Kříž "A", Tržický, J. Mašek, Rittig, Knesl "C", Jirásek

Stehlík, Bičiště "A", Král, Burda, Kuzďas, Forster, Vasilev, Moravčík, Smejkal, Wiencek, Eis, Kačírek

Pavel Bičiště

Baník porazil Nymburk i potřetí a postupuje

Baník postupuje do semifinále play-off. Rozhodnul o tom třetí zápas v Sokolově, který Baník vyhrál 8:0 po třetinách 0:0, 2:0, 6:0. Nutno však podotknout, že výsledek neodpovídá průběhu zápasu.

Nymburk, pokud chtěl prodloužit sérii, musel v Sokolově zvítězit a jeho hráči dali do zápasu vše. V úvodu byli hosté lepším týmem a varováním byl samostatný nájezd Stehlíka, kterého ale perfektně vychytal Tomáš Závorka. Hosté byli i nadále aktivní a Baník se do hry dostával jen velmi obtížně. Na obou stranách zůstaly nevyužity i přesilové hry, a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:0.

I druhá třetina byla zpočátku vyrovnaná, ale postupem času přeci jen začal převahu získávat Baník. Nymburk však i nadále příkladně bojoval, a i sokolovská defenziva v čele s Tomášem Závorkou musela být neustále v pozoru. V brankáři Baníku však měli jeho spoluhráči velkou oporu, nejen dnes, ale v celé sérii. Další klíčový okamžik přišel ve 35. minutě, kdy bylo odpískáno trestné střílení (dle všeho správně), ale Stehlík proti Závorkovi neuspěl. Následně přišlo vyloučení Krále, střelu Šika nejprve zastavila tyč, aby o několik chvil později, nikdo jiný než Josef Stříbrný, otevřel účet zápasu – 1:0. Josef Stříbrný tak vstřelil ve všech třech duelech první branku. O dvě minuty později si pak čtvrtá formace vytvořila tlak, Šik předložil přihrávku před bránu Michaelovi Čejkovi, který propasíroval puk do brány – 2:0. Do třetí třetiny tak Baník nastupoval s náskokem dvou gólů.

Velmi důležitá pak byla 44. minuta, kdy nejprve Lubomír Kovařík zapracoval před bránou Krofty a dostal puk za brankovou čáru – 3:0, aby pak vzápětí Tomáš Vracovský po střele Stříbrného upravil na 4:0. Tímto bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto. To však nebránilo sokolovským hokejistům, aby zaplněné publikum pobavili dalšími góly. V 53. minutě pak přejel modrou čáru Pavel Kuběna a jeho rána se zastavila až v síti – 5:0. V 57. minutě první útok zakombinoval a na konci povedené akce zakončoval Tomáš Vracovský – 6:0. Ale to ještě nebylo vše. V 58. minutě se za bránou uvolnil Martin Trapl, vyjel si před brankáře, kterého následně překonal – 7:0. To již bylo příliš na jinak dobře chytajícího Kroftu, jenž odjel na střídačku. Ale ani náhradník David Mašek neudržel čisté konto. V poslední minutě totiž Tomáš Vracovský dokonal hattrick a uzavřel účet zápasu - 8:0.

Ačkoliv výsledek posledního utkání svádí k dojmu, že byl zápas jednoznačný, není tomu tak. Nymburk byl dlouhou dobu ve hře a v klíčových momentech Baník podržel brankář Závorka. Poté ale baníkovci zahájili kanonádu, a nakonec mohli domácí se svými skvělými fanoušky slavit zasloužený postup do druhého kola play-off.

I když tomu výsledky série neodpovídají, sokolovští hokejisté odehráli s Nymburkem těžké zápasy, za které si mladý tým soupeře zaslouží uznání. Emoce samozřejmě v play-off hrály svou roli, přesto děkujeme soupeři za seriózní sérii.

V semifinále se tak Baník utká buď s Kolínem nebo s Mostem (pokud postoupí). Jasno je o termínech zápasů. Doma Baník začne ve středu 13.3. od 18:00 hodin. První výjezd pak bude v pátek 15.3., kdy se bude hrát od 18:00, v případě Kolína v 18:07.

Karel Mlejnek: Nechci mluvit o tom, že poslední krok je nejtěžší. Samotné utkání bylo extrémně těžké na psychiku hráčů. Ta psychika nám svazovala nohy. Na soupeři bylo vidět, že nechce ještě skončit sezonu. Klíčem k vítězství byl chycený samostatný nájezd ve třetí minutě a chycené trestné střílení ve druhé třetině. To si myslím, že byly klíčové okamžiky celého zápasu. Mužstvo v těchto momentech podržel Tomáš Závorka. Tím, že jsme vzápětí dali gól tři minuty před koncem druhé třetiny a ihned druhý, tak jsme utkání defacto rozhodli. Třetí branka a vstup do třetí třetiny pak zápas definitivně zlomila. Za stavu 3:0 není utkání nikdy vyhrané, ale dalšími góly jsme dovedli zápas do vítězného konce. Jsme extrémně rádi za postup do druhého kola a v žádném případě to nebylo tak, že to byly jednoduché zápasy. Byla to těžká série a hráčům patří velké poděkování za to, jak přistoupili a zvládli celou sérii. Nám nezbývá nic jiného, a chceme, abychom se připravili na sérii druhou. Zároveň bych ale chtěl poděkovat všem fanouškům za mohutnou podporu.