Staněk, Pleva, Smejkal, Kolda, Jícha, Šír

Štěpánek, Kaňka, Krupka, Vítek, Kotlík, Man, Kunstmüller, Hron, Zídek

Martin Sobotka

Se Žďárem první domácí prohra

V sedmém kole druhé hokejové ligy do Sokolova zavítal Žďár nad Sázavou. Navzdory tomu, že dle postavení v tabulce byl favoritem domácí tým, tři body nakonec putovaly na pomezí Čech a Moravy. Na výsledku 0:4 má největší podíl skvělý gólman Sláma a pak také první útočná formace Žďáru.

Místo v bráně Baníku tentokrát zaujal Habal, v útoku se pak poprvé představil karlovarský junior Daniel Hroch. Jinak zůstaly formace prakticky nezměněny.

Před utkáním poděkovali zástupci klubu Zdeňkovi „Čendovi“ Soprovi za jeho dlouholeté služby. Jeden z největších bojovníků Baníku totiž ukončil svou aktivní kariéru.

Samotné utkání začalo vlažněji než předchozí utkání, ale hned od samého úvodu bylo znát, že do Sokolova přicestoval kvalitní soupeř. Na větší příležitost se čekalo do 6. minuty, kdy se pěkně prosmýkl obranou T. Rohan, našel Bouška, jenže ten poskakující puk před odkrytou bránou netrefil.

Skóre se měnilo zanedlouho na druhé straně. Urostlý Petr Štěpánek uplatnil svou sílu, přetlačil sokolovského obránce, a ačkoliv nebyl v ideální pozici, doslova plácl do kotouče a ten prošel do brány – 0:1. Asi málokdo v tu chvíli tušil, že tento gól byl vítězným.

Následně začalo baníkovské dobývání žďárské svatyně. V 11. minutě se znovu probil obranou Tomáš Rohan, dostal se až před gólmana Slámu, ten však pěknou akci ukončil a domácího útočníka vychytal. Sokolov svůj tlak postupem času ještě více stupňoval, ale střely buď končily na výborném Slámovi, nebo mimo bránu. Po první třetině tak na ukazateli skóre svítil stav 0:1.

Do druhé třetiny lépe vstoupili hosté, kteří i nebyli daleko od druhého vstřeleného gólu. Ve 23. minutě však, naštěstí pro domácí tým, zachytil puk na brankové čáře Martin Rohan, který tak zastoupil Habala. Zbytek druhé třetiny byl prakticky pouze o souboji domácích s brankářem Slámou. Když už se totiž Baník dostal přes dobře hrající obranu Žďáru, naráželi hráči Sokolova na urostlého gólmana, který likvidoval střely s ledovým klidem a puky ani nevyrážel. Velké šance měli Dobřemysl, Švec, Říha, Schusser a i další hráči, ale nikdo si na Slámu nepřišel. V poslední minutě druhého dějství se zaskvěl také domácí Habal a tak i po druhé třetině byl stav 0:1.

Do třetí části hry nastupoval Baník s jasným cílem – prolomit střeleckou smůlu. A znovu domácí vyslali na Slámu několik střel, ale ten znovu čaroval. Navíc plány Baníku narušil druhý inkasovaný gól, když po chvilkové nepozornosti zůstal za bránou volný Štěpánek, který předložil puk před bránu taktéž neobsazenému Michalovi Kaňkovi, který neminul – 0:2.

Snížit mohl vzápětí Dobřemysl, ale ani on v přesilové hře při svém nájezdu neuspěl. Na druhé straně mohlo být ještě hůře, když hosté trefili tyč. Baníku se stále nedařilo překonat vynikajícího Slámu a na hokejky domácích se vkrádala také nervozita. Na začátku 53. minuty navíc domácí zariskovali na útočné modré, čehož Žďár využil k přečíslení a situaci dva na jednoho po přihrávce Zídka využil Luboš Kunstmüller - 0:3.

S domácím týmem to nevypadalo již vůbec dobře, ale přesto hráči chtěli potěšit solidně zaplněné ochozy aspoň vstřeleným gólem. Jenže v bráně Plamenů stál Sláma a ten svoji svatyni v sobotu začaroval. K tomu ještě hosté přidali další gól, když se po důrazu v útočném pásmu prosadil nejlepší hráč v poli Petr Štěpánek – 0:4.

V 57. minutě byl Baník vstřelenému gólu nejblíže v celém zápase. Sýkora výborně vyřešil situaci dvou sokolovských útočníku na jediného obránce, nahrál v ideální čas Dobřemyslovi, který ale nedokázal trefit prázdnou bránu hostí.

I tato šance byla obrazem celého zápasu. Baník měl v zápase více ze hry, svého protivníka vysoko přestřílel, ale všechny akce buď končily na skvělém Slámovi, nebo se střely mezi tři tyče nevešly.

Žďár v Sokolově nehrál na krásu, předvedl však účelný hokej, který slavil úspěch. Navíc se hosté mohli spolehnout na svého brankáře, kterému vítězství v Sokolově patří především.

V dalším zápase nastoupí Baník ve Slaném a to ve středu 16.10. 2013 proti týmu Řisut. Doma pak hrají hokejisté Baníku opět v sobotu 19.10. 2013 od 17.30 hodin, kdy se na sokolovském zimním stadionu představí další nepříliš známý tým – Moravské Budějovice.