Fabiánek, Štěpánek, Nedorost, Hanuš, Soukup, Dyrynk, Vobořil, Procházka, Barbora, Valdhans, Chlouba, Horák, Zedek

JIří Seidl

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

V Letňanech byl Baník úspěšný

V dalším utkání 2. ligy ČR se utkali sokolovští hokejisté v pražských Letňanech s místním týmem Letců. Utkání se hrálo za stálé převahy hostujícího mužstva, které se ale gólově více prosadilo až ve třetí části hry. Baník si nakonec vyválčil vítězství 1:5 po třetinách 0:1, 1:1 a 0:3.

Hosté zatlačili svého soupeře hned po úvodním vhazování do těžké defenzivy a výsledkem byl gól ve 44. vteřině po hezké souhře Kuběnovy řady, na jejímž konci byl Josef Stříbrný – 0:1. I v dalším průběhu první dvacetiminutovky měli sokolovští velké množství šancí, nejpilnějším střelcem byl Martin Čurda, ale další gól už se neurodil.

Druhá třetina navázala na tu první, hrálo se za stálé převahy hostujícího celku, nicméně Letcům se na začátku 26. minuty podařilo z ojedinělého protiútoku vyrovnat. Autorem branky byl Tomáš Soukup – 1:1. Hosté ale pokračovali v nátlakové hře, a i když byli v koncovce poměrně nepřesní, nebo jejich šance končily na výborném Hamalčíkovi, nakonec v čase 37:39 šli opět do vedení po krásné střele Matěje Zadražila z mezikruží pod víko – 1:2.

Definitivní zklidnění na hokejky sokolovského týmu přinesla 8. vteřina 3. periody, kdy se po asistenci Marka Švece prosadil Tomáš Vracovský– 1:3. O pět minut později tečoval Přindišovu střelu od modré Jakub Vrána a zvýšil na 1:4. Pět minut před koncem třetího dějství se podruhé v utkání prosadil Josef Stříbrný, opět po hezké kombinaci se Zadražilem a Kuběnou – 1:5. To byla také tečka v brankovém účtu tohoto utkání.

Baník ve středu 16. ledna jede do Slaného, kde se utká od 18.00 hodin s celkem TJ HC Řisuty. Na domácím ledě se představí až v sobotu 19. ledna, když od 17.30 hodin hostí tým HC RODOS Dvůr Králové n/L.

Karel Mlejnek: Troufám si říct, že v první třetině jsme dominovali, ale stejně jako v ní, tak i ve druhé třetině nás trápila koncovka. Cením si toho, že tým našel ve třetí třetině cestu k vítězství.

Proč nehrál Lubomír Kovařík? Karel Mlejnek: Byli jsme osloveni jeho mateřským klubem Berani Zlín, zda bychom ho na jedno utkání neuvolnili do Přerova, což je kooperující klub se Zínem. V rámci dobře nastavených vztahů jsme souhlasili. V pondělí bude Lubomír Kovařík opět součástí našeho týmu.