Hříbal, Málek, Kaltenböck "C", Loukota, Tenkrát, Vaněk

Zajan, Kuchynka, Drašar, Volráb "A", Amirov, Faigl, Oliverius, Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Osm gólů v síti Děčína

Baníkovci si v rámci 13. kola 2. ligy ČR vyjeli opět do severních Čech, aby se podruhé v letošní sezóně utkali s děčínskými Medvědy. Domácí celek opět na body nedosáhl, když sokolovští dali základ vysoké výhře už v první třetině, kterou vyhráli 0:6. Nakonec se zrodil výsledek 4:8 po třetinách 0:6, 2:1 a 2:1.

Hned v úvodu utkání si velkou šanci připravil děčínský Drašar, zblízka však Feča nepřekonal. V páté minutě se měnilo skóre. Pavel Kuběna prostřelil Michajlova po ledě a Sokolov šel do vedení - 0:1. Hosté byli lepším týmem a vytvářeli si další šance. A v jedenácté minutě vedli už o tři góly. Dvěma slepenými brankami v rozmezí desáté a jedenácté minuty šli do většího náskoku, když se dvakrát prosadil Tomáš Rohan - 0:3. O chvilkupozději ho napodobil Adam Rulík a bylo to 0:4. Po čtvrté inkasované brance opustil děčínské brankoviště Martin Michajlov a místo něho nastoupil Lukáš Lavinger. Domácí tým se snažil s výsledkem něco udělat, v šestnácté minutě měl velkou šanci Kordule, toho ale vychytal Fečo. Dvě minuty před koncem třetiny využil naopak přesilovou hru Petr Přindiš - 0:5. Ještě to ale nebylo v prvním dějství vše, o minutu a půl později taktéž v početní výhodě skóroval David Hruška, jenž tak uštědřil Medvědům kanára a stanovil konečný účet prvního dějství - 0:6.

Svou první branku v utkání dali domácí Medvědi v pětadvacáté minutě, kdy se v souhře ve vlastním oslabení prosadil Pavel Kordule - 1:6. Děčínské to nakoplo a krátce poté udeřili znovu, když se trefil Štěpán Kuchynka - 2:6. Děčín pak vycítil šanci a snažil si vytvářet si souvislý tlak před sokolovskou brankou, nicméně musel dávat pozor na zadní vrátka, neboť Sokolov byl v protiútocích velmi nebezpečný a produktivní. Navíc měl v brance dobře chytajícího Feča, který byl zkrátka neprůstřelný. Hosté další gól přidali v devětatřicáté minutě, i oni se prosadili ve vlastním oslabení. Josef Stříbrný přesnou trefou poslal puk pod víko děčínské branky - 2:7.

V šestačtyřicáté minutě vykřesal naději pro Medvědy svým druhým gólem v utkání Pavel Kordule, který po hrubce sokolovských zblízka Feča prostřelil - 3:7. A následovala další děčínská snaha, kterou Sokolov řešil celkem bez problémů. Když už to vypadalo, že zápas takovým výsledkem skončí, opak byl pravdou. V poslední minutě třetí třetiny padly ještě dvě branky, na každé straně jedna. Nejprve osmý zásah hostů přidal Josef Stříbrný - 3:8. Po něm se hned prosadil ještě Michal Oliverius, který stanovil končený stav na 4:8.

Další utkání sehrají sokolovští hokejisté na svém ledě, a to ve středu 31.10. od 18.00 hodin. Soupeřem jim budou hráči pražské HC Kobry Praha.

Vyjádření trenéra Karla Mlejnka: První třetinu jsme herně ovládli a to nemluvím pouze o vstřelených brankách, ale o herním projevu. V úvodu druhé třetiny soupeř potrestal naše hrubé individuální chyby a získával půdu pod nohama. Měli jsme řadu vyloučených, ale oslabení jsme v utkání zvládli velmi dobře.