MOSTEČTÍ LVI
Rozhodčí: Jaroš - Svoboda, Ovsík, tresty: 9:9
Vyloučení - 2 min.: 9:9
Střely: 26:36, počet diváků: 322
  • 04:36 Čejka (Hotěk, Trapl )
  • 34:22 Hruška D. (Vracovský, Přindiš)
  • 41:08 Hruška D. (Rohan T., Švec)
  • 43:42 T. Přeučil (Mála, Kýhos)
  • 59:11 Hruška D.
Klatovy - Kobra Praha 7:2
Bílina - Řisuty 6:5 PP
Dvůr Král. - Kolín 7:3
Trutnov - Nymburk 4:3 SN
Vrchlabí - Jablonec 4:2
Soupiska MOSTEČTÍ LVI

Chabr (Kovařík)

Polák, Urbánek, Sklenička, Kunrt, Havlůj "C", Fučík

Čmolík, T. Přeučil "A", Hrdlička, Böhm, Kýhos, Nedrda "A", Mical, Bakrlík, Mála, Smolka

Trenéři:

Kamil Kašták, Vladimír Šafner

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Baník šlágr kola zvládnul

Šlágr jedenáctého kola 2. ligy ČR skupiny střed/sever se konal v Mostě. Utkaly se proti sobě týmy ze samého čela tabulky, a sice MOSTEČTÍ LVI a HC Baník Sokolov. Ve svižném, vyrovnaném a úrovní prvoligovém utkání byli nakonec spokojenější hosté, kteří na severu Čech zvítězili 1:4 po třetinách 0:1, 0:1 a 1:2.

Úvod utkání jasně naznačil, že proti sobě nastoupily výborně připravené celky. Dobře bruslící a výborně bránící týmy několikrát v prvních minutách vyzkoušely pozornost soupeřových gólmanů. První gól se zrodil v čase 04:36, když před útočnou modrou skvěle zpracoval přihrávku Michael Čejka a v minibrejku nezaváhal – 0:1. V dalším průběhu třetiny měla obě mužstva několik zajímavých střeleckých příležitostí, avšak bez brankového zakončení, a tak se šlo do šaten s jednogólovým náskokem sokolovských.

Druhé dějství navázalo na to první. Domácí byli velmi nebezpeční ve svých útočných výpadech a snažili se srovnat skóre. Hosté byli ve střelbě o malinko aktivnější, v hostující brance několikrát zazvonila tyčka. Nakonec udeřili opět hosté. V čase 34:22 zužitkovali přesilovou hru, po asistencích Vracovského a Přindiše skvěle zakončoval David Hruška– 0:2. Poté opět stejný scénář – nebezpečné útoky na obou stranách, ale bez efektu. A tak po druhé siréně byli hosté ještě o malinko spokojenější.

Rozuzlení tedy měla přinést 3. třetina. Do té hosté vstupovali v početní výhodě za hákování Čmolíka v samém závěru druhé dvacetiminutovky. S přesilovkou naložili náramně. Po vyhrané buly se nastěhovali do útočného pásma a po kombinaci Švece A Rohana opět zakončoval sokolovský kanonýr David Hruška – 0:3. Domácí ale nějak zvláště neklesali na mysli a snažili se s výsledkem něco udělat. Skvěle chytající Fečo měl plné ruce práce a musel vytáhnout i zákroky z kategorie „bravurní“. Mosteckým Lvům se nakonec podařilo vstřelit první gól, když z mezikruží na konci 44. minuty zakončoval Tomáš Přeučil – 1:3. Ve zbytku třetí periody domácí tlačili, ale dobře organizovaní hosté často jejich šance přerušili již v zárodku a naopak v protiútocích vždy zahrozili. Zhruba minutu a půl před koncem základní hrací doby se domácí odhodlali ke hře bez brankáře. Toho využil velezkušený David Hruška a upravil do prázdné branky skóre na 1:4.

Sokolovští si tak odvezli velmi cenné tři body z ledu silného protivníka. Další utkání sehrají Baníkovci na domácí půdě, a to ve středu 24.10. 2018 od 18.00 hodin. Soupeřem jim bude tým z Podšumaví, HC Klatovy.

Karel Mlejnek:

„Nastoupili jsme proti zkušenějšímu a velmi silnému soupeři. Jednalo se o naprosto vyrovnané utkání, které rozhodla efektivita našich přesilových her.“