• 57:27 M. Gebhart
  • 59:43 Hauzr (Pfister T.)

Béčko nastřílelo Rakovníku 11 gólů

První oficiální přípravné utkání má za sebou B-tým.

Neznámý, ale kvalitní soupeř čekal na znovuzrozené „béčko“ Sokolova. Domácí dopředu avizovali ztrátu několika opor, tudíž domácí tým byl doplněn hráči místního „B“ týmu i vzhledem k náročnosti programu Rakovníka (4 zápasy během týdne). Zvláště výsledek 1:3 ze čtvrtka s druholigistou z Letňan zvedal varovný prst. Při přečtení domácí soupisky sice byla znát absence Pospíšila, Jelínka a Vyskočila nicméně dobře známá jména „veterána“ Hegenbarta (Slaný, Řisuty), Konouvského (Kladno) či Japonce Okegawy (Kobra Praha, Kladno) dávalo jasné znamení o kvalitě domácích.

Mladí hráči se však papírové síly soupeře nezalekli a po akci 2 na 1 po přihrávce Romana Kašpara po několikáté dorážce byl úspěšný junior Jan Petrov - 0:1. Posléze měl Baník k dispozici přesilovou hru, ale po zajetí soupeře za obranu skóroval ve vlastním oslabení Okegawa na 1:1! V čase 6:10 si vzal slovo opět Roman Kašpar a dělovkou, která těžko říci kudy prošla přes nejistého brankáře Řenče a rázem to bylo 1:2. A to nebylo vše, ve 12 minutě tečoval střelu Navrátila do sítě přesně Roman Kašpar – 1:3!Domácím se nicméně povedla korekce, když časomíra ukazovala čas 13:05, se z mrtvého úhlu trefil za přispění hostujícího hráče Yuya Okegawa. Tento smolný gól však hráče Baníku nezlomil a jednogólový náskok vydržel až do konce třetiny.

Pokud až na špatně odehranou přesilovku, Sokolov odehrál první část dobře, vstup do druhé třetiny se černožlutým pranic nepovedl – v čase 21:37 po špatném střídání se Lukáš Pastier dostal pozdě na led a z přečíslení Rakovník k radosti svých fandů Rakovník vyrovnal na 3:3. Po této brance rozhodčí, kteří dosud nevylučovali za nic, se rozhodli trestat aspoň každý třetí faul, hra ztratila tempo a spád. Utkání se začalo kouskovat a bylo zbytečně vyhrocené. Otázkou bylo, kdo lépe udrží nervy na uzdě. Z našich hráčů třeba Pastier či junior Petrov poznali tvrdost soupeře, za naše barvy zase skvěle čistili Prachař či Bodnár. Ve fázi hry, kdy měl více ze hry Rakovník, se naopak trefil po sólu Filip Hauzr. Při hře 4 na 4 vystihl chybu obránce Michal Fečo a po individuální akci zvýšil na 3:5 a přivítal tak náhradního brankáře Bendla v brance Rakovníka! Šestý gól mohl přidat Sokolov v oslabení, kdy ujela dvojice Fečo - Salajka, ale slibná akce skončila překombinováním. Následná přesilovka 5 na 3 nebyla Sokolovem využita.

Ačkoli vstup do třetí třetiny se zdál podobný jako v třetině předchozí. Byli to paradoxně hostující hráči, když po přihrávce Kašpara, skóroval Ivan Říha a touto brankou zlomil definitivní odpor soupeře – 3:6. O minutu později Vlastimil Salajka v přečíslení místo očekávané střely zvolil nečekanou, ale přesnou nahrávku na zcela volného Romana Kašpara a ten tak zkompletoval svůj hattrick.O dalších pár vteřin později skvěle našel Ivan Říha před brankou zcela volného Jana Petrova, který neměl problém trefit odkrytou branku a zvýšil tak již na 3:8.Od této branky se domácí hráči snažili spíše trefovat soupeře a Okegawa předvedl hereckou etudu, jenže o tři metry dál stojící Pastier opravdu nemohl faulovat i kdyby chtěl, to uznala i dvojice rozhodčích.

O chvíli později devátou branku zaznamenal kapitán Ivan Říha po nahrávce Romana Kašpara. Krátká ztráta koncentrace znamenala snížení Petrem Kounovským na 4:9. V čase 53:56 k velké radosti střídačky z přečíslení skóroval Lukáš Pastier, který zaznamenal tedy 10. branku Sokolova a vysloužil si hlavně skandování svých spoluhráčů „basa, basa, basa“. Baník sice přežil poté vyloučení Bodnára, ale sotva tento defenzivní hráč naskočil zpět do hry, obrana propadla a domácí z akce tři na nikoho snížili na 5:10.Stínem utkání bylo zranění Romana Kašpara (ulomený zub) z poslední minuty. Svého zraněného spoluhráče, který v dnešním zápase zaznamenal 6 bodů (3+3) pomstil 17 vteřin před koncem utkání z přesilové hry Filip Hauzr - 5:11!

Doufejme, že na toto úspěšné vystoupení HC Baník Sokolov B naváže i v mistrovské soutěži, kterou začíná v sobotu 29. 9. 2018 na svém ledě proti celku Rokycan od 11:30 hodin. Srdečně jsou zváni všichni fanoušci Baníku.