Pekárek, Netolický, Kysela, Hanták, Nestrašil, Šteiner "C", Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka

Miloslav Šeba

Baník přetlačil Kobru

Ve 14. kole zvítězil doma Baník nad Kobrou 3:2 po třetinách 1:0, 2:1, 0:1.

Ve středu přijel do Sokolova soupeř, na kterého se Baníku doma historicky příliš nedaří. Čekal se náročný duel a předchozí vysoká výhra Sokolova na ledě Kobry nemohla být brána v potaz. Dnes se navíc hrálo na nekvalitním ledě, který dělal problémy oběma týmům.

Utkání začalo státní hymnami České i Slovenské republiky na počest stého výročí založení československého státu. A do utkání vstoupil Baník velmi dobře. Již ve třetí minutě nejprve Tomáš Vracovský ztečoval puk do brankáře a následně se prosadil dorážkou – 1:0. Poté musel Baník přečkat sérii tří vyloučení, které ubránil. Ale stejně tak dopadla i dlouhá početní výhoda 5 na 3, kterou měli domácí hráči. První třetina tak skončila vedením Baníku 1:0.

V úvodu druhé třetiny se musel Baník opět bránit přesilovce soupeř a i tentokrát byl úspěšný. Až následná početní výhoda byla zužitkována. Od modré pálil Petr Přindiš a David Hruška jeho střelu tečoval přesně – 2:0. A 23 vteřin bylo na sokolovském zimním stadionu ještě veseleji. V té době již zraněný Lubomír Kovařík zabojoval, objel branku a nenápadnou bekhendovou střelu trefil přesně mezírku mezi betony – 3:0. Bohužel ale tímto pro Kovaříka také zápas de facto skončil. Pak si vzali slovo i hosté. Hlinka nabil na modrou Tomášovi Šmerhovi a střela z voleje se zastavila až v síti – 3:1. Následně Baník nevyužil další přesilovky, a to opět ani pěti hráčů proti třem.

Ve třetí třetině to byl naopak Sokolov, který šel do tří, ale přestupku se vzápětí dopustil i hostující Šteiner a i Kobra měla o jednoho muže méně. Dlouhé oslabení po nechtěném zásahu Švece do obličeje Verbíka pak Baník ustál a dokonce v oslabení i zahrozil. Čtvrtý gól ale nepřicházel. A tak v 56. minutě přišla komplikace, když se z dorážky do polo odkryté brány trefil Lukáš Netolický. V závěru tak Kobra vrhla všechny síly do útoku, dokonce v závěru pak odvolala i gólmana, ale Baník odolal a po vítězství 3:2 si připsal tři body do tabulky.

Výhra se dnes nerodila lehce, ale o to je cennější...

Karel Mlejnek: Do dnešního utkání jsme vstoupili dobře a měli jsme velmi dobré první střídání. Bohužel v první třetině nás doprovázela také nesmyslná vyloučení. Ve druhé třetině jsme pak navýšili náš náskok. Ačkoliv je soupeř poslední v tabulce, tak víme o jeho kvalitách a tyto kvality také soupeř dokázal. Víme, že Kobra historicky body v Sokolově dělala a my jsme rádi, že jsme získali tři body. I když se klukům v ofenzivě až tolik nedařilo, tak zápas odmakali. Tím, že se jim nedařilo ofenzivně především myslím, že jsme nevyužili dvě poměrně dlouhé přesilovky 5 na 3. I tímto jsme trochu vnesli krev do žil soupeři. Ale takové zápasy jsou a jsem velmi rád, že jsme tři body uhráli. Nyní nás čeká těžké utkání v Kolíně a věřím, že tento zápas odehrajeme koncentrovaně, organizovaně a pak budeme mít prostor na to, abychom doléčili zranění, a konečně snad po této přestávce již nastoupíme v plné zbroji. Ale předtím uděláme vše pro to, abychom utkání v Kolíně odehráli co nejlépe, s co největším bodovým ziskem.