Šilhan, Hájek, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Tondr, Brokeš, Mulač, Maďar, Bříška

Petr Vyskočil

Jiří Parkmann

Sedm gólů Jablonci a zisk tří bodů.

K tradičně silnému soupeři se vydali sokolovští hokejisté do Jizerských hor, kde se v Jablonci střetli s místním týmem Vlků. Diváci viděli kvalitní hokej, ve kterém domácí borci velmi dobře začali, nicméně hosté si velmi dobrým výkonem šli nekompromisně za svým cílem a nakonec si odvezli vítězství 3:7 po třetinách 2:1, 1:5 a 0:1.

Nástup do utkání měli domácí Vlci brilantní a umocněný dvěma vyloučeními sokolovských v prvních 6. minutách dostali hostující tým pod tlak. A hned první přesilovou hru se jim podařilo využít, když skóre utkání otevřel Jiří Babec – 1:0. Ostatní příležitosti pokryl výborný Závorka, nicméně v polovině 11. minuty ve vlastním oslabení využil nedorozumění v rozehrávce hostů Lukáš Tondr a zvýšil na 2:0. Sokolovští ovšem pomalu zvyšovali obrátky a v čase 11:22 snížil přesnou střelou od modré Vojta Šik– 2:1. Hosté měli v závěru prvního dějství více ze hry, ale na skóre se již nezměnilo.

V úvodu druhé třetiny dostali sokolovští výhodu přesilové hry a sehráli ji náramně, po pěkné souhře střílel opět Vojtěch Šik– 2:2. O tři minuty později využili přesilovku i domácí a Marek Frk poslal domácí opět do vedení – 3:2. Reakce hostů byla jednoznačná, rychle převzali iniciativu a pokoušeli se o zvrat v utkání. A tak tomu také bylo. Sokolov se rozjel, předčil domácí tým v rychlosti bruslení i v kombinaci a dařilo se mu také střelecky. V čase 29:25 skvěle tečoval Traplovu střelu Michael Čejka a vyrovnal na 3:3. V polovině 33. minuty šel už Baník do vedení, když další přesilovou hru zúročil Pavel Kuběna– 3:4. Přesně o dvě minuty později se prosadil opět hráč s číslem 11 Pavel Kuběna, když přesnou střelou z těžkého úhlu zvýšil na 3:5. Minutu poté dokončil sokolovský úder ve druhé části hry Matěj Zadražil – 3:6. Na konci druhé části tak svítil na ukazateli skóre stav 3:6 a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Definitivní tečka za domácími šancemi pak přišla po třinácti vteřinách poslední části hry. Hosté přidali sedmou branku, když se z mezikruží prosadil znova Matěj Zadražil – 3:7. V domácí svatyni poté nahradil Jelínka Hrstka a zápas se víceméně již dohrával. Pravda, oboustranně ve vysokém tempu, s řadou šancí na obou stranách, ale již bez brankového vyjádření. A tak Vlci zůstali v zápase bez bodového zisku, všechny body zaslouženě putovaly do Sokolova.

Baník své další utkání hraje na domácím ledě, když ve středu 13.2. hostí od 18.00 hodin druhý tým skupiny Sever, HC Klatovy.

Hodnocení trenéra: Po nepovedeném středečním utkání v Mostě jsme se připravovali na extrémně silného soupeře, kterému patřil úvod dnešního utkání. Od druhé třetiny jsme se díky zlepšenému pohybu a proměnění brankových příležitostí dostali do vedení, které jsme již udrželi do konce zápasu. Hráči zaslouží velkou pochvalu za to, že za nepříznivého stavu dokázali zápas otočit a poté kontrolovat. Tato velmi cenná výhra je pozvánkou na středeční domácí utkání s týmem Klatov, ve kterém budeme potřebovat silnou diváckou podporu a zároveň děkujeme všem fanouškům, kteří dnes vážili tak dalekou cestu, aby našemu týmu fandili.