Hoskovec, Půhoný, Řepík, Dušek, Sedláček, Kocián, Luštinec "A", Fořt, Valašek

Ladislav Lubina

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Ve Dvoře rozhodovaly až nájezdy

Dvůr Králové n/L – Velice těžký soupeř čekal sokolovské hokejisty ve městě „Safari“, Dvoře Králové nad Labem. Mužstvo vedené bývalým reprezentantem a extraligovým harcovníkem Ladislavem Lubinou se na svého soupeře dobře připravilo, a tak bylo k vidění velice kvalitní utkání, které nepřineslo mnoho branek, ale rozhodně se nikdo nenudil. Šťastnější byli nakonec hosté, kteří si odvezli vítězství 1:2 po samostatných nájezdech a třetinách 1:0,0:1 a 0:0.
Oba týmy nastoupily s posilami v brankovištích, na domácí straně Filip Lamdsman, u hostů se do branky postavil navrátivší odchovanec Sokolova, Tomáš Závorka. Od začátku se hrálo v rychlém tempu a soupeři vykazovali svou kvalitu nejen v bruslení, ale i v hezkých kombinacích, a tak to byl souboj vyrovnaný. Baník nabídl hned na úvod třetiny přesilovou hru při vyloučení Přindiše. Na krátké chvíle se dokázali domácí usadit v pásmu soupeře, ale Závorka v brance hostí všechny střely likvidoval. Přesilovka domácí nakopla do větší aktivity, což se projevilo i výsledkově. Štěpán Sedláček si připsal cenný skalp, když ideálně trefil krásnou přihrávku Luštince – 1:0. Baník až do 20. minuty nenašel recept na domácího gólmana, a tak do šaten se odcházelo za jednobrankového vedení domácích.

Druhá třetina začala početní výhodou pro hostitele, přenesenou z konce první třetiny, a když byl po pár vteřinách vyloučen další hostující hráč, naskytla se domácím krátká přesilovka 5 na 3. V té se jim však nezadařilo, soupeř se dostal do pěti a přidal na obrátkách. Z dosavadního průběhu bylo jasné, že budou rozhodovat maličkosti. Po sedmi minutách hry byl vyloučen domácí Matějíček, což byla velká šance pro Baník na vyrovnání. Po krásné nacvičené souhře celé pětky se podařilo Baníku vyrovnat, když na konci všeho stál Michael Čejka – 1:1. Cenné na domácím týmu bylo to, že je inkasovaný gól nepoložil a dále poctivě pracovali a dřeli. Do šaten po druhé třetině se šlo za nerozhodnutého stavu a hlavně na hráčích domácího celku bylo vidět, že je utkání stojí mnoho sil.

Závěrečná část přinesla šance na obou stranách, které ale oba brankáři dokázali likvidovat a čekalo se na chybu na jedné či druhé straně. Oba celky ovšem předvedly kvalitní výkon, a tak se šlo do prodloužení. To se paradoxně odehrálo skoro celé ve 4 hráčích, protože na konci třetí třetiny byl vyloučen jeden hráč z každého celku za vzájemnou potyčku a v podstatě na jednu buly se odehrálo celé prodloužení. To rozhodnutí nepřineslo a tak se muselo rozhodovat v samostatných nájezdech. V původních pěti na každé straně byly oba týmy úspěšné dvakrát, a tak rozhodovala tzv. “náhlá smrt“. Až v sedmé sérii se rozhodlo, když proměnil Lubomír Kovařík a Baník tak bral bod navíc. Další utkání hrají Baníkovci na svém ledě, když hostí ve středu 28.11. od 18.00 hodin silný tým Mosteckých Lvů.

Karel Mlejnek: Hrálo se před bouřlivým publikem. Domácí byli v první části aktivnější a nás velmi dobrým výkonem podržel Tomáš Závorka. Od druhé části si troufám říct, že jsme lehce převzali iniciativu na svoji stranu, bohužel bez žádného gólového vyjádření. Jsme velmi rádi za bod a další navíc v samostatných nájezdech.