Špelda, Chalupa, Jebavý, Sklenička, Čelikovský

Vrba, Babka, Matějka, Stromko, A. Půlpán, Malý, Hrdel, Kubeš, Finstr, Markulinec

Pata, Kampf

V Berouně výhra, na postup to však nestačí...

V závěrečném kole baráže porazil Baník Beroun na jeho stadionu 5:3. Získané tři body na postup do první ligy však nestačí. Baník končí v barážové tabulce na třetí příčce.

Pošesté v letošní baráži se Baník představil v domácím prostředí. Do Berouna totiž přijela hráče podpořit a rozloučit se s nimi více než stovka sokolovských fanoušků.

Domácí tým opět musel řešit problém s gólmanem. Do brány nakonec šel obětavě obránce Kužel, který si rozhodně nepočínal špatně a připsal si několik pěkných zákroků. Nutno podotknout, že hráči Baníku „nově zrozeného“ brankáře trochu šetřili a tomu odpovídala i četnost a především razance střel.

Úvod zápasu byl poměrně vlažný a byli to domácí, kteří měli více ze hry. Baník se dlouho k ohrožení brány nedostával. Až v 9. minutě poprvé pořádně vystřelil na Kužela z levé strany Ladislav Boušek a byl z toho hned gól – 1:0. Vzápětí si berounský strážce brány připsal první pěkný zákrok proti šanci hostů.

V 11. minutě hráli domácí přesilovou hru a nastřelili dokonce tyčku. Baník se ubránil i v dalším oslabení a v 16. minutě si také hosté vyzkoušeli početní výhodu. V ní pálil nebezpečně Vaněk, ale Kužel si poradil. První třetina tak skončila za stavu 0:1.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Chalupa a zanedlouho se do sebe pustili dva bývalí spoluhráči z karlovarské juniorky Půlpán a Vaněk. Rozhodčí oběma kohoutům udělili trest 2+10 minut. Ve 23. minutě se dočkali gólu i domácí, když se prosadil Zbyněk Hrdel – 1:1. Celý stadion v tu chvíli věděl i vývoj druhého zápasu (jenž trochu nepochopitelně začínal dříve), kde Most vysoko vedl nad Prostějovem a bylo více než jasné, že zápas v Berouně se bude dohrávat víceméně již jen z povinnosti.

Na začátku 27. minuty sehrál Beroun v přesilové hře pěknou kombinační akci a na jejím konci byl Jakub Stromko – 2:1. Baník na chvíli zvýšil otáčky a výsledkem byly dvě nebezpečné situace před Kuželem. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Ve 28. minutě Míra Hudák pěknou střílenou přihrávkou našel Ivana Říhu, jenž umístil kotouč přesně – 2:2.

Zbytek druhé třetiny příliš hokejové krásy již nenabídl. Pouze domácí Kužel si svými zákroky několikrát vysloužil potlesk publika.

Do třetí třetiny vstoupil Baník přeci jen aktivněji a na ledě to bylo znát. Kužel se měl co otáčet, ale odolával až do 45. minuty. V ní střelu Martina Rohana od modré čáry tečoval jeho bratr Tomáš Rohan a Baník vedl 2:3. O dvě minuty později Sokolov zvýšil své vedení. Tomáš Rohan zpoza brány našel najetého Martina Parýzka, jenž Kuželovi nedal sebemenší šanci – 2:4. Za chvíli to však bylo zase jen o gól, když po podobné situaci jako v předešlém případě si sjel na přihrávku Aleš Půlpán a překonal Habala – 3:4.

Ve zbývajícím čase Baník kontroloval hru a nepouštěl Beroun do šance. Směrem dopředu se Sokolov snažil přidat další góly, ale hráči zároveň brali ohledy na Kužela v bráně Berouna. Ten si i tak přispal několik na obránce skvělých zákroků a dá se říci, že podržel svůj tým. V 58. minutě však berounský gólman neměl nárok proti nájezdu Jaromíra Kverky, který tak potrestal hrubku domácího Skleničky – 3:5.

Do konce zápasu se skóre již neměnilo a Baník si tak v závěrečném zápase sezony 2013/2014 připsal další tři body do barážové tabulky. Ty však nakonec na postupovou příčku nestačily. V druhém utkání totiž Most porazil Prostějov vysoko 7:2 a zajistil si tak setrvání v první lize.

Hokejisté Baníku se však rozhodně nemají za co stydět. Hráči byli ve hře o první ligu až do posledních chvil. Asi jen málokdo by před sezonou tipoval, že se Sokolov dostane až do baráže, kde získá velmi solidních 15 bodů. Baníkovci to však dokázali a mají za sebou skvělou sezonu.