Polák, Urbánek, Žítek, Kuncl "A", Fučík

T. Přeučil "A", Hrdlička, Beran, Vašíček, Kýhos, Nedrda "C", Mical, Mála, Čmolík, Smolka

Vladimír Machulda

Baník přestřílel Mostecké Lvy

V prvním semifinále mezi Sokolovem a Mostem vidělo 1110 diváků hned 14 gólů. Hned devět jich padlo do sítě Mosteckých Lvů a Baník tak zvítězil 9:5 po třetinách 3:0, 4:4, 2:1.

Hosté před zápasem uvízli v koloně u autonehody a tak zápas začal s mírným zpožděním. A Baník do něj vstoupil výborně. Pavla Kuběny jako by si před bránou nikdo nevšímal a sokolovský útočník uklidil puk do sítě – 1:0. Následně přišly dvě přesilové hry Baníku a druhá byla využita, když se prosadil Jakub Vrána – 2:0. Zanedlouho přidal Vracovský i třetí gól, ale ten nejen, že nebyl uznán, ale navíc byl sokolovský útočník vyloučen. V oslabení se Baník ubránil a třetího gólu se v první třetině přeci jen dočkal. Jakub Vrána si poradil výborně s obráncem, krásně přihrál Martinovi Čurdovi před poloodkrytou bránu a ten nezaváhal – 3:0.

Ve druhé třetině se roztrhnul s góly pytel. Nejprve Matěj Zadražil a po něm Tomáš Vracovský zvýšili již na 5:0 a donutili brankáře Štěpánka vystřídat. Baníkovci uvítali Kovaříka v bráně dvěma tyčkami v krátkém sledu. A v 31. minutě se prosadili i hosté, když na 5:1 snižoval Tomáš Přeučil. Ve 35. minutě to bylo již jen o tři góly, když skóroval Martin Michal – 5:2. Jenže to nebylo ve druhé třetině ani zdaleka všechno. Nejprve zvýšil vedení Baníku povedenou ranou Pavel Kuběna, Pavel Smolka vzápětí snížil na 6:3, aby opět ihned vrátil čtyřbrankový náskok Baníku David Hruška – 7:3. Do konce druhého dějství však ještě korigoval skóre Pavel Smolka – 7:4.

V úvodu třetí třetiny Baník hrál v oslabení, ubránil se, ale Most měl další šance. Ve 47. minutě pak Tomáš Rohan skočil obětavě do střely, svému parťákovi v bráně Tomášovi Závorkovi puk přizvedl a ten zapadnul do brány. Šťastným střelcem byl Roman Fučík -7:5. Uklidnění však přinesla 51. minuta, kdy se po pěkné individuální akci prosadil Jakub Vrána – 8:5. Poslední slovo si pak vzal Baník, když Vodičkovu střelu od modré tečoval před bránou Jan Bečvář – 9:5.

V prvním utkání tak Baník svého soupeře předčil. V utkání převažovali útoky před obranami a diváci se dočkali 14 gólů. Další zápas hraje Baník na ledě Mosteckých Lvů v pátek 15.3. od 18:00. Doma pak sokolovští hokejisté nastoupí v neděli 17.3. od 17:30 hodin.

Karel Mlejnek: Jsme samozřejmě rádi za to, že v sérii vedeme 1:0. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a měli jsme utkání pod kontrolou. Bohužel, přesně od poloviny zápasu jsme určitou lehkovážností, která do play-off nepatří, tak jsme nalili soupeři klid do žil. Doufám, že si tyto chyby uvědomíme. Měli jsme tam dvě tyčky za stavu 5:0, dál tam byl přeskočený kotouč před prázdnou bránou. A pak už to jde tzv. na levačku, kdy to nejde, jak by si tým představoval. Určitou lehkovážností jsme nebyli na místech, kde jsme měli být. Na druhou stranu, hráli jsme utkání po týdnu, a to vše se na tom mohlo podepsat. Resume je zkrátka takové, že jsme vyhráli první třetinu, vedeme po první třetině 1:0 a musíme se co nejlépe připravit na páteční zápas. Pokusíme se a chceme uspět.