NED Hockey Nymburk
Rozhodčí: Vyštejn - Beneš, Kurtin, tresty: 7:6
Vyloučení - 2 min.: 7:6
Střely: 19:39, počet diváků: 420
  • 03:33 Stříbrný (Tomeček J., Zadražil)
  • 21:00 Burda (Wiencek)
  • 29:50 Vracovský (Stříbrný, Vodička)
  • 47:52 Vrána J. (Kuběna, Michálek)
  • 49:38 Hruška D. - TS
Děčín - Vrchlabí 4:5, stav série 0:2
Most - Jablonec 4:3, stav série 2:0
Kolín - Klatovy 4:3, stav série 2:0
Soupiska NED Hockey Nymburk

Krofta (Mašek D.)

Kříž "A", Tržický, Mašek J., Rittig, Knesl "C", Jirásek

Stehlík, Bičiště "A", Král, Burda, Kuzďas, Foerster, Vasilev, Moravčík, Smejkal, Wiencek, Eis, Kačírek

Trenér:

Pavel Bičiště

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Baník zvítězil proti Nymburku i podruhé

Ve druhém čtvrtfinále zvítězil Baník na ledě Nymburka 1:4 po třetinách 0:1, 1:1, 0:2.

Úvod zápasu byl vyrovnanější než v předešlém utkání, ale ve 4. minutě si důrazně před bránou počínal Josef Stříbrný a dorážkou posla Baník do vedení – 0:1. To baníkovské hráče povzbudilo a hosté si vytvořili převahu. Paradoxně z tempa je však dostaly následné dvě přesilové hry. Postupem času se hra vyrovnala, a protože domácí nevyužili svou velkou šanci, do kabin odcházel s mírným vedením Baník.

Druhá třetina začala lépe pro domácí. Chvilková nepozornost umožnila uniknout Wienckovi kolem mantinelu a dorážející Václav Burda se nemýlil – 1:1. Vstřelený gól nalil Nymburku krev do žil, navíc měli domácí přesilovou hru, ale stav zůstával nerozhodný. A to i po situaci, kdy se do sóla dostal Martin Trapl. Ve 30. minutě ale rozradostnil několik desítek hostujících fanoušků Tomáš Vracovský, který povedenou překonal jinak dobře chytajícího Kroftu – 1:2. Následně Baník přečkal sérii vyloučení, což bylo pro další vývoj klíčové. Po čtyřiceti minutách tak Sokolov vedl 1:2.

Do třetího dějství vstoupil Baník aktivně. Vypracoval si několik nadějných příležitostí, ale Krofta svými zákroky držel svůj tým. Na druhé straně se výborně prezentoval i Tomáš Závorka. A v nejvhodnější okamžik přišel třetí gól, kdy vyraženou střelu do brány uklidil Jakub Vrána- 1:3.

Zanedlouho přidal Baník čtvrtý gól. V úniku byl faulován Zadražil, k trestnému střílení se postavil David Hruška a přesnou střelou do šibenice nedal gólmanovi šanci – 1:4. Tento gól Baník uklidnil, hosté kontrolovali situaci a na ledě se měnily již jen počty hráčů při vyloučení. Druhý zápas tak Baník dovedl do vítězného konce, především kvůli bojovnosti, týmovému výkonu a výbornému Tomášovi Závorkovi.

Baník se tak ujal vedení v sérii 2:0 a ve středu již může rozhodnout o postupu do semifinále. Poslední krok ale bývá nejtěžší, a proto sokolovští hokejisté budou spoléhat i na pomoc svých fanoušků, kteří do Nymburka přicestovali ve velkém počtu a vytvořili týmu domácí kulisu.

Středeční utkání se hraje od 18:00 hodin.

Karel Mlejnek:
Měli jsme velmi dobrý a organizovaný vstup do  utkání. Vykolejili nás z dobrého rytmu naše nepovedené přesilovky. Gólem na 1:2 jsme se vrátili k solidní hře, kterou jsme dovedli utkání do vítězného konce. Velmi chci za celý tým poděkovat hojné účasti a podporování našich fanoušků.