HC Kobra Praha
Střely: 20:35, počet diváků: 137
  • 19:07 Čurda (Vrána J., Kuběna) - PH
  • 22:49 Vrána J. (Čurda) - OSL
  • 25:47 Švec (Vracovský, Šik)
  • 29:52 Hlinka (Chalupa, Kasík)
  • 52:52 Zadražil (Čurda, Přindiš) - PH
  • 57:28 Vracovský (Rohan T.)
  • 57:59 Kuběna (Zadražil, Hruška D.)
  • 59:08 Švec (Hotěk)
Klatovy - Bílina 6:1
Děčín - Řisuty 6:2
Dvůr Král. - Vrchlabí 3:4
Letňany - Jablonec 0:5
Kolín - Nymburk 6:2
Soupiska HC Kobra Praha

Mouček (Cichoň)

Semrád, Chalupa, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. "A", Ryzák

Kysela, Patočka, Všetečka, Nestrašil, Šergl, Šteiner "C", Slabý, Šťastný, Hlinka

Trenér:

Miloslav Šeba

Trenér:

Karel Mlejnek

Baník porazil Kobru i potřetí

Praha – Braník V rámci 27.kola 2.ligy ČR se na zimním stadionu pražské Kobry střetli domácí borci proti prvnímu celku tabulky, týmu HC Baník Sokolov. Dvě třetiny drželi domácí hráči s lídrem tabulky, ale v závěru utkání se sokolovští rozstříleli a zvítězili vysoko 1:7 po třetinách 0:1, 1:2 a 0:4.

První větší šanci v ospalém úvodu úvodní třetiny měla Kobra, která si po současném vyloučení dvou sokolovských hráčů, Kvapila a Šika, vyzkoušela přesilovku pět na tři. Během ní se jí ovšem nepodařilo Feča v brance Sokolova vážněji ohrozit. Další průběh první periody nabídl poměrně vyrovnanou podívanou, přičemž mírnou převahu si na ledě udržoval Baník. Ten také pár desítek sekund před koncem otevřel skóre, když v přesilovce obral Moučka o čisté konto Martin Čurda –0:1. Závěr pak ještě okořenil domácí obránce Marek Ryzák, který za dva fauly a následné protesty nasbíral celkem čtyřiatřicet trestných minut.

Po přestávce se s góly roztrhl pytel. Náskok lídra tabulky nejprve zvýšil v čase 22:49 Jakub Vrána, na jehož přesnou trefu navázal o pár minut později Tomáš Vracovský –0:3. Braničtí však nehodlali skládat zbraně, a i vzhledem nepříznivému stavu se snažili srovnat krok se svým soupeřem. Jejich první gól ve třicáté minutě zařídil Filip Hlinka, který zůstal za zády sokolovských beků a v samostatném úniku překonal dobře jinak skvěle chytajícího Davida Feča – 1:3.Druhá polovina periody pak nabídla atraktivní podívanou, ve které další branka už nepadla.

Třetí dějství se pak neslo ve znamení převahy Baníku, který na jihu Prahy kontroloval hru a hasil naděje domácích. Tříbrankové vedení svému celku zařídil ve třiapadesáté minutě Matěj Zadražil –1:4. To vneslo do řad hostů klid a dále přehrávali svého soupeře. V čase 57:28 překonal Moučka ještě Tomáš Vracovskýa 31 vteřin po něm pak Pavel Kuběna –1:6. Poslední hřebík do kobří rakve zatloukl několik sekund před koncem Marek Švec,a upravil tak stav na konečných 1:7 pro Baník Sokolov.

Baník zajíždí v sobotu 22.12. do Nymburka, kde se pokusí domácím borcům vrátit porážku z vlastního ledu. Doma ještě stihne před Vánočními svátky odehrát charitativní utkání O pohár hejtmanky Karlovarského kraje extraligovou HC Energií Kalovy Vary. Utkání se odehraje v neděli 23.prosince od 14.30 hodin na zimním stadionu v Sokolově.

Trenér Karel Mlejnek: Velmi těžké utkání proti výsledkově se neustále zlepšujícímu se soupeři jsme zvládli především díky, zvládnutým oslabením a produktivním 7 minutám v závěru utkání.  Jsme rádi za tři body.