Úvod utkání jasně naznačil, že proti sobě nastoupily výborně připravené celky. Dobře bruslící a výborně bránící týmy několikrát v prvních minutách vyzkoušely pozornost soupeřových gólmanů. První gól se zrodil v čase 04:36, když před útočnou modrou skvěle zpracoval přihrávku Michael Čejka a v minibrejku nezaváhal – 0:1. V dalším průběhu třetiny měla obě mužstva několik zajímavých střeleckých příležitostí, avšak bez brankového zakončení, a tak se šlo do šaten s jednogólovým náskokem sokolovských.

Druhé dějství navázalo na to první. Domácí byli velmi nebezpeční ve svých útočných výpadech a snažili se srovnat skóre. Hosté byli ve střelbě o malinko aktivnější, v hostující brance několikrát zazvonila tyčka. Nakonec udeřili opět hosté. V čase 34:22 zužitkovali přesilovou hru, po asistencích Vracovského a Přindiše skvěle zakončoval David Hruška– 0:2. Poté opět stejný scénář – nebezpečné útoky na obou stranách, ale bez efektu. A tak po druhé siréně byli hosté ještě o malinko spokojenější.

Rozuzlení tedy měla přinést 3. třetina. Do té hosté vstupovali v početní výhodě za hákování Čmolíka v samém závěru druhé dvacetiminutovky. S přesilovkou naložili náramně. Po vyhrané buly se nastěhovali do útočného pásma a po kombinaci Švece A Rohana opět zakončoval sokolovský kanonýr David Hruška – 0:3. Domácí ale nějak zvláště neklesali na mysli a snažili se s výsledkem něco udělat. Skvěle chytající Fečo měl plné ruce práce a musel vytáhnout i zákroky z kategorie „bravurní“. Mosteckým Lvům se nakonec podařilo vstřelit první gól, když z mezikruží na konci 44. minuty zakončoval Tomáš Přeučil – 1:3. Ve zbytku třetí periody domácí tlačili, ale dobře organizovaní hosté často jejich šance přerušili již v zárodku a naopak v protiútocích vždy zahrozili. Zhruba minutu a půl před koncem základní hrací doby se domácí odhodlali ke hře bez brankáře. Toho využil velezkušený David Hruška a upravil do prázdné branky skóre na 1:4.

Sokolovští si tak odvezli velmi cenné tři body z ledu silného protivníka. Další utkání sehrají Baníkovci na domácí půdě, a to ve středu 24.10. 2018 od 18.00 hodin. Soupeřem jim bude tým z Podšumaví, HC Klatovy.

Karel Mlejnek:

„Nastoupili jsme proti zkušenějšímu a velmi silnému soupeři. Jednalo se o naprosto vyrovnané utkání, které rozhodla efektivita našich přesilových her.“