Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, M. Rohan, Sičák "A", Kozák, Šafář, Podlipnik

Rachůnek, Gríger, Flek, Mikúš, Vlach, Beránek, Stloukal, Skuhravý "C", Gorčík, Křehlík, Balán "A", Kohout

Martin Pešout

Pohár patří Baníku, výtěžek z utkání SK Kontakt KV

Baník dosáhnul překvapivého vítězství. Na podporu sportovního klubu pro zdravotně postižené se vybralo přes 70 tisíc korun.

Odpoledne před Štědrým dnem patřilo v Sokolově zápasu O pohár hejtmanky Karlovarského kraje. Diváci se mohli těšit nejen na pěkný hokej, ale také na tombolu a autogramiádu, kde se vystřídal takřka kompletní tým domácích a také tři zástupci karlovarského týmu v čele s obětavým Václavem Skuhravým. Předzápas pak obstarali hráči základen obou klubů, kteří si zahráli před velmi pěknou kulisou. Následně pak hráči základny dělali společnost hráčům A-týmu při nástupu.

Baníku v zápase chyběla čtveřice opor Kvapil, Kovařík, Stříbrný a Švec, na druhé straně nastoupily Karlovy Vary bez brankáře Novotného a útočníka Lapšanského. Zápas sice nesl přízvisko charitativní, avšak nejednalo se o exhibiční tempo. Týmy sice nehrály příliš do těla, ale na ledě si toho také moc nedarovaly a hra měla spád.

Domácí druholigový Baník vstoupil do zápasu bez bázně a v úvodu si vypracoval několik příležitostí. Především šance Hoťka volala po gólu. Následně oba týmy nevyužily přesilové hry, ale v čase 12:27 se poprvé měnilo skóre, když Hrušku v bráně Sokolova překonal druhou dorážkou Jakub Flek – 0:1. Vedení Karlových Varů ale netrvalo dlouho, když za domácí vyrovnal Tomáš Vracovský – 1:1. V průběhu první třetiny hrály Vary ještě dvě přesilové hry, ale skóre se neměnilo.

Druhou třetinu začal Baník velmi dobře a David Hruška poslal svůj tým do vedení – 2:1. Poté Baník přežil další oslabení a ve 33. minutě střídajícího Kuchaře prostřelil Pavel Kuběna – 3:1. Střídali se gólmani i na druhé straně a ani Davidovi Fečovi nevydrželo čisté konto příliš dlouho. Jakub Flek prokázal nejen rychlé nohy, ale také šikovné ruce a svůj nájezd zakončil pod víko – 3:2. Jenže překvapivé dvoubrankové vedení vrátil Baníku ve 40. minutě Adam Rulík – 4:2.

O druhé přestávce na led nastoupili hráči Staré gardy Baníku, kteří předali zástupkyním SK Kontakt Karlovy Vary šek na 10000 Kč, když mezi sebou bývalí hráči Sokolova uspořádali sbírku.

A i do třetí třetiny vstoupili domácí velmi dobře,  Tomáš Vracovský dokonce zvýšil na 5:2. To už musely Karlovy Vary zvýšit obrátky a dokázaly si vypracovat převahu. Na hráčích Baníku sice bylo čím dál tím více znát, že se vrátili z utkání v Nymburku po půlnoci, ale o to víc sokolovští hokejisté hráli týmově a obětavě. Z převahy však Energie dosáhla gólu na 5:3, když úspěšným střelcem byl Václav Skuhravý.

V čase 50:00 byla hra přerušena, aby se sportovnímu klubu pro zdravotně postižené SK Kontakt Karlovy Vary předal šek výtěžku z utkání. Na led se tak dostavili členové a zástupkyně klubu. Z rukou hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Mráčkové – Vildumetzové a prezidenta HC Baník Sokolov Václava Dobřemysla byl předán šek na 60305 Kč, což byl výtěžek nejen z tomboly, ale také výtěžek ze vstupného a 6000 Kč přispěli hráči A-týmu Baníku. Dva tisíce pak přinesla dražba dresu Milana Čejky z Fifty game. Dres vydražil pan Roman Tomášek. Celkem tak charitativní zápas přinesl pro SK Kontakt Karlovy Vary 70305 Kč.

Po přerušení mohl zvýšit skóre Trapl, ale šestý gól nepřidal. Poté si Energie znovu vypracovala převahu, ale domácí bránili srdnatě a nechtěli se svého náskoku vzdát. Nakonec baníkovci odolali a se závěrečnou sirénou mohli slavit překvapivé vítězství 5:3. Z rukou hejtmanky Mgr. Jany Mráčkové – Vildumetzové pak kapitán týmu Tomáš Rohan převzal pohár, který se tak po roce vrací do Sokolova.

Diváci měli možnost sledovat zajímavé utkání a bojovný výkon druholigového Baníku, který se svého silnějšího soupeře nezaleknul. Karlovy Vary se sice v závěrečné třetině dostaly do tlaku, ale dnes to na obětavý domácí tým nestačilo. Zápas ani jeden z týmů nevypustil, byl to však Baník, který k utkání přistoupil zodpovědněji a především ve hře dozadu byl pozornější. Sokolov si tak pro své fanoušky přichystal pěkný dárek. Ale co je nejdůležitější, na handicapované sportovce se vybrala opravdu krásná suma.

Karel Mlejnek:
Za prvé chci poděkovat oběma táborům a všem lidem, kteří podpořili SK Kontakt Karlovy Vary. Za druhé chci popřát všem v Karlovarském kraji krásné Vánoce a jen to nejlepší v roce 2019. Za třetí chci poděkovat našemu týmu za přístup k dnešnímu utkání.