan a snížil na 4:3. Hned o minutu později se individuálně prosadil podruhé Tomáš Vracovský a bylo vyrovnáno – 4:4. Baník měl příležitosti i na tříbodové vítězství, ale do 60. minuty už branka nepadla a šlo se do prodloužení. V něm se museli hosté bránit v oslabení 4 na 3, ale ani tato pětiminutovka nepřinesla rozuzlení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V předepsaném počtu pěti na každé skončily nájezdy 2:2. Jela se tedy tzv. „náhlá smrt“ – kdo dá gól, vyhrál. Rozhodlo se až v deváté sérii, když hostující Přindiš neproměnil, naopak domácí Jiří Dostál ano a rozhodl o druhém bonusovém bodu ve prospěch svého mužstva.

Baník hraje své další utkání na domácím ledě, a to ve středu 17.10.,když od 18.00 hodin hostí celek HC Draci Bílina.

Karel Mlejnek:  Po celé utkání jsme naráželi na defenzivní hru domácího týmu, kterému díky našim hloupostem bylo umožněno hrát přesilové hry, které díky naší špatné neúspěšnosti na buly využili. Věřím, že nejen produktivitou navážeme v dalším utkání na posledních 10 minut dnešního zápasu.