Vágner, Havránek, Vašíček "A", Bendík "A", Moník, Jirků "C"

Matějček, T. Půlpán, Hozák, A. Půlpán, Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Hlinka.

Václav Baďouček, Petr Hlaváč

Duel s Vrchlabím rozhodnul opět jeden gól

Ve šlágru 36. kola prohrál Baník na domácím ledě 0:1, když o výsledku rozhodl gól z 59.minuty. Diváci však měli možnost sledovat utkání, které přesahovalo rámec druhé ligy.

Velmi dobrá návštěva, skvělé utkání, výborné výkony obou mužstev, perfektní gólmani a super atmosféra, kterou vytvořili oba tábory fanoušků. To bylo v souhrnu sobotní utkání dvou vedoucích týmů druholigových skupin Sever a Střed. Utkání bylo věnováno týmu ze sezony 1978/1979, který před 40 lety vybojoval postup do první ligy. A i toto setkání se velmi povedlo. Jediné, co utkání kazilo, byl nekvalitní led. S přihlédnutím k tomuto faktoru tak týmy podaly obdivuhodné výkony

Baník nastoupil do utkání ve speciální edici dresů – v designu, ve kterém nastupoval tým ze sezony 1978/1979, avšak dresy byly v současných barvách. Baník na svého soupeře vlétl a hned po několika vteřinách měl obrovskou šanci Stříbrný. Všechny formace si v úvodu vytvořily tlak a především formace mladíků (Čejka, Trapl, Bečvář) nadělala legendám českého hokeje Hlinkovi s Bednářem pořádné starosti. Postupně se však Vrchlabí z úvodního tlaku dostalo a na koně hostující tým dostala přesilová hra v 9. minutě. Od této chvíle bylo Vrchlabí na puku o něco častěji. Především se ale na ledě odehrávala neúprosná bitva o každý centimetr ledu a hrál se svižný hokej s malým počtem přerušení a diváci si rozhodně přišli na své. Po první třetině byl však stav bezgólový.

O přestávce na ledovou plochu nastoupili bývalí hráči Baníku ze sezony 1978/1979, kteří převzali pamětní plakety a především si vysloužili obrovský potlesk publika a skandování „Hoši děkujem!“

Druhé dějství začalo stejně jako to první, velkou šancí Stříbrného a znovu bez úspěchu. Následně si přesilovou hru vyzkoušeli také domácí, ale rovněž zůstala bez využití. Pokračovala velká bitva, ve které se ukazovala kvalita obou týmů a své síly měřili také fanoušci obou týmů, kteří skutečně vytvořili výbornou atmosféru. V druhé polovině druhé třetiny měl Baník více ze hry, ale výsledkem byla jen tyč, kterou nastřelil Matěj Zadražil. I po dvou třetinách byl tak stav 0:0.

Na začátku třetí třetiny se Baník musel bránit v oslabení, ale odolal. Čím dál tím více bylo zřejmé, že dnešní zápas bude o jednom jediném gólu. Velmi blízko k němu měl Bečvář v 55. minutě, ale v sólovém úniku trefil pěknou střelou znovu jen tyč. Blížilo se prodloužení, jenže v 59. minutě čárový rozhodčí odpískal přísné, ale dle pravidel správně posouzené hraní domácího celku v šesti hráčích a Baník se tak musel bránit přesilové hře. V ní i díky poskakujícímu puku na nekvalitním ledě se nepodařilo kotouč vyhodit z pásma, Bednář nahrál Tomášovi Bláhovi, který svou střelou trefil nohy blokujícího Tomečka a puk se od břevna odrazil do sítě – 0:1. Baník okamžitě reagoval odvoláním brankáře, při power-play se snažil o vyrovnání, ale soupeř si situaci pohlídal, držel puk v rohu hřiště a mohl ještě přidat druhý gól do prázdné brány. Útok však zastavil ofsajd. Na další atakování brány soupeře nezbyl Baníku čas a Vrchlabí tak své vedení uhájilo.

Výborný zápas, ve kterém by si zasloužily body obě mužstva tak rozhodla jediná branka. Baník znovu s Vrchlabím prohrál 0:1. Za výkon si však domácí hráči zaslouží pochvalu, stejně jako fanoušci.

Citovat zde můžeme i komentář trenéra Radima Rulíka, který byl utkání přítomen, že obě mužstva by si zasloužila hrát první ligu.

Baníku nyní pokračuje program těžkých utkání s týmy ze špičky tabulky. Ve středu hraje Sokolov v Mostě, v sobotu v Jablonci a doma se Baník představí ve středu 13.2. proti Klatovům.