Štěpánek, Staněk, Slavík "C", Leština, Houfek, Sysel

Reitspies, Červenka, Hanzlík, Markov, Matiášek, Krliš, Tulačka "A", J. Roubal, Uhlík, D. Roubal "A", Eret, Vavřička

Michal Straka, Ivan Vlček

Fifty game vyšel lépe Klatovům

Ve 12. kole prohrál Baník na domácím ledě s Klatovy 2:3 po třetinách 0:2, 0:1, 2:0.

Do utkání věnovanému Milanovi Čejkovi, v den jeho 50. narozenin, nastoupil Baník ve speciální edici dresů. Ke zraněným bekům přibyl bohužel i Petr Vodička a tak Baník musel nastoupit pouze s pěti obránci. Milan Čejka pak zaujal místo ve čtvrté řadě po boku svého syna Michaela.

Hned v úvodu bylo zřejmé, jak silný soupeř ve středu do Sokolova dorazil. Hosté velmi dobře bruslili, byli aktivní a svoji sílu prokazovali i v soubojích. Až formace s Milanem Čejkou se dostala do pásma Klatov na delší dobu a dnešní oslavenec dokonce adresoval nebezpečnou přihrávku před brankáře Klatov.

Při dalším přerušení si pak Milan Čejka vychutnal ovace publika, zástupci klubu pogratulovali k jubilejním narozeninám a zároveň poděkovali za dlouholeté služby v dresu Baníku. Slzy se legendě draly do očí, když na led nastoupila také jeho rodina. Do dalšího zápasu již „Čája“ nezasáhl, ale byl po celé utkání přítomen na střídačce, své spoluhráče povzbuzoval a zápas prožíval.

Do vedení šli v 9. minutě hosté, když kotouč po střele byl několikrát tečován a zapadl za bezmocného Petra Hrušku. Střelcem branky byl označen Jakub Houfek – 0:1. Následně si Baník zahrál přesilovou hru, ale v ní se domácím nedařilo, stejně tak vlastně jako v celé první třetině. Puky tentokrát na hokejky sokolovských hráčů nelepily a Baník se nemohl dostat do svého obvyklého tempa. Navíc v 15. minutě přišla chyba při rozehrávce a Petr Eret svůj nájezd proměnil – 0:2. Stejným skórem pak skončila první třetina, kterou hosté dohrávali v oslabení.

Ve druhé třetině byli domácí daleko aktivnější, ale naráželi na Berana v bráně Klatov, který podal velmi dobrý výkon. Postupně neuspěli Kovařík, David Hruška, Švec, Čurda a znovu Švec. Na druhé straně pak Klatovy čekaly na vhodnou příležitost k brejku a po jednom z nich si hosté vysloužili přesilovou hru, ve které se prosadil Štěpán Hanzlík – 0:3. Následně si Baník vybral oddechový čas. Po něm sice Sokolov převzal iniciativu na ledě, ale gól stále nepřicházel. Po druhé třetině tak Baník prohrával už o tři góly.

Do třetí třetiny šel Baník se snahou o zvrat, ale baníkovci neustále naráželi na výborného Berana v bráně Klatov. Až v 52. minutě se domácí vrhli do brankoviště a po nepřehledné situaci a poradě s čárovými nakonec hlavní rozhodčí uznal gól Baníku – 1:3. Ten byl připsán Tomášovi Vracovskému. A Baník ucítil šanci. Tlak sice otupilo vyloučení domácích, ale Sokolov tentokrát zlobil i ve čtyřech. A když v čase 58:12 byl vyloučen hostující Roubal, Baník se odhodlal k power-play. Při hře 6 na 4 navíc rozhodčímu již došla trpělivost s brankářem Beranem a po jednom z několika zákroků na protihráče dostal dvě trestné minuty i gólman Klatov. Hosté tedy šli do tří. A Baník tuto početní výhodu využil. Přindiš nahrál na volej Tomášovi Vracovskému, jehož tečovaná střela se zastavila až v síti – 2:3. A Baník tlačil dál. Klatovy si pak pomohly dalším faulem. Po další střele se do brankoviště tlačili snad všichni hráči, Beran puk chytil, rozhodčí posoudil počínání domácích jako sekání, vyloučil pak ještě další dva hráče, ale hlavně vhazovalo se v obranném pásmu Sokolova a bylo prakticky po nadějích. Baník další gól již nepřidal a prohrál s Klatovy 2:3.

V dalším kole hraje Baník v Děčíně. Doma se pak sokolovští hokejisté představí opět ve středu 31.10.2018 od 18:00 proti Kobře Praha.

Trenér Karel Mlejnek: Podle předpokladů proti nám nastoupil mladý, energický soupeř, který měl obrovskou rychlost ve hře směrem dopředu, tak dozadu. To nám dělalo určité problémy. Na druhou stranu musím říct, že efektivita soupeře v zakončení byla velmi vysoká. Myslím si ale, že se jednalo o vyrovnané utkání, kde jsme z pohledu gólů tahali za kratší konec. Což mě mrzí. Ale mrzí mě také velmi, že jsme Milanovi Čejkovi nedopřáli vítězství. Zároveň bych mu ale za celý tým, realizační tým i vedení klubu chtěl popřát hodně štěstí a zdraví v jeho druhé padesátce. A my musíme pracovat dál. Nechci se vymlouvat na počet defenzivních hráčů, taková je prostě současná situace a hráče jsme na to upozorňovali. Celkově si ale myslím, že to bylo vyrovnané utkání.