Vágner, Muška, Havránek, Vašíček "A", Bendík "A", Voženílek, Jirků "C"

Matějček, T. Půlpán, Pšurný, Hozák, A. Půlpán, Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha

Václav Baďouček, Petr Hlaváč

Po nájezdech zvítězilo Vrchlabí

Třetí finálový zápas vyzněl šťastněji pro hosty z Vrchlabí, kteří na západě Čech zvítězili 3:4 po samostatných nájezdech

Domácí tentokrát do zápasu nevstoupili dobře. Baník se dostával obtížně do tempa a výsledkem byl gól ze čtvrté minuty, který zaznamenal Pavel Mrňa, po pěkné akci Havránka a Urbana – 0:1. Baník se sice snažil o vyrovnání, ale v první třetině působil vlažnějším dojmem než v předešlých utkáních. Navíc ve 12. minutě přidali hosté druhý gól, který vstřelil Jakub Muška – 0:2. Snížení nepřinesly ani následné dvě přesilové hry a Vrchlabí tak po první třetině vedlo o dva góly.

Do druhé třetiny ale vstoupil jiný Baník. Jeden z největších bojovníků na ledě Lubomír Kovařík hned v úvodní minutě snížil na 1:2 a vrátil tak Sokolov do zápasu. Navíc o minutu později vystřelil od modré Michálek, Jakub Vrána šikovně tečoval a bylo rázem srovnáno – 2:2. Baník byl na koni, ale ihned vzápětí přišel nešťastný faul a v přesilové hře Pavel Mrňa vrátil Vrchlabí vedení na jeho stranu - 2:3. Jenže to již žily i tribuny a bylo znát, že Baník zapnul na vyšší obrátky. Na ledě se přitvrdilo, souboje se začaly dohrávat, a hlavně Sokolov se hnal za vyrovnáním. A dočkal se. Kuběna nalil přihrávku Vojtěchovi Šikovi, který z voleje prostřelil Soukupa a bylo srovnáno – 3:3. Druhá třetina patřila Baníku, ale skóre se v ní již neměnilo.

Třetí dějství začalo oslabením Baníku, ale domácí se ubránili, stejně jako hosté o několik minut později. Ve 47. minutě mělo Vrchlaabí velkou šanci strhnout vedení na svou stranu, ale Bednář trestné střílení neproměnil. Šance měl poté i Baník, ale neuspěl. A protože podobně si počínali v závěru i vrchlabští, kterým patřila poslední desetiminutovka, zápas šel do prodloužení.

To bylo opatrnější, ani jeden tým nechtěl udělat chybu, a tak asi největší příležitost měl Berger v 67. minutě, ale Závorka odolal. Rozhodnutí tak musely přinést nájezdy. V nich dominovali hosté, kteří proměnili tři nájezdy ze čtyř, a protože na sokolovské straně skóroval jen Kovařík, z výhry se radovalo Vrchlabí.

Baníku se dnes nepovedla první třetina. Za to, jakým způsobem se ale Baník dokázal vrátit do zápasu

a jak následně bojoval, za to zaslouží pochvalu. Ve střelecké loterii pak měli více štěstí hosté. Sokolovští hokejisté však ještě neskládají zbraně a v sobotu pojedou do Vrchlabí s jednoznačným cílem, vrátit sérii v pondělí 1.4. na domácí led.

Karel Mlejnek: Po prvním utkání této série jsme avizovali, že budeme ti, kteří budou chtít extrémně nabourat jednoznačně ambiciózní předsezonní plán soupeře. Myslím si, že mimo první třetiny, jsme v dnešním zápase tuto roli naprosto splnili. Bohužel, samostatné nájezdy nám nevyšly, ale je to tak nastavené, že to rozhoduje série. Samozřejmě nás to mrzí, ale za mužstvo říkám, že v sobotním utkání se budeme maximálně snažit o to, abychom vrátili sérii zpátky domů. V žádném případě si nemyslím, že jsme v dnešním utkání byli horším týmem. Myslím si, že z naší strany bylo utkání minimálně vyrovnané. Předvedli jsme dnes velkou zábavu pro diváky. Jsem šťastný , že náš klub, který je bez závazků, je zdravý a pracujeme v něm na všech frontách od mládeže až po A-tým, může tuto zábavu divákům nabídnout. Znovu říkám, se všemi splněnými závazky se popereme o to, abychom vrátili sérii zpátky do Sokolova.