PPVVSN
Vyloučení - 2 min.: 2:1, 10 min. (OT): 0:1
Mimořádné tresty: Zajan (DĚČ) 10 OT NESP
Střely: 52:17, počet diváků: 520
  • 31:55 Hruška D. (Čurda, Tomeček J.)
  • 32:11 Šik (Trapl )
  • 40:16 Vracovský (Rohan T., Přindiš)
  • 41:54 Čurda (Hruška D., Šik)
  • 45:18 Rulík (Švec, Rohan T.)
  • 48:30 Kvapil
  • 52:05 Rulík (Rohan T., Švec)
  • 57:23 Hotěk (Čurda, Bečvář)
Řisuty - Klatovy 2:3
Bílina - Most 3:7
Nymburk - Letňany 5:0 KK
Jablonec - Dvůr Král. 5:4
Vrchlabí - Trutnov 0:3

Trenéři:

Lukáš Mensator, Jiří Parkmann
Soupiska HC Děčín

Mareš, Kaltenböck, Loukota, Černohorský, Tenkrát, Vaněk, Procházka

Zajan, Drašar, Volráb "A", Faigl, Oliverius "C", Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule

Trenéři:

Jaromír Carvan, Jaroslav Hašek

Baník se ve druhé polovině zápasu rozstřílel

V 25. kole druhé hokejové ligy porazil Baník na svém ledě Děčín vysoko 8:0. Navzdory jednoznačnému výsledku se však výhra nerodila úplně hladce.

Baník v utkání postrádal opory Vodičku se Stříbrným, do sestavy se však vrátili Michálek, Kuběna, Hotěk či Závorka. Premiéru si na lavičce pak odbyl Jiří Parkmann, který nahradil Karla Mlejnka, jenž v současné době plní roli asistenta trenéra u národního týmu.

Pod novým osvětlením se v úvodu hrál hokej především ve středním pásmu bez výraznějších šancí. Až postupem času se baníkovci dostávali ke hře v útočném pásmu častěji. Nicméně stav zápasu se v prvním dějství neměnil.

Ve druhé třetině byla převaha Baníku již znatelnější, ale Lavinger v bráně Děčína stále držel čisté konto. To mu vydrželo až do konce 32. minuty, kdy přihrávku do jízdy obdržel David Hruška, prosvištěl mezi dvěma beky a Lavingera v nájezdu překonal – 1:0. O chvíli později bylo na domácí straně ještě o něco veseleji. Vojtěch Šik zachytil puk na útočné modré, stahovačkou se zbavil protivníka, první střelu sice Lavinger ještě vyrazil, ale odražený kotouč si Šik znovu našel a poslal ho do odkryté brány – 2:0. Hosté reagovali oddechovým časem, po kterém zvýšili úsilí, ale Baník odolal a kontaktní gól nepřipustil. Po dvou třetinách tak Baník vedl o dva góly.

Hned v úvodu třetí třetiny se k Tomášovi Vracovskému přiklonilo štěstí, když si vybral slabší chvilku do té doby skvěle chytající Lavinger a Sokolov vedl 3:0. Neuplynuly ani dvě minuty, když Baník přidal další gól. Vše začalo u obránce Kvapila, který se ač tísněn puku nezbavoval, ale rozehrál ho a vzápětí po pěkné kombinaci celé pětky krásnou střelou skóroval Martin Čurda – 4:0. A pak přišly chvíle pro beky Baníku. Ve 46. minutě obdržel přihrávku do ideální pozice Adam Rulík a střelou pod břevno se nemýlil - 5:0. O chvíli později pak napřáhnul Tomáš Kvapil, střela se mezi betony Lavingera sice ztlumila, ale zastavila se až za brankovou čárou – 6:0. Hostům nepomohla ani změna brankářů. Adam Rulík byl při chuti, sjel si pro další přihrávku a zvýšil na 7:0. Poté mohli skórovat i hosté, ale střelu Drašara zastavila tyč. Naopak Baník přidal ještě jednu branku, když se prosadil Michal Hotěk. Tomáš Závorka nulu nakonec udržel a Sokolov si tak připsal nad Děčínem vítězství 8:0.

Vzhledem k první polovině zápasu je osm gólů pro Děčín možná trochu krutých, ale výhra domácích je naprosto zasloužená.

V dalším kole hraje Baník opět doma a to již tuto sobotu, kdy od 17:30 přivítá Jablonec. Utkání se silným jabloneckým týmem bude velmi atraktivní. Utkají se totiž dva vedoucí celky skupiny Sever a Střed.

Lukáš Mensator: Po dvou výsledkově nevydařených zápasech jsme k utkání nastoupili s pokorou a odhodláním urvat vítězství. Od první třetiny jsme za vítězstvím šli, ačkoliv se tato výhra nerodila lehce. V první třetině to byl z naší strany spíše souboj s gólmanem, od druhé třetiny jsme převahu dokázali přeměnit v góly a třetí třetina již byla z naší strany perfektní.