VVVVV
Rozhodčí: Micka – Štěpánek, Horažďovský, tresty: 4:2
Vyloučení - 2 min.: 4:2
Střely: 33:22, počet diváků: 678
  • 10:49 Kovařík (Vracovský, Rohan T.)
  • 15:53 Čejka (Bečvář, Trapl )
  • 21:16 Stříbrný - TS
  • 23:52 Rohan T. (Stříbrný, Vracovský)
  • 27:54 Kovařík (Kuběna, Zadražil)
  • 33:06 Fořt (Panna, Petira)
  • 58:07 Stříbrný (Vracovský, Rohan T.)
Řisuty - Letňany 4:1
Bílina - Kolín 3:11
Most - Nymburk 3:6
Děčín - Jablonec 5:4 SN
Klatovy - Vrchlabí 2:5
Kobra Praha - Trutnov 5:6 PP

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator
Soupiska HC Dvůr Králové nad Labem

Čáp (24. Janský)

Vitebský, Matějíček "C", Tondr M., Franc, Petira, Pokorný, Karlík

Hoskovec, Panna, Půhoný, Dušek, Kocián, Luštinec "A", Havlas, Fořt "A", Ježek, Valášek

Trenér:

Jiří Malinský

Baník získal tři body i proti Dvoru Králové

Baník dosáhnul dalšího vítězství. Na svém ledě porazil Dvůr Králové 6:1 po třetinách 2:0, 3:1, 1:0.

Dvůr Králové nezačal špatně. Hráči soupeře dobře bruslili a drželi s Baníkem krok. Přesto byl aktivnější domácí tým, který se také v 11. minutě ujal vedení. Vracovský s Rohanem zakombinovali a Lubomír Kovařík trefil poloodkrytou bránu – 1:0. V 16. minutě pak Bečvář vystřelil, Michael Čejka před bránou puk tečoval a bylo to o dva góly – 2:0. Stejný stav pak platil i po první třetině.

Do druhé části šel Baník v oslabení, které zvýraznilo vyloučení Vracovského. Sokolov se tak musel bránit v dlouhém oslabení 3 na 5. Tuto pasáž hry ale domácí tým zvládnul velmi dobře a navíc při návratu z trestné lavice se do úniku dostal Pajk, byl faulován a rozhodčí nezaváhal – trestné střílení. K exekuci se postavil Josef Stříbrný, zvolil pomalejší zakončení, ale o to přesnější. Povedená střela se zastavila až v síti – 3:0. A právě tento okamžik by se dal označit jako klíčový. Ve 24. minutě navíc po krásné akci zakončoval Tomáš Rohan a donutil brankáře Čápa střídat. Náhradník Janský však čisté konto dlouho neudržel. Ve 28. minutě totiž pátý gól domácích zaznamenal Lubomír Kovařík, jenž se prosadil podruhé v zápase – 5:0. Poté se ale dočkal i soupeř. V přesilové hře si Patrik Fořt počínal velmi zkušeně, na zakončení si počkal a střílel do odkryté brány – 5:1. Pro Baník inkasovaný gól znamenal komplikaci i v tom, že se při něm zranil gólman Tomáš Závorka. Jeho zranění by však nemělo být vážné. Na led tak naskočil Petr Hruška a hosté náhlé změny chtěli samozřejmě využít. Domácí hráči ale svému gólmanovi pomohli, Hruška se chytil několika zákroky a nakonec neinkasoval. Druhá třetina pak skončila zaslouženým vedením 5:1.

Třetí třetinu měl Baník pod kontrolou. Hosté se sice snažili o snížení, ale příliš šancí si nevypracovali. Baník tak mířil za dalším vítězstvím, které ještě umocnil gól Josefa Stříbrného z 59. minuty. Sokolov tak Dvůr Králové porazil 6:1.

Navzdory výsledku se hosté prezentovali sympatickým výkonem. Stejně tak uznání zaslouží i hostující fanoušci, kteří vážili dlouhou cestu a celou dobu svůj tým podporovali. Z výhry se ale radovali ti domácí.

Baník nyní ve středu nehraje. V sobotu 26.1. se sokolovští hokejisté vydají na dlouho cestu do Trutnova. Ve středu 30.1. pak Sokolov bude hostit Bílinu a v sobotu 2.2. se v Sokolově představí hvězdami nabitý tým z Vrchlabí (Jaroslav Bednář, Jaroslav Hlinka, Jiří Vašíček…). Toto utkání bude také výjimečné v tom, že Baník si v rámci tohoto zápasu připomene úspěšný tým ze sezony 1978/1979, který vybojoval historický postup do první ligy.

Karel Mlejnek: Především v úvodu utkání to pro nás nebylo snadné. Stál proti nám organizovaný a pohyblivý soupeř. Myslím, že jeho organizovanost, entuziasmu, nasazení se nám podařilo otupit dvěma góly v první třetině. Poté hlavní klíč k našemu vítězství bylo nejen ubráněné oslabení 5 na 3, ale také situace, kdy jsme skokem z trestné lavice získali trestné střílení, které jsme proměnili a zvýšili na 3:0. To byly zásadní věci v zápase a pak jsme již utkání kontrolovali. Soupeř, byť snahu měl, tak si proti nám již šance nevytvářel. Se třemi body jsme spokojeni. Ale víme stále o věcech, na kterých musíme pracovat a pracovat na nich budeme.