Kozák, Zumr "A", Němec, Semirád, Malý "C", Martínek R., Kadlec A., Netušil R., Šafránek "A", Pilný

Petr Martínek

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Z Kolína s čistým kontem

Ve druhém měření sil se skupinou Střed se Baníkovci střetli ve středočeském Kolíně s týmem místních Kozlů. Ve zcela vyrovnané partii, ve které sice domácí měli opticky více ze hry, byli nakonec úspěšnější sokolovští, kteří díky skvěle organizované hře zvítězili 0:2 po třetinách 0:1, 0:0 a 0:1. .

Kolín začal proti favoritovi duelu sebevědomě, hra rychle plynula a na první buly se odehrálo téměř sedm minut. Domácí byli při chuti, více práce měl hostující gólman Fečo. V patnácté minutě pak kolínští chybovali, pustili Sokolov do akce a Tomáš Vracovský skvěle zakončil po ještě skvělejší přihrávce Šika nechytatelnou bombou k tyčce a otevřel skóre zápasu – 0:1. Hosté tak byli velmi produktivní, neboť v první třetině vystřelili na branku Kozlů pouze pětkrát. To kozly trochu rozhodilo, jejich elán byl ten tam, ale bojovali a nevzdávali se. Drželi se na rozdíl jedné branky dlouho. Celou druhou třetinu. Měli i slibné gólové šance. V jedné se třeba Kozák protlačil ke střele z mezikruží a faulován ještě kousavě vystřelil, ale Fečo zachytil puk mezi rukou a tělem. I hosté měli zajímavé příležitosti, ale gól se nezrodil ani na jedné straně. Deset vteřin před druhou sirénou fauloval domácí Kozák, a tak do třetího dějství sokolovští nastupovali nejen se stále těsným vedením, ale i v početní výhodě.

A tu hned v čase 41:24 vyřešili báječně. Po střele Čurdy sebral vyražený puk Pavel Kuběna, objel bránu a s přispěním odrazu od domácího hráče zvýšil na 0:2. Tak utkání taky skončilo. Kozlové sice v závěru tlačili, dostali hosty pod tlak, ti ovšem výborně organizovanou hrou a velkým nasazením nedopustili žádnou změnu ve skóre. Ani Power Play v úplném závěru Kozlům nepřineslo gólový efekt, a tak si sokolovští odvezli ze středočeského Kolína cenné tři body.

Další druholigové utkání sehrají hokejisté Sokolova ve středu 14.11., když od 18.00 hodin budou hostit na svém ledě celek TJ HC Řisuty.

Vyjádření trenéra Karla Mlejnka: Proti vynikajícímu a velmi dobře organizovanému soupeři jsme odehráli utkání s extrémní koncentrací a nasazením. Tým dnes za vítězstvím mířil správným směrem.