Jebavý, Chalupa, Kužel, Sklenička, Špelda, Šteiner, Čelikovský

Hrdel "A", Babka, Malý, Kubeš "C", Matějka, A. Půlpán, Finstr, Stromko "A", Markulinec, Divíšek

Zdeněk Pata, Radek Kampf

S Berounem prohra na nájezdy

V pátém kole baráže proti poslednímu Berounu získal Baník bod, když o konečném výsledku rozhodovaly až nájezdy. Za Sokolov se v první třetině trefil Ladislav Boušek a další góly padly až ve třetí části. Po vyrovnání šel Baník do vedení po gólu Sýkory, ale hosté znovu vyrovnali. V prodloužení se stav neměnil a v nájezdech se trefil pouze bývalý hráč Baníku, nyní berounský Jan Divíšek.

Baník vstoupil do utkání velmi dobře a vytvořil si úvodní tlak. Brzy také přišel první gól, když střelu Parýzka vyrazil Mastík před sebe a Ladislav Boušek uklidil puk do brány – 1:0. Následně měl Sokolov výhodu přesilové hry, ta však zůstala nevyužita. Poté si početní výhodu vyzkoušel i Beroun a při vyloučení Tomečka měli hosté dokonce ve hře o dva hráče více, ale neprosadili se. Když už byl Baník ve čtyřech, do úniku se po přihrávce Tomáše Rohana dostal Vojtěch Šik, jenže si vylámal zuby na Mastíkovi. V přesilovce se Medvědi neprosadili, ale aspoň otupili úvodní převahu domácích a hra se vyrovnala.

Na další šanci se čekalo až do 18. minuty, když ve dvou ujížděli na jediného obránce Sýkora s Hudákem, druhého jmenovaného však vychytal Mastík. V další přesilovce měli gól na hokejce berounští, konkrétně Babka, ale Habal předvedl skvělý zákrok a hostující útočník sokolovského brankáře mohl jen uznale poklepat po betonech. První třetina tak skončila vedením Baníku 1:0.

Začátek druhé třetiny byl vlažnější a také plný nepřesností. Ani jeden tým se nedostával do souvislejšího tlaku nebo větší šance. Ta přišla až ve 31. minutě, nechybělo moc a bylo vyrovnáno. Na brankovišti před Habalem operovala hned trojice útočníků Berouna, kteří se postupně dostali do velkých šancí, Habal se ale překonat nenechal a když hostující hráč netrefil ani prázdnou bránu, stav zůstával nezměněn. A stejně tomu tak bylo po akci Dobřemysla, který se prodral až před Mastíka, jenže znovu byl úspěšný berounský gólman.

V úvodu třetí třetiny byl vyloučen Vaněk, a když nešťastně vyhodil puk na střídačku Tomeček, šel Baník do tří. Dlouho Baník odolával, pak se však ke střele dostal Jiří Jebavý, kterému střela nesedla, ale puk si našel cestu do sítě – 1:1.

Nerozhodný stav netrval dlouho. Ve 47. minutě mohl Kverka dvakrát vystřelit, dvakrát se však rozhodl k přihrávce, která nevyšla. Napotřetí ale po pěkné akci Kverka nabil Tomášovi Sýkorovi, jenž prostřelil Mastíka – 2:1. V 51. minutě však bylo znovu vyrovnáno. Na modré čáře dostal prostor a čas Lukáš Špelda a propálil Habala – 2:2.

Závěr byl dramatický. Nejdříve měli přesilovku hosté, ale faulem se provinil Malý a hrálo se ve čtyřech. Poté nebezpečně pálil Parýzek, bohužel jen do hrudi Mastíka. Poté byl v 55. minutě vyloučen Půlpán a Baník tak měl šanci na strhnutí zápasu na svou stranu. Jenže přesilovka se domácím vůbec nevydařila. Naopak v 57. minutě zatáhl za záchrannou brzdu Ruprecht, když fauloval unikajícího soupeře. Trestné střílení se sice nepískalo, ale Baník šel do čtyř. V přesilové hře měl obrovskou šanci Chalupa, avšak Habal se skvěle přesunul a proti střele zasáhl. Zanedlouho pak stejný hráč trefil tyč. Přesilovka tak zůstala nevyužita, a protože se v posledních minutách nic neudálo, zápas šel do prodloužení.

V něm se nerozhodlo, když nejblíže byl gólu Říha, ale Mastík jeho střelu vykopl špičkou betonu. Vítěze tak musely určit nájezdy. Do nich se zapojil i bývalý hráč Baníku Jan Divíšek, který do utkání jinak nezasáhl.

V prvních třech sériích dokázali gólmani všechny pokusy zlikvidovat. Rozhodnout mohl Vaněk, který dokázal Mastíka překonat, ale berounského brankáře zastoupila tyč brány. Až v šesté sérii byl úspěšný Jan Divíšek a Baník tak musel také proměnit. Po chvíli váhání na sokolovské střídačce vzal nakonec odpovědnost na sebe kapitán Dobřemysl, ale ani on nebyl úspěšný. Beroun se tak mohl radovat se zisku bonusového druhého bodu.

Prohrou na nájezdy si Baník situaci v baráži zkomplikoval. Teoretická šance však stále žije. Sokolovští hokejisté ale musí ve všech zbývajících zápasech zvítězit a čekat na výsledky dalších zápasů. Hráči však ještě zabojují a budou se snažit tabulkou zamíchat.

Další zápas čeká Baník hned v pondělí 14.4.2014 a to znovu na domácím ledě. Od 17.30 hodin mu bude soupeřem prvoligový celek Mostu.