VVVVP
Vyloučení - 2 min.: 3:5, 10 min. (OT): 0:1
Mimořádné tresty: Nedorost (LET) 10 min OT naražení na hrazení
Střely: 48:17, počet diváků: 518
  • 10:07 Kovařík (Tomeček J., Kuběna)
  • 15:30 Vracovský (Rulík)
  • 17:38 Horák (Schwamberger, Panna)
  • 18:26 Rohan T. (Vracovský, Stříbrný)
  • 31:59 Kuběna (Vrána J., Kovařík)
  • 32:25 Čurda (Hruška D., Švec)
Kobra Praha - Dvůr Král. 4:2
Řisuty - Kolín 1:8
Bílina - Nymburk 2:7
Most - Jablonec 4:7
Děčín - Vrchlabí 5:1
Klatovy - Trutnov 3:2 PP

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator
Soupiska HC Letci Letňany

Hamalčík (Brugioni)

Beran "C", Eliáš, Keller

Chlouba, Fabiánek, Hanuš, Nedorost, Procházka, Schwamberger, Vobořil, Uhlíř, Panna, Šilhan, Barbora, Horák, Gajdoš

Trenéři:

Uhlíř, Seidl

Baník si s Letňany poradil

V 18. kole druhé hokejové ligy porazil Baník svého soupeře z Letňan přesvědčivě 5:1 po třetinách 3:1, 2:0, 0:0.

Jako první v utkání sice zahrozili hosté, ale jinak se první třetina hrála většinou v obranné třetině soupeře. Jenže veškerá snaha končila na Hamalčíkovi v bráně Letňan. Mladý gólman pražského týmu odolával až do 11. minuty, kdy se prosadil Lubomír Kovařík – 1:0. A nápor Baníku neustával. V 16. minutě se za záda obránců dostal Tomáš Vracovský a střelou pod víko nedal gólmanovi šanci – 2:0. Jenže zničehonic udeřilo na druhé straně. Již předtím si Fečo připsal skvělý zákrok, ale nyní Schwamberger krásně našel Jiřího Horáka, který v ideální pozici nezaváhal – 2:1. O minutu později to již znovu bylo o dva góly, když na druhé straně zůstal volný Tomáš Rohan a ani on se nemýlil – 3:1. V úvodní třetině hovoří za vše poměr střel - 22:5.

I ve druhém dějství měl více ze hry Baník. Velkou šanci měl Vracovský, ale Hamalčík skvělým zákrokem betonem zamezil nárůstu skóre. V jinak poklidném a férově hraném zápase negativně vyniknul zákrok Šilhana, který vyfasoval trest na 2+10 minut a tuto přesilovku Baník využil. Po pěkné souhře byl ke střele vyzván Pavel Kuběna a byl úspěšný – 4:1. Navíc o necelou půlminutu později zachoval David Hruška chladnou hlavu, místo střely nezištně přihrál Martinovi Čurdovi, který neměl problém trefit odkrytou bránu – 5:1. Po tomto gólu si Letňany vybraly oddechový čas, po kterém hosté vystrčili růžky, ale stav se ve druhé třetině již neměnil.

Do třetího dějství šel Baník s nadějným náskokem a především nechtěl připustit drama. A to se podařilo. Domácí měli zápas pod kontrolou, obrana pracovala na výbornou, a co prošlo, spolehlivě pochytal Fečo. Diváci se sice dalšího gólu nedočkali, ale i tak ocenili výkon a výhru domácího týmu. Baník porazil Letňany 5:1 po přesvědčivém výkonu.

Nyní hraje Baník dvakrát venku. Nejprve v Bílině a poté ve Dvoře Králové. Doma se Sokolov představí ve středu 28.11. proti silnému Mostu.

Trenér Karel Mlejnek: Jsem moc rád, že hráči přistoupili k utkání s celkem, který je na posledním místě skupiny Střed na posledním místě, s maximální koncentrací. Hráči splnili plán celého utkání a v zápase jsme neměli hluchá místa a za to hráčům patří poděkování. Myslím si, že to je i dobrá pozvánka pro další zápasy, že hráči dokáží dodržet plán pro našeho sokolovského fanouška, který nám není lhostejný...