SNVVVV
Rozhodčí: Velčovský – Fiala, Tichý, tresty: 5:7
Vyloučení - 2 min.: 5:7
Střely: 54:19, počet diváků: 521
  • 04:28 Čurda (Hotěk, Hruška D.)
  • 06:20 Čurda (Vrána J., Vodička) - PP
  • 08:18 Vrána J. (Michálek, Kovařík)
  • 10:46 Vracovský (Kovařík)
  • 21:02 Tomeček J. (Kovařík, Kvapil)
  • 21:42 Hruška D. (Čurda, Hotěk)
  • 23:08 Mical (Mála, Smolka) - PP
  • 28:23 Čejka (Kovařík, Vrána J.) - PP
  • 43:21 Rohan T. (Vracovský, Přibyl)
  • 44:37 Přindiš (Kovařík, Vrána J.)
  • 46:13 Trapl (Bečvář)
  • 53:43 Bečvář (Rulík, Šafář)
  • 54:18 Rohan T. (Stříbrný, Vracovský)
  • 56:22 Švec (Rulík, Kovařík)
Kobra Praha - Klatovy 2:1 SN
Řisuty - Bílina 4:3 PP
Kolín - Dvůr Král. 3:1
Nymburk - Trutnov 5:1
Jablonec - Vrchlabí 6:5

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator
Soupiska MOSTEČTÍ LVI

Hanuljak (11. Chabr)

Polák, Urbánek, Sklenička, Havlůj "C", Fučík, Čmolík

T. Přeučil "A", Vašíček, Böhm, Kýhos, Nedrda "A", Mical, Bakrlík, Mála, Smolka

Trenéři:

Kamil Kašťák, Vladimír Šafner

Proti Mostu spustil Baník kanonádu

Šlágr kola vyzněl jednoznačně pro Baník, který svého soupeře rozstřílel 13:1 po třetinách 4:0, 3:1, 6:0.

Potřetí v sezoně se střetl Baník s Mosteckými Lvy a potřetí se z výhry radoval Sokolov. Ten šel do utkání i s Ondřejem Šafářem a premiérově před vlastními diváky i s Tomášem Závorkou. Pro nemoc a zranění chyběli Šik a Kuběna.

Baníku vyšel úvod utkání, když se v šesté minutě trefil Martin Čurda a zanedlouho stejný hráč využil přesilovou hru – 2:0. To s hosty pořádně zacloumalo a Baník si vypracoval obrovskou převahu. Po dalších gólech VrányVracovského pak Hanuljak přepustil brankoviště Chabrovi – 4:0. Baník tak brzo vedl výrazným náskokem, ale nemuselo tomu tak být. Tomáš Závorka si však při dvou šancích soupeře počínal bravurně. V první třetině tak gól již nepadnul.

Druhé dějství načal Baník opět skvěle. V rozmezí 40 vteřin lovil Chabr puk ze sítě dvakrát a Sokolov po pěkných gólech Tomečka a Hrušky vedl již 6:0. Pak se dočkali i hosté, když se v přesilové hře trefil Martin Mical – 6:1. Ve druhé třetině padnul ještě jeden gól, kdy skvělou přihrávku Kovaříka přetavil v gól Michael Čejka – 7:1. Vzhledem k tomu, že následně si domácí střelci vybrali patnáctiminutovou pauzu, stejným stavem skončila i druhá třetina.

Ve třetí části se rozjel brankostroj Sokolova naplno. V rozmezí 44. – 47. minuty skórovali Tomáš Rohan, Petr Přindiš a byl to Martin Trapl, který trefil žádanou desítku. Zároveň Trapl zaznamenal stý gól Baníku v letošní sezoně. Ale Baník stále neměl dost a chtěl fanoušky potěšit dalšími góly. A povedlo se. Jan Bečvář parádní střelou zápěstím vymetl pavučiny, Tomáš Rohan přidal svůj druhý gól v zápase a do střelecké listiny se zapsal úspěšnou tečí i Marek Švec. Účet zápasu se tak zastavil na konečných 13:1.

Baník na ledě dominoval a konečně také doma přetavil své šance v góly. Do statistik se aspoň jedním bodem zapsalo všech dvacet hráčů v poli, kteří nastoupili. Šesti asistencemi se pak zaskvěl Lubomír Kovařík. Celkově se Baník přiblížil novodobému rekordu co do počtu nastřílených gólů v jednom zápase.

Avšak i za třináct gólů jsou jen tři body do tabulky a další zápas začíná od nuly. Baník se musí pořádně připravit na sobotní zápas proti Trutnovu na soupisce s Vojtěchem Kubinčákem, Jaroslavem Kallou či Janem Semorádem. Hrát se bude opět na sokolovském zimním stadionu od 17:30.

V pátek se pak hráči A-týmu zúčastní i benefičního utkání proti fotbalistům FK Baník Sokolov. Oba týmy poměří své síly v basketbale. Celá akce na podporu Oddělení následné péče Nemocnice Sokolov začíná v 16:30 hodin. Zápas A-týmů je plánován na 17:30.

Karel Mlejnek: Scénář dnešního utkání byl velmi podobný tomu předchozímu, které jsme sehráli s Mostem doma. Kluci nastoupili do zápasu koncentrovaně, trpělivě a s dobrým herním plánem. Důležité pro nás bylo, abychom herní plán a koncentraci udrželi po celých 60 minut. A myslím, že dnes se nám to dařilo. Na druhou stranu takové utkání, kdy to týmu tzv. nelepí jako dnes soupeři, tak to se může stát i nám. A my směrem k sobotě nepodceňujeme vůbec nic. Naopak i v sobotu chceme předvést pokorný výkon a být extrémně koncentrovaní. Zkrátka musíme nastoupit tak, aby utkání probíhalo v naší režii. Nikdy to nemůže probíhat tak, že budeme lehkovážní. Dnes si myslím, že oproti prvnímu domácímu utkání s Mostem, tak jsme lehkovážní nebyli a zápas jsme měli pod kontrolou. Samozřejmě se vším respektem k soupeři.