Kocián (Rozum)

Malý, Polák, Kolibár, Jedlička, Švaříček, Knesl

Luňák, Venkrbec, Stejskal, Šebek, Černý, J. Jurík, Coufal, Duba, Kučera, Belay, Antončík, D. Jurík

Baník urval proti Prostějovu dva body

V 8. kole baráže o první ligu přijel do Sokolova silný celek Prostějova. Ten ukázal svoji sílu, nicméně Baník, který vedl již 3:0, urval v utkání dva body, když vyhrál 4:3 po samostatných nájezdech.

Do zápasu vstoupili hosté velmi aktivně a zasypali Habala několika střelami. Baník se pokoušel vymanit z tlaku, ale to se příliš nedařilo. V 6. minutě dokonce hosté vstřelili gól, ale ten nebyl uznán, neboť hlavní rozhodčí přerušil hru pro postavení hráče v brankovišti. Na druhé se straně se zanedlouho dostal do sólového nájezdu Dobřemysl, vstřelil také gól, ale rovněž nemohl platit, protože byl puk úmyslně kopnut do brány.

Ve 12. minutě se Baník vymanil z tlaku. Po pěkné a rychlé kombinační akci Dobřemysla s Bouškem zakončoval do odkryté brány Marek Švec – 1:0. Zanedlouho bylo na sokolovském zimním stadionu ještě veseleji. Po spolupráci bratří Rohanů se před bránou zjevil Miroslav Hudák a dostal puk za brankovou čáru – 2:0.

Domácí tým rázem ožil a s ním také publikum. V 16. minutě měli hosté první přesilovku, tu Baník ubránil a při jejím konci se domácí dostali do brejku. Ten podpořil i Parýzek, jenž se vracel z trestné lavice a puk se k němu dostal od Kverky. Na konci akce nakonec byl Tomáš Rohan, jenž překonal Kociána – 3:0.

V závěru první třetiny mohli domácí své vedení ještě navýšit, když v přesilové hře měl před sebou odkrytou bránu Dobřemysl, ale neproměnil. I tak ale Baník odcházel do šaten za bouřlivého potlesku a s vedením 3:0, přestože daleko více ze hry měli hosté.

Druhou třetinu začínal Baník přesilovkou a v ní měl dobrou příležitost Tomáš Rohan, bohužel pro domácí však neproměnil. Hosté měli i nadále převahu, ale ta nebyla tak výrazná jako v první třetině. Ve 27. minutě ale již Prostějov skóroval. Ve skrumáži před bránou se nejlépe zorientoval Frank Kučera a procedil puk přes ležícího Habala – 3:1. To již bylo publikum ve varu, neboť nesouhlasilo s několika výroky rozhodčích.

Vzápětí šel Baník znovu do čtyř, ale ubránil se a Tomáš Rohan si vykoledoval také faul. Poté co skončila hra 4 na 4, přišla zničehonic nepříjemná chvíle pro Sokolov, když se puk odrazil od tyče.

Tlak Prostějova však postupně opadával a Baník začínal hrát s hosty vyrovnanou partii. Do konce třetí třetiny se stav již nezměnil a domácí tak vedli 3:1.

V začátku třetí třetiny se čekal tlak Prostějova. Hosté sice byli aktivnější, ale do šancí se nedostávali. Jenže přišla 46. minuta. Habal vyjel proti nahozenému puku k mantinelu, ten se však nešťastně odrazil přímo k volnému Šimonovi Antončíkovi, jenž do prázdné brány snížil na 3:2.

Poté se na ledě odehrával obrovský boj s nasazením na obou stranách. V 55. minutě měl na hokejce čtvrtý gól Sýkora, ale netrefil bránu. A hosté trestali. Nejprve v útočném pásmu rozhodčí pustili zákrok na Dobřemysla, poté se hra přesunula do obranné třetiny Baníku, Vladimír Stejskal objel bránu a překonal Habala – 3:3.

V nervózním závěru došlo na ledě k několika sporným zákrokům, ale nevylučovalo se. Baník měl na konci více ze hry, tlačil se do zakončení, ale gól již nepadl a zápas šel do prodloužení.

V nastaveném čase byl Sokolov aktivnější, ale v 63. minutě mohlo být rozhodnuto, když Prostějov trefil další tyč. V závěru prodloužení vyhodil puk mimo ledovou plochu Jedlička a Baník měl přesilovku. V ní však neskóroval a na řadu tak přišly nájezdy.

Za Prostějov neuspěli Černý s Venkrbecem, naopak za Sokolov proměnili Jakub Ruprecht i Jaromír Kverka. Baník se tak mohl radovat se zisku druhého bodu.

Po zápase celý stadion aplaudoval výkonu domácích borců a také jim děkoval za skvělou sezonu. Zápas byl velmi zajímavý a dramatický, dojem z celého utkání však kazí výkon rozhodčích…

Ziskem dvou bodů se Baník v tabulce srovnal s Mostem. Severočeši však mají o jeden odehraný zápas méně. Ve středečním zápase v Berouně tak bude mít Sokolov o co hrát. Při případné výhře však Baník musí doufat v prohru Mostu buď v Kolíně, nebo s Prostějovem. Pořípadě by Jestřábi museli ve dvou zápasech získat méně než dva body.

Za výkon a vlastně celou sezonu hráči zaslouží obrovskou poklonu. Ve středu však fanoušci pojedou ještě do Berouna, kde svým borcům poděkují! Věříme v hojnou účast…