Mečiar, Pavlík, Jelínek A., Adam, Beneš, Jelínek Z., Žuček, Kasalý

Tecl, Plachý, Hadrava Marek, Kopic, Votápek, Svoboda, Brychta, Vylíčil, Havel

Jan Michna, Mikuláš Antonik

Baník vítězí i v Pelhřimově!

Čtvrtého vítězství v řadě dosáhli hokejisté Baníku. Tentokrát zvítězil Sokolov na ledě silného Pelhřimova 4:1. Dvakrát se za hosty prosadil Petr Koblasa, jednou Jan Tomeček a Tomáš Sýkory

Baník se veze na vítězné vlně. Sokolovští hokejisté v rámci 12. kola 2. ligy ČR sehráli další výborné utkání, tentokrát na ledě Spartaku Pelhřimov. Po skvělé první třetině, kdy svého soupeře prakticky k ničemu nepustili, už otěže utkání nepustili a zaslouženě si přivezli výhru 1:4 po třetinách 1:2, 0:1 a 0:1.

Domácí byli nástupem sokolovských hráčů evidentně zaskočeni. Očekávalo se, jak to na pelhřimovském zimním stadionu bývá zvykem, že Medvědi zatlačí svého soupeře do těžké defenzivy, ale opak byl pravdou. Úvodní minuty byli Baníkovci navíc při střelecké chuti a domácí gólman musel vytáhnout několik zákroků těžkého kalibru. Po mnoha střeleckých pokusech byl nejblíže prvnímu gólu Sokolova obránce Grman, nastřelil ale pouze tyč domácí branky. Střelecká aktivita se hostujícímu celku vyplatila v úvodu 12. minuty, když se po rychlém protiútoku a po přihrávce Hudáka dostal ke kotouči Petr Koblasa a bombou nad vyrážečku otevřel skóre utkání – 0:1. Domácí ve snaze otupit sokolovský tlak dvakrát faulovali. První přesilovku i přes několik vyložených střeleckých šancí nevyužili, při druhé už byl gól na spadnutí, skóre se ale měnilo na druhé straně. Medvědům se podařilo vydolovat puk z obranného pásma a domácí útočník Kopic vystřelil skrze obránce. Habal jeho střelu vykryl, puk se však vykutálel k tyčce, kde ho našel dojíždějící Votápek a dorazil do odkryté klece – 1:1. Domácí se z vyrovnání příliš dlouho neradovali. Na konci 17. minuty se u levého mantinelu po kombinaci Šika s Hudákem zmocnil touše opět Petr Koblasa, jenž si nabruslil až před Brabce a střelou švihem vrátil Baníku vedení – 1:2. Takový byl i celkový stav po první dvacetiminutovce. Nutno dodat, že za tuto třetinu měl domácí brankář na svém kontě 23 zásahů !!

Ve druhém dějství byl průběh hry už vyrovnanější, obě obrany pracovaly kvalitně a tak střeleckých pokusů oproti první třetině ubylo. Domácí se snažili o vyrovnání, jejich největší šance v úvodu třetiny však skončila na tyči Habalovy branky. Ten byl oporou sokolovského týmu a to, co prošlo obrannou tvrzí, bez problémů likvidoval. Ve třicáté minutě hrál Baník přesilovou hru a tentokrát si s ní poradil. Po střele Ruprechta od modré čáry se ke kotouči protlačil Jan Tomeček a poslal puk k prvé tyči Brabcovy svatyně – 1:3. A protože se už do 40. minuty ani jeden z týmů střelecky neprosadil, odcházeli hráči podruhé do šaten za dvoubrankového vedení hostů.

V poslední dvacetiminutovce již hosté kontrolovali výsledek a nedopustili žádné drama. Největší šanci domácích měl velezkušený útočník Tecl, ale Habal ho dokonale vychytal. Ve 49. minutě hosté definitivně potvrdili import tří bodů na západ Čech. V samostatném úniku ještě Brabec Dobřemyslův forhend pravým betonem vystihl, na dorážku Tomáše Sýkory byl však již krátký – 1:4. Domácí se však nevzdali ani za tohoto stavu, nadále vyvíjeli snahu o zkorigování skóre, na výsledku se ale již nic nezměnilo.

Je potěšitelné, že celek Baníku působí hodně týmově a ve hře na čtyři útoky podává stabilní dobré výkony. Věřme, že mu tato forma vydrží i do dalších druholigových klání.

Ve středu 6.11. od 18.00 hodin se představí sokolovští opět před vlastním publikem, tentokrát se utkají s jihočeským HC Milevsko 2010.