Přeučil, Hrdlička, Žítek, Vašíček, Böhm, Kýhos, Mical, Mála, Smolka

Vladimír Machulda, Kamil Kašťák

Lukáš Mensator, Jiří Parkmann

V Mostě Baník nebodoval

MOST – Na severu Čech se tentokrát Baníku nedařilo a ve čtvrtém vzájemném utkání podlehl MOSTECKÝM LVŮM 4:1 po třetinách 1:0, 0:0 a 3:1.

Domácí tým se na vedoucí celek tabulky dobře připravil a od začátku se mu vyrovnával nejen v bruslení, ale hlavně v obranné činnosti. A co navíc, hned z prvního vážnějšího protiútoku se mosteckým podařilo díky Vladimírovi Kýhosovi v čase 2:45otevřít skóre utkání – 1:0. Hosté měli více ze hry a byli i pilnějšími střelci, nicméně v koncovce byli nepřesní, nebo je vychytával mladičký gólman domácích Štěpánek. V tomto duchu také dospěla první dvacetiminutovka do konce, přičemž v jejím závěru se Baník úspěšně bránil pětiminutovému přísnému vyloučení Rulíka za pozdní dohrání.

Druhá třetina byla v režii hostujícího celku, který se ale opět trápil v koncovce, a to hlavně v důrazu a najetí do předbrankového prostoru. Když už byl domácí brankář překonán, zastavila střelu Kovaříka tyč. A tak přestože sokolovští zahltili domácího gólmana 20 ti projektily, a ještě mnoho jich domácí hráči vyblokovali, odcházela mužstva do šaten po 40 minutách se stále jednogólovým náskokem MOSTECKÝCH LVŮ.

Třetí minuta posledního dějství pak definitivně dala ráz celému utkání. Sokolovští 2x po sobě zapomněli na zadní vrátka, čehož domácí využili náramně. Během 26 vteřin se jim podařilo dvakrát skórovat a prakticky tak rozhodnout o svém vítězství. Autory branek byli Oldřich ŽítekPavel Smolka – 3:0. Baník přece jen ještě zabral, ale tím vyskytnuté své šance neproměnil. Naopak na konci 56. minuty po rychlém protiútoku byl na konci akce domácích Jaroslav Vašíček– 4:0. Hosté pak snížili v poslední minutě z přesilovky, když Vracovského střelu dorazil Matěj Zadražil a snížil na konečných 4:1.

Sokolovské hokejisty čeká v sobotu 9.2. další výjezd, a to do Jablonce n/N, kde se od 18.00 hodin střetnou s druhým týmem skupiny Střed, mužstvem HC Vlci Jablonec n/N.

Hodnocení trenéra: Utkání se hodnotí bohužel velmi těžce. Nebyli jsme poctiví v mnoha činnostech, zejména jsme selhali v koncovce, která je neefektivní už druhý zápas v řadě. Zejména ve druhé třetině, jsme měli řadu šancí, které jsme měli proměnit a zápas tím rozhodnout. Domácí byli v koncovce efektivnější a proto vyhráli. V sobotu nás čeká další těžké utkání, které budeme chtít zvládnout lépe než to dnešní a předvádět výkon, který nás zdobil ve většině utkání této sezóny.